https://www.helpgdpr.cz/rstsp/uzivatele.nsf/sluzby/hge-zaklad_gdpr

V Kopřivnici proběhne přehlídka technických profesí

Celkem 14 profesí v technických oborech se představí na už dvanáctém ročníku přehlídky s názvem „Řemeslo má zlaté dno“. Akce proběhne ve dnech 25. 4. (9.00 – 16.00 hod.) a 26. 4. 2017 (9.00 - 15.00 hod.) ve Sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU v Kopřivnici (ul. Husova 1302). Na pořádání přehlídky se podílí Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Novém Jičíně a Kopřivnici, VOŠ, SOŠ, SOU Kopřivnice, Střední škola technická a zemědělská Nový Jičín, město Kopřivnice a zaměstnavatelé z celého okresu.

Stejně jako jinde v republice se i v tomto regionu potýkají zaměstnavatelé s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků v technických oborech.

„V rámci snahy o sladění nabídky a poptávky na trhu práce se prostřednictvím této akce snažíme vzbudit zájem žáků o tyto profese. Pokud se mladí lidé rozhodnou studovat některý z technických oborů, mají velké šance na získání práce. Zájem firem je o kvalifikované a technicky vzdělané pracovníky velký a hlavně trvalý. Navíc – zaměstnavatelé působící v těchto oborech nabízejí absolventům velmi zajímavé platové ohodnocení,“ shrnuje ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Novém Jičíně Zdislav Zima.

Přehlídka technických profesí je určena především žákům osmých a devátých tříd ZŠ. Je ale otevřena i všem, kteří jsou bez práce nebo uvažují o změně zaměstnání, rodičům žáků, pedagogickým pracovníkům, výchovným poradcům – zkrátka široké veřejnosti.

Jako každý rok budou lidem k dispozici specialisté Úřadu práce ČR. Nabídnou zájemcům aktuální informace o vývoji na trhu práce, volných pracovních místech či prognózu očekávaného vývoje pro budoucí absolventy technických oborů. Poradí jim také s výběrem vhodného studijního oboru.

Účast na akci přislíbila řada významných zaměstnavatelů z Novojičínska. Jejich zástupci připravili pro návštěvníky širokou škálu aktivit, včetně ukázek svých výrobních programů. Příchozí se tak budou moci seznámit s praktickými činnostmi programátorů CNC strojů, mechaniků seřizovačů, nástrojářů, zámečníků, karosářů, obráběčů kovů, automechaniků, autolakýrníků, opravářů zemědělských strojů, instalatérů, zedníků, truhlářů, tesařů a autoelektrikářů.

Průvodci poskytnou skupinkám žáků také důležité informace o studijních a učebních oborech a firmách, které vyhledávají absolventy technických oborů. Spolupracují v tomto ohledu se školami a potenciální budoucí zaměstnance připravují na praxi už během studia. Příchozí se mimo jiné také dozvědí, co obnáší výkon konkrétní profese, nebo co musí zájemce o takovou práci splňovat.

Součástí akce bude i bohatý doprovodný program. V jeho rámci budou pro zájemce připraveny jednoduché praktické úkoly a kvízy, ve kterých si vyzkouší svou manuální zručnost, schopnosti a dovednosti při plnění jednoduchých úkolů spojených s technickými obory. Budou si moci odnést informační materiály a drobné upomínkové předměty. Ti, kteří právě hledají zaměstnání, se mohou přímo na místě, u zástupců firem, seznámit s nabídkou pracovních příležitostí v oblasti technických a řemeslných oborů. Vstup na akci je zdarma.

K 31. 3. 2018 evidoval ÚP ČR na Novojičínsku 3 535 uchazečů o zaměstnání. Podíl nezaměstnaných osob činil 3,3 %. Zdejší zaměstnavatelé nabízeli prostřednictvím Úřadu práce ČR 2 770 volných pracovních míst. Nejčastěji hledali nástrojaře, svářeče, řezače plamenem a páječe, seřizovače a obsluhu obráběcích strojů.


Téma: Zaměstnanost, Zdroj: Úřad práce ČR, Obrázek: Pixabay
23.04.2018 (autor Redakce)Související

Nezaměstnanost v dubnu klesla, lidí bez práce je o 84,4 tis. méně než před rokem

vydáno 11.05.2018

K 30. 4. 2018 evidoval Úřad práce ČR celkem 242 798 uchazečů o zaměstnání. To je o 20 810 méně než v březnu a o 84 401 osob méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší hodnotu od srpna 1997, kdy bylo bez práce 230 301 lidí. Z celkového počtu nezaměstnaných bylo v uplynulém měsíci 220 183 dosažitelných uchazečů. Podíl...

Téma: Zaměstnanost

Již 27. česko-německé poradenské dny k důchodům se uskuteční v dubnu v Drážďanech

vydáno 19.04.2018

Lidem, kteří pracovali nebo pracují v České republice a v Německu, poradí odborníci z České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) a Deutsche Rentenversicherung (DRV) v úterý 24. a ve středu 25. dubna 2018 v informačním a poradenském místě DRV v Drážďanech.

Téma: Důchody / Zaměstnanost

Vláda navrhla zpomalit růst platů představitelů státní moci

vydáno 19.04.2018

Vláda, mimo Plán legislativních prací na zbývající část roku 2018, schválila návrh zákona předložený ministryní práce a sociálních věcí, kterým se mění zákon č. 236/1995 Sb., jehož cílem je zafixování násobku pro výpočet platové základny představitelů státní moci.

Téma: Právo a zákony / Zaměstnanost

Anketa

Obdrželi jste již od Finančního úřadu elektronickou informaci nebo složenku pro placení daně z nemovitosti?

ano  131
ne  122

Hlasovalo 253 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2018, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz