MMR - Na Integrovaný záchranný systém půjde z IROP více než 7 miliard korun

Nové hasičské stanice, specializovaná technika i přístroje pro detekci nebezpečných látek. Takovéto vybavení si budou moci pořídit žadatelé Integrovaného záchranného systému (IZS) prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj. Vyhlásili jsme tři výzvy. Týkají se Policie ČR a Hasičského záchranného sboru ČR. Připraveno je pro ně více než 7 miliard korun.

„Zasahují při povodních, požárech a dalších mimořádných událostech a chrání zdraví i životy obyvatel. I proto je nutné, aby jak Hasičské záchranné sbory, tak Policie ČR disponovaly co nejkvalitnějším zařízením. Nedávný požár v Českém Švýcarsku jen potvrdil, jak důležité je do těchto organizací investovat,“ řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Díky výzvám se zrychlí a zefektivní pomoc, kterou základní složky IZS obyvatelstvu poskytují. Legitimními žadateli jsou Ministerstvo vnitra - Generální ředitelství HZS ČR a Policejní prezidium ČR, hasičské záchranné sbory krajů, Záchranný útvar HZS ČR, krajská ředitelství Policie ČR, OSS a jimi zřizované nebo zakládané organizace, které zajišťují vzdělávání a výcvik složek IZS.

17. výzva IROP je určená pro projekty na území tzv. méně rozvinutých regionů a je v ní k dispozici více než 1 mld. korun. 18. výzvu IROP, ve které je přes 2 mld. korun, mohou získat projekty na území přechodových regionů.19. výzva IROP je otevřená pro projekty na území celé České republiky s podporou přes 4 mld. korun.

Všechny tři výzvy podporují například výstavbu nových hasičských stanic, pořízení specializované techniky a přístrojů pro detekci nebezpečných látek. Zároveň navazují na vyhlášené výzvy č. 12 a 13, které jsou určené pro zdravotnické záchranné služby krajů.

Ve všech případech se jedná o průběžné výzvy, což pro žadatele znamená, že hodnocení projektu bude probíhat průběžně po podání žádosti o dotaci do Monitorovacího systému 2021+.

Informace k semináři pro žadatele a příjemce určený pro vyhlášené výzvy je možné sledovat na webových stránkách IROP. 

Kategorie regionů naleznete na webových stránkách IROP. 


Téma: Ekonomika a finance, Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj, Obrázek: Pixabay
16.09.2022 (autor Redakce)Související

IROP podpoří silnice II. třídy

vydáno 29.09.2022

Výstavba obchvatů, mostů i rekonstrukce a modernizace silnic. MMR podpoří prostřednictvím IROP dopravní infrastrukturu v ČR, konkrétně silnice II. třídy. Pro žadatele připravilo více než 10 miliard korun.

Téma: Ekonomika a finance / Samospráva a regiony

Zastropování cen elektřiny a plynu pro všechny maloodběratele

vydáno 13.09.2022

Vláda předloží do Parlamentu návrh novel energetického zákona a zákona o působnosti orgánů České republiky v oblasti cen, které jí umožní nařízením zastropovat ceny silové elektřiny a plynu pro domácnosti, živnostníky a podnikatele.

Téma: Bydlení / Ekonomika a finance / Právo a zákony

Dotace na výstavbu větrných elektráren

vydáno 09.09.2022

Firmy mohou začít žádat o dotace na výstavbu větrných elektráren. Pro žadatele je připraveno celkem půl miliardy korun.

Téma: Ekonomika a finance / Podnikání


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2022, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz