V Hodoníně se představí téměř sedm desítek škol

Už po 20. se sjedou do Hodonína zástupci středních a vyšších odborných škol, aby představili zájemcům své studijní obory na tradičním Veletrhu středních škol. Brány toho letošního se otevřou ve středu 5. 10. 2016. Dvoudenní akci pořádá Středisko služeb školám ve spolupráci s kontaktním pracovištěm Úřadu práce ČR v Hodoníně.

Celé dva dny budou v Domě kultury v Hodoníně (Horní Valy 6) prezentovat své studijní a učební obory školy nejen z tohoto okresu, ale se svou nabídkou přijedou i zástupci zařízení ze vzdálenějších regionů. Účast dosud přislíbilo 67 středních a vyšších odborných škol z Jižní Moravy, Zlínska, Vysočiny, Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

Chybět nebudou ani specialisté z Úřadu práce ČR, kteří poradí dětem a jejich rodičům, jak nejlépe vybrat vhodné povolání a jak se zorientovat ve vzdělávací nabídce škol.

„Podstatné je, aby vybraný obor budoucího středoškoláka nejen bavil, ale aby také vyhovoval jeho předpokladům a schopnostem. A hlavně, aby mladý člověk poté, co školu absolvuje, našel co nejdříve práci v oboru, který vystudoval,“ upozorňuje ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Hodoníně Radek Hořák.
Vzdělávací maraton, který v minulém roce navštívilo 2 000 žáků, osvěží také bohatý doprovodný program.

Veletrh mohou zájemci navštívit ve středu 5. 10. mezi 11.00 – 17.00 hod., ve čtvrtek 6. 10. pak od 8.00 do 16.00 hod.

Kateřina Beránková, tisková mluvčí ÚP ČR


Téma: Zaměstnanost / Vzdělávání, Zdroj: Úřad práce ČR, Ilustrační obrázek: White77
03.10.2016 (autor Redakce)Související

Příjem žádostí na modernizace a stavby sídlišť a tělocvičen je v polovině

vydáno 19.07.2017

Přesně měsíc zbývá obcím, aby mohly podat žádost o dotaci na obnovu a budování sportovní infrastruktury. Ministerstvo pro místní rozvoj pro ně připravilo sto milionů korun.

Téma: Samospráva a regiony / Vzdělávání

IPS procházejí modernizací

vydáno 19.07.2017

Informační a poradenská střediska (IPS), která pomáhají především žákům osmých a devátých tříd základních škol při výběru nejvhodnějšího studijního oboru, procházejí modernizací. V praxi to znamená, že klientům budou sloužit nejen větší a dnešní době odpovídající prostory, ale také nové technické a materiální...

Téma: Vzdělávání / Zaměstnanost

Projekt SVS pro mateřské školy zaměřený na péči o pohodu zvířat

vydáno 19.07.2017

Státní veterinární správa (SVS) připravila zajímavý projekt pro děti v mateřských školkách. Základním cílem edukativní akce s názvem Máme rádi zvířata je předat předškolákům zábavnou a hravou formou informace o zvířatech, která mohou žít v jejich domácnostech, nebo s nimiž se mohou setkat třeba o prázdninách u...

Téma: Vzdělávání / Zemědělství

Anketa

Odnášíte si z obchodu, restaurace apod. účtenku EET?

ano  10
ne  33
občas  11

Hlasovalo 54 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2017, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz