V Hodoníně se představí téměř sedm desítek škol

Už po 20. se sjedou do Hodonína zástupci středních a vyšších odborných škol, aby představili zájemcům své studijní obory na tradičním Veletrhu středních škol. Brány toho letošního se otevřou ve středu 5. 10. 2016. Dvoudenní akci pořádá Středisko služeb školám ve spolupráci s kontaktním pracovištěm Úřadu práce ČR v Hodoníně.

Celé dva dny budou v Domě kultury v Hodoníně (Horní Valy 6) prezentovat své studijní a učební obory školy nejen z tohoto okresu, ale se svou nabídkou přijedou i zástupci zařízení ze vzdálenějších regionů. Účast dosud přislíbilo 67 středních a vyšších odborných škol z Jižní Moravy, Zlínska, Vysočiny, Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

Chybět nebudou ani specialisté z Úřadu práce ČR, kteří poradí dětem a jejich rodičům, jak nejlépe vybrat vhodné povolání a jak se zorientovat ve vzdělávací nabídce škol.

„Podstatné je, aby vybraný obor budoucího středoškoláka nejen bavil, ale aby také vyhovoval jeho předpokladům a schopnostem. A hlavně, aby mladý člověk poté, co školu absolvuje, našel co nejdříve práci v oboru, který vystudoval,“ upozorňuje ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Hodoníně Radek Hořák.
Vzdělávací maraton, který v minulém roce navštívilo 2 000 žáků, osvěží také bohatý doprovodný program.

Veletrh mohou zájemci navštívit ve středu 5. 10. mezi 11.00 – 17.00 hod., ve čtvrtek 6. 10. pak od 8.00 do 16.00 hod.

Kateřina Beránková, tisková mluvčí ÚP ČR


Téma: Zaměstnanost / Vzdělávání, Zdroj: Úřad práce ČR, Ilustrační obrázek: White77
03.10.2016 (autor Redakce)Související

Školy letos dostanou peníze na navýšení platů z rozvojového programu

vydáno 20.10.2017

MŠMT plní vládní usnesení o navýšení platů pedagogických a nepedagogických pracovníků od listopadu 2017, na tyto účely budou uvolněny peníze. Prostředky na navýšení platů v letošním roce rozdělí Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy prostřednictvím nového rozvojového programu. Od 1. listopadu 2017 se tarifní...

Téma: Vzdělávání

MŠMT bude se zástupci sportu připravovat podmínky financování pro rok 2018

vydáno 19.10.2017

Podmínky financování sportu pro rok 2018 bude MŠMT připravovat ve spolupráci se zástupci sportovních organizací. Cílem je, aby na dotace dosáhly i malé sportovní kluby a systém financování byl stabilní a předvídatelný. Na dnešním jednání se na tom shodlo vedení MŠMT spolu se zástupci České unie sportu, Českého...

Téma: Vzdělávání

Největší pracovní veletrh Profesia Days odstartuje v Letňanech

vydáno 19.10.2017

Podzim na výstavišti PVA Expo Praha Letňany patří již tradičně největšímu kariérnímu veletrhu Profesia Days. Letošní 7. ročník, který startuje přesně za týden, nabídne jako obvykle možnost setkání se zaměstnavateli z nejrůznějších oborů, včetně zástupců Ministerstva práce a sociálních věcí, Úřadu práce ČR či ČSSZ.

Téma: Zaměstnanost

Anketa

Jste spokojeni s výsledky voleb?

ano  9
ne  4
je mi to jedno  0

Hlasovalo 13 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2017, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz