VZP má letos na péči o každého klienta připraveno v průměru 25 856 korun

Všeobecná zdravotní pojišťovna má na péči o své klienty ročně připraveno o padesát miliard korun víc než všech šest zbylých zdravotních pojišťoven dohromady. V letošním roce plánuje zaplatit bezmála 152,8 miliardy korun.

Za léčení každého klienta tak může vydat v průměru 25 856 korun. Žádná jiná pojišťovna nemá pro své pojištěnce k dispozici tolik peněz.

Suverénně nejvíce peněz je VZP připravena vydat za své klienty jak v ambulantní, tak v lůžkové či třeba v lázeňské péči. Za léky na recepty, které její pojištěnci potřebují, platí stabilně více než pětkrát tolik ve srovnání s další pojišťovnou v pořadí. A třeba na péči v zahraničí vydává bezmála osminásobek.

Pro klienty VZP to znamená, že v případě potřeby mají na své straně opravdu silného partnera, který na nich nebude šetřit a je za jejich zdraví připraven zaplatit bezkonkurenčně nejlépe.

Podrobně to ukazuje následující tabulka. Protože zdravotně pojistné plány některých pojišťoven pro rok 2016 ještě nejsou k dispozici a totéž platí o datech za rok 2015, vychází srovnání z údajů zveřejněných pojišťovnami ke konci roku 2014. Čísla pro letošek budou sice o něco vyšší, nicméně na trendu a vzájemných rozdílech se už několik let nic výrazně nemění.


Kolik daly pojišťovny za péči v roce 2014 a kolik měly k dispozici peněz na jednoho klienta naleznete v přiložené tabulce.


*Jde o údaje k 31. 12. 2014, které pojišťovny zveřejnily ve svých zdravotně pojistných plánech. Součet nákladů na jednotlivé dílčí segmenty nedává dohromady celkové náklady pojišťovny – do toho jsou započteny např. též zdrav. prostředky, doprava, očkování apod.


Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

Fotogalerie

29.01.2016 (autor Redakce)Související

Alkohol není lék!

vydáno 20.04.2017

„Nemůžeme dále mlčet a musíme reagovat na množící se články a mediální výstupy, které informují o významné prospěšnosti nebo dokonce léčivém působení alkoholu. Prosím čtěme tato sdělení s rezervou, ke které nás vybízí zdravý rozum,“ varovala na úvod tiskové konference (19. 4. 2017) náměstkyně ministra zdravotnictví...

Téma: Zdravotnictví

Navýšení plateb za státní pojištěnce umožní zvýšit příjmy zdravotníků i zlepšit vybavení nemocnic

vydáno 11.04.2017

„Více peněz, které stát nařízením vlády zaplatí za státní pojištěnce, nám umožní nejen příští rok opět zvýšit platy a mzdy ve zdravotnictví o slibovaných 10 procent, ale také financovat investice do oblasti moderních diagnostických a terapeutických metod v nemocniční i ambulantní sféře. Obojí patří mezi priority...

Téma: Zdravotnictví

Některé šarže léku EPIPEN A EPIPEN JUNIOR mohou být závadné

vydáno 07.04.2017

SÚKL důrazně upozorňuje všechny pacienty, kteří používají léčivý přípravek EPIPEN 300 MIKROGRAMŮ a EPIPEN JR. 150 MIKROGRAMŮ, aby si zkontrolovali šarže, některé mohou být závadné.

Téma: Zdravotnictví

Anketa

Domníváte se, že je vhodné soužití dvou a více generací v jedné domácnosti?

ano  2
ne  0

Hlasovalo 2 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2017, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz