Úřady zahlcují žádosti o dětské pasy

S blížícím se létem přibývá žádostí o nové doklady pro děti a na úřadech se začínají tvořit dlouhé fronty. Od 27. června 2012 začne totiž platit nařízení, které ruší zapisování dětí do dokladů dospělých a je závazné pro všechny členské státy EU. Je to bezpečnostní opatření, které má ochránit před kriminalitou na dětech. Podle fotografie bude nyní možné každé dítě identifikovat.

Občanský průkaz pro děti na cesty do zemí Evropské unie lze pořídit za padesátikorunu. Alternativou je cestovní pas. Některé úřady nabízejí lidem možnost dopředu se objednat. Kdo situaci řeší na poslední chvíli a spěchá, může si připlatit za rychlopas. Ten přijde pro dítě na tisícovku. Na vyřízení standardních dokladů mají úřady měsíc.

Úředníci ministerstva vnitra do konce dubna dokončí analýzu, aby zjistili vytíženost jednotlivých úřadů. Na kritických místech navrhnou řešení, například další fotobuňky.

Bližší informace naleznete zde.


19.04.2012 (autor Redakce)Anketa

Odnášíte si z obchodu, restaurace apod. účtenku EET?

ano  4
ne  11
občas  3

Hlasovalo 18 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2017, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz