https://paclik.eu/portfolio/

Univerzální vlaková jízdenka OneTicket přichází s novinkami pro rodiny a firmy

Systém univerzální vlakové jízdenky OneTicket zavedl dvě novinky, které ještě více zatraktivní cestování s touto jednotnou jízdenkou na české železnici. Účty Rodina a Firma umožňují zařazení jednotlivých osobních účtů pod společnou skupinu a svým členům nabízejí možnost centrálně nakupovat jízdenky nebo hospodařit se svěřeným kreditem a kupovat si z něj jízdenky dle svého uvážení.

„Vytvoření společných účtů v rámci jednotné jízdenky je dalším krokem k jejímu postupnému rozvoji. Univerzální jízdenkou s řadou funkcí a výhod chceme veřejnou dopravu udělat přehlednější a tím také dostupnější pro více lidí, kteří pro svou cestu využijí raději hromadnou dopravu místo té individuální,“ říká ministr dopravy Martin Kupka.

Obě novinky jsou na webu www.oneticket.cz , kde stačí v sekci Registrace založit mateřský Účet Rodina nebo Firma a připojit do něj nové či existující uživatelské účty jednotlivých členů skupiny (rodiny či firmy).

„Naším záměrem bylo poskytnout firmám nástroj, který jim umožní kupovat jízdenky nebo přidělit kredit na nákup jízdenek svým zaměstnancům. Tento firemní účet lze využít pro služební cesty nebo jako případný benefit. Obdobně rodinám nabízíme bezpečnou službu, díky které mohou rodiče pořizovat jízdenky pro své děti nebo mohou nechat nákup z nastaveného kreditu na nich,“ vysvětluje Jan Paroubek, ředitel státního podniku CENDIS, který systém OneTicket provozuje.

Správce rodinného nebo firemního účtu může nabít kredit a nastaví měsíční limit čerpání jednotlivým členům skupiny (každému klidně v jiné výši). Ti pak mohou kredit používat k nákupům všech druhů jízdenek OneTicket na webu www.oneticket.cz . Správce může i jednotlivým členům skupiny jízdenky přímo nakupovat a konkrétní jízdenky hradit. V takovém případě není nabíjení kreditu nutné. Každá firma nebo rodina má možnost zvolit si variantu, která jí nejvíce vyhovuje.

Správce mateřského účtu také ve svém profilu vidí, kdo a jaké jízdenky koupil a jak s kreditem nakládá. Samozřejmě ho může navýšit nebo ponížit a využít filtrování podle jména i podle data zakoupení jízdenek. Má také možnost stáhnout si seznam všech zakoupených jízdních dokladů a v Přehledu transakcí najde všechny finanční operace, které byly v rámci kreditu provedeny.

Kredit na hlavním účtu lze dobíjet platební kartou, firmy mohou využít také platbu prostřednictvím zálohové faktury, kterou systém po vyplnění potřebných údajů vygeneruje jako PDF s QR kódem umožňujícím rychlé zaplacení. Pro případné vrácení jízdenek platí obecně stejná pravidla jako u všech jízdenek OneTicket. „Částka za vrácenou jízdenku se přičte zpět ke kreditu na hlavním účtu. Pokud byla jízdenka hrazena platební kartou, vrátí se na tuto kartu. Peníze zpět dostane ten, kdo kredit nabíjel nebo platbu provedl, ať už je to správce rodinného nebo firemního účtu,“ vysvětluje Paroubek.

Každý člen může být správcem ze společné skupiny Rodina nebo Firma kdykoli odpojen, nebo se může odpojit sám. Tuto funkcionalitu lze využít například v případě ukončení pracovního poměru zaměstnance.

Samozřejmostí je, že jízdenky zakoupené správcem účtu pro některého ze členů skupiny, vidí tento člen skupiny okamžitě i ve své mobilní aplikaci.


Téma: Doprava, Zdroj: Ministerstvo dopravy, Obrázek: Pixabay
12.10.2023 (autor Redakce)Související

Sněmovna schválila návrh zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla

vydáno 04.12.2023

Poslanecká sněmovna dnes hlasy všech přítomných poslankyň a poslanců ve 3. čtení schválila návrh zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla a rovněž návrh doprovodného zákona. Oba zákony nyní míří do Senátu.

Téma: Doprava

Elektronickou žádost o řidičský průkaz lze podat i bez datové schránky

vydáno 07.11.2023

Ministerstvo dopravy přichází s další digitálním zjednodušením on-line žádosti o výměnu řidičského průkazu. Od 3. listopadu není potřeba pro odeslání žádosti na Portálu dopravy mít zřízenou datovou schránku. Stačí se pouze přihlásit do Portálu dopravy a v něm odeslat žádost o řidičský průkaz. Elektronické podání...

Téma: Doprava

Nezapomínejte na snižující se viditelnost, varuje Besip

vydáno 06.11.2023

Zkracování doby denního světla, déšť a mlhy – to vše v období listopadu zvyšuje riziko dopravních nehod, které souvisí se sníženou viditelností. Řidiči by proto měli pozorně sledovat pohyb chodců a cyklistů v silničním provozu a snížit rychlost v případě mokré vozovky či zhoršené viditelnosti. Chodci a cyklisté si...

Téma: Doprava


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2023, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Spojovací 428, 251 63 Strančice
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz