https://www.ebe.cz/ebe/prezentace.nsf/i/ram

Nový školní rok ve znamení projektů IROP

S novým školním rokem přichází Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, s velmi dobrou zprávou. K 4. září bylo rozděleno již 16,5 miliardy korun na projekty mateřských, základních, středních a vyšších odborných škol. Celkem je na oblast vzdělávání IROP určeno téměř 20 miliard korun.

„Jsem velice ráda, že díky IROP se jak naši nejmenší předškoláci, tak už téměř dospělí studenti mohou těšit z nových nebo rekonstruovaných tříd a učeben. Nejúspěšnějším krajem, co do objemu financí, je v tomto směru Středočeský kraj, který má i jednu z nejhustších sítí vzdělávacích zařízení v celé republice,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 
Jedním z podpořených projektů je například novostavba Mateřské školy Úsměv v Benešově, která byla podpořena částkou 51 milionů korun a je jedním z největších projektů na podporu předškolního vzdělávání z IROP. Projekt zahrnoval kompletní demolici původní budovy a kompletní vybudování nové mateřské školy s pěti učebnami včetně sociálního a stravovacího zázemí. Původní kapacita školy se navýšila o 40 míst a celkově tak pojme 140 dětí.
 
Dalším příkladem úspěšné realizace projektu je Gymnázium v Soběslavi, kde se rekonstruovala zastaralá a nevyhovující učebna přírodních věd. Díky projektu, jehož podpora činila 2,1 miliony korun, se v učebně kompletně vyměnily všechny rozvodné sítě, položila se nová podlaha, učebna se vybavila novým školním a laboratorním nábytkem a učitelé získali novou katedru s počítačem a ovládacím pultem. Moderně vybavená učebna pak přispěje k větší atraktivitě přírodovědných předmětů.
 
Zajímavým projektem je také modernizace technického vybavení pro unikátní obory Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích na Královéhradecku. Díky podpoře z IROP ve výši 8,9 milionů korun došlo k dovybavení odborné dílny, laboratoří a počítačové učebny moderní technikou, která umožní kvalitnější výuku v souladu s moderními trendy. Studenti v unikátních oborech jako jsou Geotechnika, Kamenosochařství nebo Konzervátorství a restaurátorství mohou díky kvalitnějšímu vzdělání získat lepší uplatnění na trhu práce.


Téma: Vzdělávání, Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj, Obrázek: Pixabay
06.09.2019 (autor Redakce)Související

SVS spouští třetí ročník projektu pro školky „Máme rádi zvířata“

vydáno 13.09.2019

S novým školním rokem startuje Státní veterinární správa (SVS) již třetí ročník vzdělávacího projektu pro mateřské školky s názvem „Máme rádi zvířata“. V průběhu září a října v rámci projektu navštíví inspektoři SVS více než 300 školek po celé České republice. Během besed předají předškolákům informace o zásadách...

Téma: Vzdělávání / Zemědělství

Sjednocení podmínek pro asistenty pedagoga sníží administrativu

vydáno 19.08.2019

Asistenti pedagoga ve speciálních školách a třídách pro žáky se zdravotním postižením budou financováni novým způsobem. Cílem ministerstva školství je snížit školám nadměrnou administrativu a upevnit pozici asistenta v rámci pedagogického sboru.

Téma: Vzdělávání

MZe dá víc peněz na distribuci ovoce, zeleniny a mléčných výrobků do menších škol

vydáno 24.07.2019

Deset milionů korun navíc poskytne Ministerstvo zemědělství na projekt Ovoce, zelenina a mléko do škol. Chce tak podpořit distribuci zdravé výživy do menších škol, které mají méně než 150 žáků. Návrh schválila vláda.

Téma: Ekonomika a finance / Vzdělávání


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2019, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz