Úvodní stránka

VZP má letos na péči o každého klienta připraveno v průměru 25 856 korun

 

Všeobecná zdravotní pojišťovna má na péči o své klienty ročně připraveno o padesát miliard korun víc než všech šest zbylých zdravotních pojišťoven dohromady. V letošním roce plánuje zaplatit bezmála 152,8 miliardy korun.

Za léčení každého klienta tak může vydat v průměru 25 856 korun. Žádná jiná pojišťovna nemá pro své pojištěnce k dispozici tolik peněz.

Suverénně nejvíce peněz je VZP připravena vydat za své klienty jak v ambulantní, tak v lůžkové či třeba v lázeňské péči. Za léky na recepty, které její pojištěnci potřebují, platí stabilně více než pětkrát tolik ve srovnání s další pojišťovnou v pořadí. A třeba na péči v zahraničí vydává bezmála osminásobek.

Pro klienty VZP to znamená, že v případě potřeby mají na své straně opravdu silného partnera, který na nich nebude šetřit a je za jejich zdraví připraven zaplatit bezkonkurenčně nejlépe.

Podrobně to ukazuje následující tabulka. Protože zdravotně pojistné plány některých pojišťoven pro rok 2016 ještě nejsou k dispozici a totéž platí o datech za rok 2015, vychází srovnání z údajů zveřejněných pojišťovnami ke konci roku 2014. Čísla pro letošek budou sice o něco vyšší, nicméně na trendu a vzájemných rozdílech se už několik let nic výrazně nemění.


Kolik daly pojišťovny za péči v roce 2014 a kolik měly k dispozici peněz na jednoho klienta naleznete v přiložené tabulce.


*Jde o údaje k 31. 12. 2014, které pojišťovny zveřejnily ve svých zdravotně pojistných plánech. Součet nákladů na jednotlivé dílčí segmenty nedává dohromady celkové náklady pojišťovny – do toho jsou započteny např. též zdrav. prostředky, doprava, očkování apod.


Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

29.01.2016 (autor Redakce)


Související
 

Pro nemocné s celiakií má VZP rekordní výši příspěvku na dietu

vydáno 27.09.2016

Více než 12,5 milionu korun vyplatila Všeobecná zdravotní pojišťovna za letošní první pololetí svým klientům jako příspěvky na bezlepkovou dietu. Loni to za stejné období bylo necelých 10,2 milionu. Meziroční nárůst vyplacených příspěvků tak přesahuje 22 %. Pokračuje trend z uplynulých let, kdy VZP vydávala na...

Téma: Zdravotnictví

Zdravotníci v krajem zřizovaných nemocnicích dostanou přidáno stejně jako ti ve státních

vydáno 22.09.2016

Podle společného prohlášení, které dne 21. 9. 2016 za účasti předsedy vlády Bohuslava Sobotky podepsal ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček s předsedou Rady Asociace krajů ČR Michalem Haškem, bude zdravotníkům v zařízeních zřizovaných kraji navýšena mzda analogicky k navýšení platů zdravotnických pracovníků ve...

Téma: Finance a mzdy / Zdravotnictví

Nemocných s Alzheimerem přibylo za tři roky o 22 %, náklady se blíží miliardě

vydáno 19.09.2016

K hranici jedné miliardy korun se rychle šplhají náklady, které VZP ročně vydá za péči o pacienty s Alzheimerovou nemocí. Za poslední tři roky stouply o více než 30 % a loni dosáhly zatím rekordní částky 891 milionů. Přibývá ale i nemocných – za stejnou dobu se jejich počet zvýšil o 22 %. Vyplývá to z analýzy, kterou...

Téma: Zdravotnictví

Anketa
 

Máte doma kotel, který musí projít technickou kontrolou?

Hlasovalo 31 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2016, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz