https://paclik.eu/portfolio/

MMR nabídne přes 401 milionů korun na vybavení pro základní umělecké školy a volnočasová centra

Více než 401 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) půjde na vybudování a modernizaci prostor středisek volného času a základních uměleckých škol. Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, spouští dvě výzvy na zkvalitnění vzdělávací infrastruktury v oblasti zájmového, neformálního a celoživotního vzdělávání.

„Díky těmto výzvám bude možné vybudovat, rekonstruovat, vybavit nebo koupit multimediální učebny pro výuku cizích jazyků, chemické a biologické laboratoře, svářecí dílny, CNC stroje a další pomůcky pro praktickou výuku,“ řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Výzvy se zaměřují na vybudování, modernizaci a vybavení odborných prostor, ve kterých probíhá výuka v oblasti přírodních věd, polytechnického vzdělávání, cizích jazyků nebo práce s digitálními technologiemi. Dotaci z IROP mohou využít střediska volného času, jako jsou například domy dětí a mládeže a základní umělecké školy zapsané v Rejstříku škol a školských zařízení k datu vyhlášení výzvy.  

Zkvalitnění vzdělávací infrastruktury jde ruku v ruce se zkvalitněním výuky. Tyto investice mohou podnítit zájem žáků o nové technologie nebo přírodní vědy a v budoucnu zvýšit jejich uplatnění na trhu práce. Přispějí také ke kvalitnímu trávení volného času dětí.

87. výzva IROP je určená pro projekty na území méně rozvinutých regionů a je v ní k dispozici 250 261 046 korun z EFRR. 88. výzva IROP podpoří projekty na území přechodových regionů, přiděleno je v ní 150 925 726 korun z EFRR. 

Kategorie regionů naleznete na webových stránkách IROP. 

Informace k semináři pro žadatele a příjemce určenému pro vyhlášené výzvy je možné sledovat na webových stránkách IROP


17.10.2023 (autor Redakce)Související

Aplikace k procvičování testů k přijímacím zkouškám

vydáno 24.11.2023

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) připravilo novou webovou aplikaci k procvičování testů a úloh zadaných v rámci jednotné přijímací zkoušky. Jako studijní materiál slouží testy z předchozích let.

Téma: Vzdělávání

Přijímací zkoušky na střední školy

vydáno 20.11.2023

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) ve spolupráci s MŠMT připravilo nový web k digitalizaci přijímacího řízení na středních školách. Na jednom místě tak uchazeči, jejich zákonní zástupci i školy postupně najdou všechny potřebné informace, které k přihlašování na střední školy potřebují.

Téma: Vzdělávání

Sněmovna dala zelenou digitalizaci přijímacího řízení na střední školy

vydáno 30.10.2023

Poslanci napříč politickým spektrem schválili v prvním čtení poslanecký návrh novely školského zákona, která upravuje digitalizaci přijímacího řízení. V praxi to bude znamenat navýšení počtu přihlášek, prioritní seřazení škol na přihlášce nebo snazší přístup k informacím o přijetí. Návrh novely školského zákona,...

Téma: Vzdělávání


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2023, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Spojovací 428, 251 63 Strančice
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz