VZP má letos na péči o každého klienta připraveno v průměru 25 856 korun

Všeobecná zdravotní pojišťovna má na péči o své klienty ročně připraveno o padesát miliard korun víc než všech šest zbylých zdravotních pojišťoven dohromady. V letošním roce plánuje zaplatit bezmála 152,8 miliardy korun.

Za léčení každého klienta tak může vydat v průměru 25 856 korun. Žádná jiná pojišťovna nemá pro své pojištěnce k dispozici tolik peněz.

Suverénně nejvíce peněz je VZP připravena vydat za své klienty jak v ambulantní, tak v lůžkové či třeba v lázeňské péči. Za léky na recepty, které její pojištěnci potřebují, platí stabilně více než pětkrát tolik ve srovnání s další pojišťovnou v pořadí. A třeba na péči v zahraničí vydává bezmála osminásobek.

Pro klienty VZP to znamená, že v případě potřeby mají na své straně opravdu silného partnera, který na nich nebude šetřit a je za jejich zdraví připraven zaplatit bezkonkurenčně nejlépe.

Podrobně to ukazuje následující tabulka. Protože zdravotně pojistné plány některých pojišťoven pro rok 2016 ještě nejsou k dispozici a totéž platí o datech za rok 2015, vychází srovnání z údajů zveřejněných pojišťovnami ke konci roku 2014. Čísla pro letošek budou sice o něco vyšší, nicméně na trendu a vzájemných rozdílech se už několik let nic výrazně nemění.


Kolik daly pojišťovny za péči v roce 2014 a kolik měly k dispozici peněz na jednoho klienta naleznete v přiložené tabulce.


*Jde o údaje k 31. 12. 2014, které pojišťovny zveřejnily ve svých zdravotně pojistných plánech. Součet nákladů na jednotlivé dílčí segmenty nedává dohromady celkové náklady pojišťovny – do toho jsou započteny např. též zdrav. prostředky, doprava, očkování apod.


Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

Fotogalerie


29.01.2016 (autor Redakce)Související

Artritida přijde VZP na 1,5 miliardy. Třetinu z toho stojí biologická léčba

vydáno 13.10.2017

Pacientům s artritidou, kteří jsou klienty VZP, je v posledních letech dostupnější čím dál kvalitnější a tudíž i nákladnější léčba. VZP loni za péči o ně vydala o 343 milionů korun více než v roce 2013. Celkové náklady na léčbu artritidy tak poprvé přesáhly 1,5 miliardy korun. Více než třetinu z toho zaplatila...

Téma: Zdravotnictví

Pacientská rada a samostatné Oddělení podpory práv pacientů

vydáno 13.10.2017

Na Ministerstvu zdravotnictví budou poprvé v historii oficiálně zastoupeni lidé, v jejichž zájmu úřad pracuje – pacienti.

Téma: Zdravotnictví

Vláda srovnala platové tarify zaměstnanců ve zdravotnictví

vydáno 27.09.2017

Vláda na svém zasedání rozhodla o navýšení rozpočtu ministerstva zdravotnictví o miliardu korun oproti původnímu návrhu. Rozpočet resortu tedy po dnešním jednání vlády činí 7 783 mil. Kč. O finální podobě rozpočtu bude po volbách rozhodovat Poslanecká sněmovna v novém složení. Navýšené prostředky budou využity...

Téma: Zdravotnictví

Anketa

Půjdete k volbám do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR?

ano  507
ne  73
nevím  30

Hlasovalo 610 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2017, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz