VZP má letos na péči o každého klienta připraveno v průměru 25 856 korun

Všeobecná zdravotní pojišťovna má na péči o své klienty ročně připraveno o padesát miliard korun víc než všech šest zbylých zdravotních pojišťoven dohromady. V letošním roce plánuje zaplatit bezmála 152,8 miliardy korun.

Za léčení každého klienta tak může vydat v průměru 25 856 korun. Žádná jiná pojišťovna nemá pro své pojištěnce k dispozici tolik peněz.

Suverénně nejvíce peněz je VZP připravena vydat za své klienty jak v ambulantní, tak v lůžkové či třeba v lázeňské péči. Za léky na recepty, které její pojištěnci potřebují, platí stabilně více než pětkrát tolik ve srovnání s další pojišťovnou v pořadí. A třeba na péči v zahraničí vydává bezmála osminásobek.

Pro klienty VZP to znamená, že v případě potřeby mají na své straně opravdu silného partnera, který na nich nebude šetřit a je za jejich zdraví připraven zaplatit bezkonkurenčně nejlépe.

Podrobně to ukazuje následující tabulka. Protože zdravotně pojistné plány některých pojišťoven pro rok 2016 ještě nejsou k dispozici a totéž platí o datech za rok 2015, vychází srovnání z údajů zveřejněných pojišťovnami ke konci roku 2014. Čísla pro letošek budou sice o něco vyšší, nicméně na trendu a vzájemných rozdílech se už několik let nic výrazně nemění.


Kolik daly pojišťovny za péči v roce 2014 a kolik měly k dispozici peněz na jednoho klienta naleznete v přiložené tabulce.


*Jde o údaje k 31. 12. 2014, které pojišťovny zveřejnily ve svých zdravotně pojistných plánech. Součet nákladů na jednotlivé dílčí segmenty nedává dohromady celkové náklady pojišťovny – do toho jsou započteny např. též zdrav. prostředky, doprava, očkování apod.


Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

Fotogalerie


29.01.2016 (autor Redakce)Související

OZP - nedostatky v revizním systému i veřejných zakázkách

vydáno 12.06.2017

Ministerstvo financí a Ministerstvo zdravotnictví prověřily hospodaření Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP).

Téma: Veřejné zakázky / Zdravotnictví

Nově může pacienta vyhýbajícího se ochrannému léčení zajistit Policie ČR

vydáno 12.06.2017

Senátoři na svém jednání dne 8. 6. 2017 schválili novelu zákona o specifických zdravotních službách. „Za nejdůležitější novinku, kterou novela zavádí, považuji osobně krok ke snížení rizika ohrožení společnosti nebezpečnými pacienty. Zákon nově nařizuje, že poskytovatel zdravotních služeb musí člověka - pacienta,...

Téma: Zdravotnictví

Senátoři poslali novelu zákona o vzdělávání sester k podpisu prezidentovi

vydáno 09.06.2017

„Doufám, že tato norma konečně pomůže urychlit nástup nových zdravotnic a zdravotníků do praxe, která nutně potřebuje posily v oblasti prakticky všech nelékařských zdravotnických povolání. Návrh zákona si klade za cíl jednak stabilizovat a zkvalitnit kvalifikační vzdělávání a jednak přispět ke zvýšení počtu především...

Téma: Zdravotnictví

Anketa

Vyrábíte si doma ovocné šťávy?

ano  43
ne  32
někdy  22

Hlasovalo 97 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2017, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz