Vláda rozhodla o využívání NEN až od 1. července 2018

Od spuštění ostrého provozu Národního elektronického nástroje (NEN), který slouží uživatelům pro zadávání veřejných zakázek, uplynou dva roky. Zájem o NEN se i přes neustálý tlak soukromé konkurence neustále zvyšuje. Vláda ČR rozhodla o posunutí jeho povinného používání pro ministerstva o rok, tedy na 1. července 2018.

Vláda ČR rozhodla o využívání Národního elektronického nástroje (NEN), který by se měl stát povinný od 1. července 2018. Za dobu ostrého provozu jsou v NEN informace o veřejných zakázkách v hodnotě přesahující 23 mld. Kč a zadány veřejné zakázky v hodnotě přesahující 8 miliard Kč. Je v něm zaregistrováno více než 1 900 subjektů a 5 000 uživatelů. Využívají ho zadavatelé jak ze státní správy, tak samosprávy.
 
Účelem Národního elektronického nástroje je poskytnout všem zadavatelům, bez ohledu na jejich velikost, zdarma nástroj, kterým mohou splnit povinnost plné elektronické komunikace vyplývající z evropských směrnic o zadávání veřejných zakázek. Tato povinnost byla do českého právního řádu transponována zákonem o zadávání veřejných zakázek. Existence NEN umožňuje zadavatelům využít státní nástroj pro elektronické zadávání veřejných zakázek, a nebýt tak rukojmím soukromých poskytovatelů elektronických nástrojů při plnění této povinnosti.


23.06.2017 (autor Redakce)Související

MPO - Výzva na podporu fotovoltaických systémů

vydáno 25.05.2022

MPO poskytne další miliardu na fotovoltaické elektrárny, žádat bude možné až do konce srpna.

Téma: Podnikání

MŽP podpoří projekty z programu LIFE

vydáno 19.05.2022

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo národní výzvu na spolufinancování projektů předkládaných v rámci programu LIFE v oblasti Životní prostředí a oblasti Opatření v oblasti klimatu.

Téma: Podnikání / Samospráva a regiony / Životní prostředí

Senát schválil balíček opatření proti růstu cen pohonných hmot

vydáno 19.05.2022

Jeho součástí je především zrušení silniční daně u osobních automobilů, autobusů a nákladních aut do 12 tun a zrušení povinného přimíchávání biosložky do paliv.

Téma: Daně / Podnikání / Právo a zákony


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2022, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz