https://www.ebe.cz/ebe/prezentace.nsf/i/ram

Prezident HK ČR - Korea si nás zvolila

„Během návštěvy Korejské republiky se potvrdilo, že si nás Korea zvolila,“ říká prezident Hospodářské komory České republiky (HK ČR) Vladimír Dlouhý, který vede téměř sedmdesátičlennou podnikatelskou delegaci doprovázející v těchto dnech předsedu vlády ČR Bohuslava Sobotku v průběhu jeho oficiální návštěvy Korejské republiky. „Česká řemeslná tradice, kvalifikovaná pracovní sila, makroekonomická a sociální stabilita a technologické bohatství, které můžeme nabídnout, přispěly k tomu, že si jako destinaci svých investic a obchodu Korejci zvolili nás jako východisko do regionu střední a východní Evropy,“ dodává z Koreje Dlouhý.

Početná delegace organizovaná HK ČR a složená z podnikatelů a zástupců akademické sféry, výzkumu a vývoje se v první části programu mise, která odstartovala v hlavním korejském městě Soulu, zúčastnila Česko-korejského podnikatelského fóra. Podnikatelské setkání zahájil předseda vlády ČR a prezident HK ČR, který ve svém vystoupení připomněl roli Korejské republiky jako významného investora v České republice a obchodního partnera s obrovským potenciálem. Po úvodní části následovaly paralelní panely věnované podnikatelské spolupráci, investicím a oblasti výzkumu a vývoje. Následně se čeští účastníci setkali se svými korejskými protějšky.

Mezi další body programu prezidenta HK ČR Vladimíra Dlouhého se zařadilo setkání s prezidentem Korejské obchodní a průmyslové komory Yongmaanem Parkem. Místní komora je hlavním partnerem HK ČR, se kterým v loňském roce podepsala novou dohodu o spolupráci. Obě zúčastněné strany se v průběhu setkání shodly na tom, že hodlají nadále pokračovat v organizaci kontaktních akcí pro podnikatele z obou zemí. Za přítomnosti náměstka ministra průmyslu a obchodu ČR Vladimíra Bärtla se Vladimír Dlouhý dále setkal s prezidentem Korejské asociace importérů KOIMA Tae-yong Shinnem - dalším místním partnerem, se kterým má HK ČR podepsané Memorandum o porozumění.

Martin Balazs, obchodní ředitel Český porcelán, a.s. a člen podnikatelské delegace HK ČR říká: „Včera jsme podepsali pětiletou obchodní smlouvu se společnosti Dohkwang Trading, na základě které odebere korejský partner porcelánové zboží v celkové hodnotě minimálně 5 mil. USD. Obsahem dodávek bude z největší části porcelán dekorovaný modrým kobaltem pod glazuru, tedy tradiční zboží, které Český porcelán dodává do celého světa. Je to jednak známý cibulák, ale i nový tvar porcelánu a názvem PRAHA, který jsme nedávno vyvinuli na popud korejského partnera.“ O dalším podpisu s korejským partnerem blíže hovoří Lukáš Mikeska, výkonný ředitel společnosti Silverline Capital: „V Soulu jsme prostřednictvím nově založené dceřiné společnosti Gold of Prague podepsali Memorandum o porozumění s korejskou zónou rozvoje investic FOODPOLIS v provincii Jeolla, dále se zástupci korejského Ministerstva zemědělství, potravin a venkova a zástupci regionu. Předmětem memoranda je dohoda o umístění investice výstavby českého pivovaru v této zóně a podpora zóny FOODPOLIS pro českého investora. Velikost investice dosahuje 150 mi Kč a vytvoří cca 30 pracovních míst. Pivovar bude plně využívat české technologie a české suroviny. Tato investice a dohoda by nebyla možná bez podpory Hospodářské komory České republiky, spolupráce korejské investiční agentury KOTRA a v neposlední řadě korejské zóny podpory investic do potravinářství – FOODPOLIS. Česká exportní banka, jejíž zástupce se podnikatelské mise také účastní, rovněž zvažuje svou podporu tomuto projektu.“

Mezi účastníky podnikatelské delegace je i Jaromír Řánek, ředitel rozvoje vztahů, Alza.cz, a.s., který říká: „Oceňujeme, že vláda i Hospodářská komora České republiky vedle podpory tradičních průmyslových odvětví začínají podporovat i dynamicky rostoucí sektor digitální ekonomiky. Ten má pro ČR obrovsky potenciál jak v oblasti exportu služeb, tak v tvorbě stovek nových pracovních míst pro absolventy IT a technických oborů. Účast v podnikatelské misi do Koreje nám umožnila setkání s top managementem největších korejských výrobců spotřební elektroniky, získání jejich zájmu o celý středoevropský region a připravení půdy pro zajímavé obchodní projekty.“ Mezinárodní centrum klinického výzkumu Brno - dalšího člena podnikatelské mise - v Koreji reprezentuje jeho ředitel Stokin Gorazd: „V Soulu jsme podepsali memorandum s organizací Korean Brain Research Institute o společném výzkumu v oblasti léčby Alzheimerovy choroby. Spolupráce se týká mj. výměny studentů a sdílení finanční podpory,“ říká.

Delegace se v druhé půlce mise přesunula do 2. největšího města Koreje Busanu. Zde se podnikatelé zúčastnili slavnostní networkingové večeře, na které nechyběl prezident Busanské obchodní a průmyslové komory Cho Sung Je a primátor města Busan Suh Byung Soo. I v Busanu jsou v plánu další podnikatelská setkání s partnery a zástupci centra průmyslu.


Téma: Podnikání, Zdroj: Hospodářská komora ČR, Logo: komora.cz
27.02.2015 (autor Lenka Vodná, tisková mluvčí HKČR)



Související

MPO reaguje na výsledky poklesu průmyslu a připravuje jeho razantní podporu

vydáno 23.08.2019

Pokles průmyslové výroby v červnu MPO nepodceňuje a připravuje řadu opatření napříč odvětvími, a to jak s s okamžitým, tak dlouhodobým dopadem na podniky. Součástí opatření je individuální přístup k jednotlivým oblastem průmyslu. S jejich profesními zástupci začíná ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček intenzivně...

Téma: Podnikání

MPO vyhlásilo novou výzvu. Cílem programu je podpora spolupráce podnikatelské a vědecké sféry

vydáno 04.06.2019

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo III. Výzvu programu podpory Spolupráce - Technologické platformy v rámci implementace Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014-2020 (OP PIK).

Téma: Podnikání

OSVČ - termín pro podání přehledu o příjmech

vydáno 02.05.2019

Stejně jako v letech minulých, je i letos začátek měsíce května pro podnikatele (osoby samostatně výdělečně činné - OSVČ) spojen s termínem pro podání přehledu o příjmech a výdajích za uplynulý kalendářní rok příslušné okresní (v Praze Pražské, v Brně Městské) správě sociálního zabezpečení (OSSZ). V jakých termínech...

Téma: Podnikání


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2019, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz