Úřady zahlcují žádosti o dětské pasy

S blížícím se létem přibývá žádostí o nové doklady pro děti a na úřadech se začínají tvořit dlouhé fronty. Od 27. června 2012 začne totiž platit nařízení, které ruší zapisování dětí do dokladů dospělých a je závazné pro všechny členské státy EU. Je to bezpečnostní opatření, které má ochránit před kriminalitou na dětech. Podle fotografie bude nyní možné každé dítě identifikovat.

Občanský průkaz pro děti na cesty do zemí Evropské unie lze pořídit za padesátikorunu. Alternativou je cestovní pas. Některé úřady nabízejí lidem možnost dopředu se objednat. Kdo situaci řeší na poslední chvíli a spěchá, může si připlatit za rychlopas. Ten přijde pro dítě na tisícovku. Na vyřízení standardních dokladů mají úřady měsíc.

Úředníci ministerstva vnitra do konce dubna dokončí analýzu, aby zjistili vytíženost jednotlivých úřadů. Na kritických místech navrhnou řešení, například další fotobuňky.

Bližší informace naleznete zde.


19.04.2012 (autor Redakce)Související

České děti zůstávají v cizině neúměrně dlouho bez cestovních dokladů

vydáno 25.09.2017

Narození dítěte je vždy významná událost. Pokud k ní však dojde při pobytu v cizině, doprovází ji komplikace s vyřízením cestovních dokladů. Na ombudsmanku se obrátila stěžovatelka, jejíž dcera narodila v Německu. Na vyřízení českého cestovního pasu čekala osm měsíců. Bez něj přitom nemůže s dítětem legálně překročit...

Téma: Cestovní doklady / Matriční doklady

Anketa

Jste spokojeni s výsledky voleb?

ano  40
ne  40
je mi to jedno  6

Hlasovalo 86 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2017, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz