Úvodní stránka

V Hodoníně se představí téměř sedm desítek škol

 

Už po 20. se sjedou do Hodonína zástupci středních a vyšších odborných škol, aby představili zájemcům své studijní obory na tradičním Veletrhu středních škol. Brány toho letošního se otevřou ve středu 5. 10. 2016. Dvoudenní akci pořádá Středisko služeb školám ve spolupráci s kontaktním pracovištěm Úřadu práce ČR v Hodoníně.

Celé dva dny budou v Domě kultury v Hodoníně (Horní Valy 6) prezentovat své studijní a učební obory školy nejen z tohoto okresu, ale se svou nabídkou přijedou i zástupci zařízení ze vzdálenějších regionů. Účast dosud přislíbilo 67 středních a vyšších odborných škol z Jižní Moravy, Zlínska, Vysočiny, Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

Chybět nebudou ani specialisté z Úřadu práce ČR, kteří poradí dětem a jejich rodičům, jak nejlépe vybrat vhodné povolání a jak se zorientovat ve vzdělávací nabídce škol.

„Podstatné je, aby vybraný obor budoucího středoškoláka nejen bavil, ale aby také vyhovoval jeho předpokladům a schopnostem. A hlavně, aby mladý člověk poté, co školu absolvuje, našel co nejdříve práci v oboru, který vystudoval,“ upozorňuje ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Hodoníně Radek Hořák.
Vzdělávací maraton, který v minulém roce navštívilo 2 000 žáků, osvěží také bohatý doprovodný program.

Veletrh mohou zájemci navštívit ve středu 5. 10. mezi 11.00 – 17.00 hod., ve čtvrtek 6. 10. pak od 8.00 do 16.00 hod.

Kateřina Beránková, tisková mluvčí ÚP ČR

Téma: Práce a zaměstnanost / Vzdělání, Zdroj: Úřad práce ČR, Ilustrační obrázek: White77
03.10.2016 (autor Redakce)


Související
 

ÚP ČR poskytl v rámci investičních pobídek přes 42 mil. Kč

vydáno 07.12.2016

Během letošního roku poskytl Úřad práce ČR zaměstnavatelům v rámci investičních pobídek více než 42 mil. Kč a podpořil tak vznik téměř 400 nových pracovních míst. Finance vyplatil společnostem v Moravskoslezském a Ústeckém kraji.

Téma: Práce a zaměstnanost / Veřejné finance

Přes 1 miliardu korun z IROP může být použito na zapojení sociálně vyloučených osob na trh práce

vydáno 07.12.2016

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo první prosincové výzvy na podání žádosti o podporu integrovaných projektů v Integrovaném regionálním operačním programu. Cílem těchto výzev je podpořit vznik a rozvoj sociálních podniků, prostřednictvím kterých si sociálně vyloučené osoby budou moci snadněji najít cestu na trh...

Téma: Práce a zaměstnanost / Veřejné finance

Prodloužen termín pro podání žádostí o dotaci na sportování dětí

vydáno 05.12.2016

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) obdrželo 4035 žádostí v rámci neinvestičního programu VIII, který je zaměřen na systematickou podporu sportování dětí a mládeže. Jde tedy přibližně o čtvrtinu více než tomu bylo na počátku letošního roku. Vzhledem k velkému zájmu o čerpání z částky čítající 1...

Téma: Veřejné finance / Vzdělání

Anketa
 

Kolik korun letos plánujete utratit za vánoční dárky?


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2016, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz