V Českých Budějovicích nabídne ÚP ČR práci v Rakousku a SRN

Jaké jsou požadavky zaměstnavatelů v Německu a Rakousku, jak fungují tamní trhy práce, co je třeba splnit při nástupu do zaměstnání či jaké jsou životní podmínky v těchto zemích. To vše a řadu dalších informací se dozví návštěvníci poradenského dne, který pořádá dne 30. 10. 2015 v rámci celoevropské sítě EURES Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Českých Budějovicích (Hotel VITA, Skuherského 4). Akci odstartují mezi 9.00 – 10.00 hodinou přednášky. Následovat budou individuální pohovory u konkrétních zaměstnavatelů.

V Českých Budějovicích se představí zástupci německých a rakouských firem. Nabídnou zájemcům volná místa pro CNC obráběče, zámečníky, pomocné dělníky, stavbyvedoucí, elektrikáře, řezníky, automechaniky, skladníky, opraváře zemědělských strojů, truhláře, elektromontéry, malíře, lakýrníky, řidiče nákladních vozidel nebo vysokozdvižných vozíků, zdravotní sestry, pečovatelky, kuchyňský personál, svářeče nebo třeba mechatroniky.

Poradenský den je určen zájemcům všech věkových kategorií. Během něj návštěvníci získají nejen obecný přehled o situaci na trhu práce ve výše zmíněných zemích, ale také o zaměstnavatelích, kteří se akce zúčastní. Dozvědí se i praktické informace, týkající se pracovních a životních podmínek v Rakousku a Německu. V rámci následujících individuálních konzultací pak proběhne rozhovor zaměřený na nalezení vhodného místa pro konkrétního uchazeče. Ti, jež chtějí absolvovat individuální pohovory u jednotlivých firem, se musí prostřednictvím e-mailu předem zaregistrovat a rezervovat si tak určitý termín.

Uchazeči se zájmem o práci v Rakousku se mohou hlásit u firmy AUSTRIANJobs – e-mail: east@austrianjobs.at. Návštěvníci, kteří chtějí vycestovat do Německa, se mohou registrovat u firmy AARTOS – e-mail: miloslav.slama@aartos.cz nebo u firmy UNIQUE Personalservice – e-mail: acisar@unique-personal.de. Pro co nejefektivnější průběh pohovorů doporučují organizátoři zájemcům, aby zaslali na výše uvedené e-maily i životopis v němčině. Další podrobnosti o plánované akci jsou k dispozici na http://www.jobdaycb.eures.cz.

„Těm, kteří se rozhodnou akci navštívit a chtějí pracovat v jedné z těchto zemí, doporučujeme, aby si s sebou vzali životopis napsaný v němčině a veškeré doklady o dosažené kvalifikaci, tedy výuční listy, certifikáty nebo osvědčení o vzdělání,“ upozorňuje EURES poradce z Krajské pobočky ÚP ČR v Českých Budějovicích Libor Šimánek.

Organizátoři také představí návštěvníkům nový evropský projekt „Tvoje první práce přes EURES“ (Your first EURES job). Jde o program zaměřený na mladé uchazeče mezi 18 – 35 lety, kteří hledají práci nebo pracovní trénink v jiném členském státě EU, Norsku či Islandu. Zaměstnavatelům zase pomáhá najít mladé, kvalifikované a flexibilní pracovníky na evropském trhu práce. Mladí lidé mohou v jeho rámci mimo jiné požádat o finanční podporu na cestu na pracovní pohovor, přesídlení do jiné země EU, Norska nebo Islandu, jazykový kurz či náklady na uznání kvalifikace. Zaměstnavatelé zase mohou žádat o příspěvky na zaškolení těchto pracovníků.

Rakouské úřady práce nabízí prostřednictvím Evropského portálu pracovní mobility v současné době 47 856 volných pracovních míst, vhodných pro občany EU/EHS a Švýcarska. V Německu chtějí tamní zaměstnavatelé obsadit 860 934 pozic. Firmy v těchto státech mají největší zájem o truhláře, elektromontéry, pracovníky v elektronice a potravinářství, fyzioterapeuty, CNC obráběče, řidiče vysokozdvižných vozíků, malíře, lakýrníky, svářeče, dělníky v automobilovém průmyslu, mechaniky, skladníky, pečovatelky či zdravotní sestry.

„Jedním ze základních požadavků ze strany zaměstnavatelů je znalost němčiny na minimálně komunikativní úrovni. Tak aby se dotyčný uchazeč mohl domluvit se zaměstnavatelem a s kolegy na pracovišti. Výše mzdy je zpravidla úměrná vzdělání a praxi v příslušném oboru.“ shrnuje Libor Šimánek.

Evropské služby zaměstnanosti EURES operují na území členských států EU/EHP a Švýcarska. Tato celoevropská síť podporuje pracovní mobilitu na jednotném evropském trhu práce a stimuluje tak právo každého občana EU na volný pohyb pracovních sil. Česká republika se do systému EURES zapojila v roce 2004, současně se vstupem do Evropské unie. V ČR je EURES plně integrován na Úřadu práce ČR. Služby EURES cílí zejména na uchazeče o zaměstnání, zaměstnavatele a na další partnerské organizace na trhu práce v Evropě. Mezi hlavní aktivity patří mezinárodní i regionální burzy práce, přeshraniční informační a poradenské dny nebo asistence při náborech pro zaměstnavatele. Informace o životních podmínkách a o ověřených volných pracovních místech jsou k dispozici na národním (http://www.eures.cz) a evropském portálu EURES (http://www.eures.europa.eu).


Kateřina Beránková, tisková mluvčí ÚP ČR


Téma: Zaměstnanost, Zdroj: Úřad práce ČR, Logo: mpsv.cz
29.10.2015 (autor Redakce)Související

Největší pracovní veletrh Profesia Days odstartuje v Letňanech

vydáno 19.10.2017

Podzim na výstavišti PVA Expo Praha Letňany patří již tradičně největšímu kariérnímu veletrhu Profesia Days. Letošní 7. ročník, který startuje přesně za týden, nabídne jako obvykle možnost setkání se zaměstnavateli z nejrůznějších oborů, včetně zástupců Ministerstva práce a sociálních věcí, Úřadu práce ČR či ČSSZ.

Téma: Zaměstnanost

Burza práce pro zájemce o práci na Lounsku, Žatecku a Podbořansku

vydáno 12.10.2017

Celkem 43 zaměstnavatelů a nabídka volných pracovních míst ve strojírenství, kovovýrobě, zdravotnictví, potravinářství, dopravě, telekomunikacích, plastikářském průmyslu a ve státních organizacích. To vše bude připraveno pro návštěvníky Burzy práce v Lounech (Kulturní dům Zastávka v Lounech), kterou pořádá Krajská...

Téma: Zaměstnanost

823 milionů korun na růst platů a mezd v sociálních službách míří ke krajům

vydáno 12.10.2017

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová vyhověla žádosti Asociace krajů ČR, která požadovala dofinancování sektoru sociálních služeb v kontextu čtyřprocentního navyšování platů před koncem roku 2016. Ministerstvo práce a sociálních věcí tak poskytne ze svého rozpočtu sociálním službám 823 milionů korun...

Téma: Zaměstnanost

Anketa

Půjdete k volbám do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR?

ano  553
ne  74
nevím  30

Hlasovalo 657 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2017, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz