Upozornění pro poplatníky daně z nemovitých věcí, kterým byla v roce 2023 zřízena datová schránka ze zákona

Poplatníkům, kterým byla ze zákona v roce 2023 zřízena datová schránka, zašle Finanční správa do této datové schránky informace pro placení daně z nemovitých věcí na rok 2023. Těmto poplatníkům proto již nebude Česká pošta doručovat složenku (poštovní poukázku A).

Finanční správa upozorňuje poplatníky, kterým byla ze zákona v roce 2023 zřízena datová schránka, že místo poštovních poukázek doručovaných Českou poštou jim bude informace pro placení daně na rok 2023 zaslána do datové schránky. Pro tento účel není rozlišován typ datové schránky, což je v souladu s dlouhodobou praxí. Informace bude obsahovat údaje shodné s těmi, které jsou standardně předtištěny na poštovních poukázkách, tedy výši stanovené daně, výši nedoplatku či přeplatku a údaje pro placení daně včetně QR kódu.

Poplatníci, kteří preferují jiný způsob komunikace, případně nedisponují přihlašovacími údaji do datové schránky, se ohledně informace o výši jejich daně mohou obrátit na místně příslušného správce daně.

Pro účely daně z nemovitých věcí na rok 2024 si poplatníci mohou u místně příslušného správce daně dohodnout jiný způsob zasílání údajů pro placení daně, například e-mailem, či mohou požádat o úhradu daně prostřednictvím SIPO.


Téma: Bydlení / Daně, Zdroj: Finanční správa ČRLogo: Česká pošta, s.p.
24.04.2023 (autor Redakce)Související

Od září můžete v Nové zelené úsporám vyměnit svůj starý plynový kotel za tepelné čerpadlo

vydáno 26.05.2023

Ministerstvo životního prostředí společně se Státním fondem životního prostředí ČR představilo základní parametry dotace na výměnu starých plynových kotlů i zjednodušení podmínek pro podporu fotovoltaiky při zachování stávajících parametrů i maximální výše dotace.

Téma: Bydlení

Často kladené otázky k zákazu uvádění kotlů na uhlí na trh po roce 2025

vydáno 19.05.2023

MŽP odpovídá na často kladené otázky k zákazu uvádění kotlů na uhlí na trh v roce 2025, který je součástí návrhu novely zákona o ochraně ovzduší.

Téma: Bydlení / Právo a zákony / Životní prostředí

Telefonické dotazy vyřídí váš místně příslušný finanční úřad

vydáno 18.05.2023

Od 1. 6. 2023 bude Finanční správa vyřizovat telefonické dotazy veřejnosti výhradně prostřednictvím místně příslušných územních pracovišť finančních úřadů namísto centrální informační linky.

Téma: Daně / Podnikání


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2023, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Spojovací 428, 251 63 Strančice
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz