Úvodní stránka

V Českých Budějovicích nabídne ÚP ČR práci v Rakousku a SRN

 

Jaké jsou požadavky zaměstnavatelů v Německu a Rakousku, jak fungují tamní trhy práce, co je třeba splnit při nástupu do zaměstnání či jaké jsou životní podmínky v těchto zemích. To vše a řadu dalších informací se dozví návštěvníci poradenského dne, který pořádá dne 30. 10. 2015 v rámci celoevropské sítě EURES Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Českých Budějovicích (Hotel VITA, Skuherského 4). Akci odstartují mezi 9.00 – 10.00 hodinou přednášky. Následovat budou individuální pohovory u konkrétních zaměstnavatelů.

V Českých Budějovicích se představí zástupci německých a rakouských firem. Nabídnou zájemcům volná místa pro CNC obráběče, zámečníky, pomocné dělníky, stavbyvedoucí, elektrikáře, řezníky, automechaniky, skladníky, opraváře zemědělských strojů, truhláře, elektromontéry, malíře, lakýrníky, řidiče nákladních vozidel nebo vysokozdvižných vozíků, zdravotní sestry, pečovatelky, kuchyňský personál, svářeče nebo třeba mechatroniky.

Poradenský den je určen zájemcům všech věkových kategorií. Během něj návštěvníci získají nejen obecný přehled o situaci na trhu práce ve výše zmíněných zemích, ale také o zaměstnavatelích, kteří se akce zúčastní. Dozvědí se i praktické informace, týkající se pracovních a životních podmínek v Rakousku a Německu. V rámci následujících individuálních konzultací pak proběhne rozhovor zaměřený na nalezení vhodného místa pro konkrétního uchazeče. Ti, jež chtějí absolvovat individuální pohovory u jednotlivých firem, se musí prostřednictvím e-mailu předem zaregistrovat a rezervovat si tak určitý termín.

Uchazeči se zájmem o práci v Rakousku se mohou hlásit u firmy AUSTRIANJobs – e-mail: east@austrianjobs.at. Návštěvníci, kteří chtějí vycestovat do Německa, se mohou registrovat u firmy AARTOS – e-mail: miloslav.slama@aartos.cz nebo u firmy UNIQUE Personalservice – e-mail: acisar@unique-personal.de. Pro co nejefektivnější průběh pohovorů doporučují organizátoři zájemcům, aby zaslali na výše uvedené e-maily i životopis v němčině. Další podrobnosti o plánované akci jsou k dispozici na http://www.jobdaycb.eures.cz.

„Těm, kteří se rozhodnou akci navštívit a chtějí pracovat v jedné z těchto zemí, doporučujeme, aby si s sebou vzali životopis napsaný v němčině a veškeré doklady o dosažené kvalifikaci, tedy výuční listy, certifikáty nebo osvědčení o vzdělání,“ upozorňuje EURES poradce z Krajské pobočky ÚP ČR v Českých Budějovicích Libor Šimánek.

Organizátoři také představí návštěvníkům nový evropský projekt „Tvoje první práce přes EURES“ (Your first EURES job). Jde o program zaměřený na mladé uchazeče mezi 18 – 35 lety, kteří hledají práci nebo pracovní trénink v jiném členském státě EU, Norsku či Islandu. Zaměstnavatelům zase pomáhá najít mladé, kvalifikované a flexibilní pracovníky na evropském trhu práce. Mladí lidé mohou v jeho rámci mimo jiné požádat o finanční podporu na cestu na pracovní pohovor, přesídlení do jiné země EU, Norska nebo Islandu, jazykový kurz či náklady na uznání kvalifikace. Zaměstnavatelé zase mohou žádat o příspěvky na zaškolení těchto pracovníků.

Rakouské úřady práce nabízí prostřednictvím Evropského portálu pracovní mobility v současné době 47 856 volných pracovních míst, vhodných pro občany EU/EHS a Švýcarska. V Německu chtějí tamní zaměstnavatelé obsadit 860 934 pozic. Firmy v těchto státech mají největší zájem o truhláře, elektromontéry, pracovníky v elektronice a potravinářství, fyzioterapeuty, CNC obráběče, řidiče vysokozdvižných vozíků, malíře, lakýrníky, svářeče, dělníky v automobilovém průmyslu, mechaniky, skladníky, pečovatelky či zdravotní sestry.

„Jedním ze základních požadavků ze strany zaměstnavatelů je znalost němčiny na minimálně komunikativní úrovni. Tak aby se dotyčný uchazeč mohl domluvit se zaměstnavatelem a s kolegy na pracovišti. Výše mzdy je zpravidla úměrná vzdělání a praxi v příslušném oboru.“ shrnuje Libor Šimánek.

Evropské služby zaměstnanosti EURES operují na území členských států EU/EHP a Švýcarska. Tato celoevropská síť podporuje pracovní mobilitu na jednotném evropském trhu práce a stimuluje tak právo každého občana EU na volný pohyb pracovních sil. Česká republika se do systému EURES zapojila v roce 2004, současně se vstupem do Evropské unie. V ČR je EURES plně integrován na Úřadu práce ČR. Služby EURES cílí zejména na uchazeče o zaměstnání, zaměstnavatele a na další partnerské organizace na trhu práce v Evropě. Mezi hlavní aktivity patří mezinárodní i regionální burzy práce, přeshraniční informační a poradenské dny nebo asistence při náborech pro zaměstnavatele. Informace o životních podmínkách a o ověřených volných pracovních místech jsou k dispozici na národním (http://www.eures.cz) a evropském portálu EURES (http://www.eures.europa.eu).


Kateřina Beránková, tisková mluvčí ÚP ČR

Téma: Práce a zaměstnanost, Zdroj: Úřad práce ČR, Logo: mpsv.cz
29.10.2015 (autor Redakce)


Související
 

Rekvalifikaci loni absolvovalo přes 22,5 tisíce lidí

vydáno 20.01.2017

Během uplynulého roku se 12 847 uchazečů a zájemců o zaměstnání zúčastnilo některého z široké nabídky zabezpečovaných rekvalifikačních kurzů, které hradil Úřad práce ČR. Dalších 9 701 lidí absolvovalo rekvalifikaci zvolenou. Více než 80 % účastníků kurzy v tomto období úspěšně ukončilo. Za 12 měsíců poskytl ÚP ČR na...

Téma: Práce a zaměstnanost

Zaměstnavatelé musí dodržovat nařízení vlády, které od ledna zvýšilo minimální mzdy řidičům autobusů

vydáno 18.01.2017

Od ledna začalo platit nařízení vlády, které zvýšilo minimální mzdy řidičům ve veřejné autobusové dopravě. Ministerstvo práce a sociálních věcí dohodu zprostředkovalo při složitých tripartitních jednáních mezi dopravci, zástupci vlády, krajů a zaměstnaneckými odbory. MPSV nyní upozorňuje, že zaměstnavatelé musí...

Téma: Práce a zaměstnanost / Právo a zákony

Zdravotní sestry dostanou přidáno za směny

vydáno 17.01.2017

„Od 1. července tohoto roku dostanou přidáno všechny sestry u lůžka ve směnném provozu 2 000 korun, a to bez ohledu na to, zda pracují ve státní nebo soukromé nemocnici,“ řekl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. U přímo řízených nemocnic ministerstva se bude jednat o příplatek za směnnost, soukromé nemocnice pak...

Téma: Veřejné finance / Zdravotnictví

Anketa
 

Navštěvují nebo navštěvovaly Vaše děti jesle?

Hlasovalo 95 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2017, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz