https://www.helpgdpr.cz/rstsp/uzivatele.nsf/sluzby/hge-tarif2

Květen přinesl na silnicích nejhorší bilanci za uplynulých 6 let, nejohroženější skupinou jsou chodci

Na základě předběžných policejních statistik bylo v období leden až květen v důsledku dopravních nehod na pozemních komunikacích usmrceno 188 osob. Toto číslo znamená, že na našich silnicích vyhaslo o 27 životů (tj. + 16,7 %) více než v loňském roce.

Nejméně usmrcených bylo v uvedeném období evidováno právě v předchozím roce, a to 161 osob, naopak nejvíce v roce 1994, kdy na našich silnicích zemřelo 533 lidí. V květnu pak bylo usmrceno 56 osob, o 16 více než vloni (tj. + 40 %). 

Nejvyšší podíl na výše uvedeném meziročním nárůstu usmrcených osob je evidován u nejzranitelnějších účastníků silničního provozu, kterými jsou chodci. Nepříznivý trend nezvrátil ani měsíc květen, kdy došlo k usmrcení dalších 8 chodců - v loňském roce to byly 4 osoby. V období leden až květen pak bylo usmrceno 49 chodců, tj. meziročně o 16 více (+ 48 %)!
 

Chodci se tak od začátku roku na celkovém počtu usmrcených na našich komunikacích podíleli 26 %! To znamená, že přibližně každá 4. usmrcená osoba byla chodcem.
 

Národní strategie bezpečnosti silničního provozu (NSBSP) si klade za cíl, aby na českých silnicích v roce 2018 nezemřelo více než 393 osob. tj. o 109 méně než v roce loňském. Bohužel aktuálně bylo oproti předpokladu NSBSP usmrceno již o 54 osob více.


Téma: Doprava, Zdroj: BESIP, Obrázek: Pixabay
11.06.2018 (autor Redakce)Související

BESIP spouští kampaň 'Auto X Motocykl'

vydáno 22.06.2018

Letošní rok přivede na české silnice největší počet motorkářů v historii samostatné České republiky. Za 14 dní nás čeká zatím největší sraz milovníků značky Harley-Davidson na našem území a uprostřed letních prázdnin se jede Velká cena silničních motocyklů v Brně. Bezpečnost jezdců na motocyklu a ohleduplné chování...

Téma: Doprava

Malých a rekreačních plavidel se netýká povinnost mít zařízení Inland AIS a Inland ECDIS

vydáno 12.06.2018

Od dubna roku 2019 by měla být vybraná plavidla vybavena zařízením Inland AIS a Inland ECDIS, tedy zařízením pro sledování polohy a pohybu plavidel a pro zobrazování elektronických plavebních map. Toto opatření se bude týkat pouze jednoho úseku na Vltavě (od Třebenic, tj. hráze vodní nádrže Slapy po soutok s Labem) a...

Téma: Doprava

Státní plavební správa vymezuje bezpečná místa pro koupání na Slapech, Orlíku nebo Brněnské přehradě

vydáno 06.06.2018

Státní plavební správa v rámci letošní plavební sezóny obnovuje všechna dopravní opatření, která souvisí s výtlačným režimem plavby a vymezením prostor pro koupající. Cílem těchto opatření je snížení rizika tragických nehod malých plavidel s plavci.

Téma: Doprava

Anketa

Kde budete trávit letošní dovolenou?

v zahraničí  21
v tuzemsku  10
dovolenou strávím doma  9
dovolenou neplánuji  7

Hlasovalo 47 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2018, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz