https://www.pragodata.com/ict-bezpecnost-a-kyberbezpecnost#sofie

ÚP ČR rozšiřuje úřední hodiny v celé ČR

Vzhledem k aktuálnímu vývoji epidemické situace a v rámci proklientského přístupu rozšiřuje Úřad práce ČR od 1. července 2021 úřední hodiny na všech kontaktních pracovištích v celé republice. A to v rozsahu, jaký platil před příchodem koronaviru. Lidé mohou samozřejmě i nadále komunikovat s ÚP ČR elektronicky. Osobní návštěva tak není vždy nutná. Úřad práce ČR doporučuje klientům, aby zasílali své dokumenty například prostřednictvím datové schránky.„K tomuto kroku jsme přistoupili i v návaznosti na fakt, že od 1. 7. 2021 přibude do gesce Úřadu práce ČR nová agenda „Náhradní výživné“ a umožníme tak hladký příjem nových žádostí o tuto dávku. Zároveň přichází období, kdy příjemci příspěvku na bydlení, přídavku na dítě a zvýšeného příspěvku na péči musí, jako každé čtvrtletí, dokládat příjmy a uhrazené náklady na bydlení za předchozí kvartál,“ upřesnil generální ředitel ÚP ČR Viktor Najmon.

K příspěvku na bydlení je navíc nutné, kromě posledního vyúčtování zálohově hrazených nákladů, doložit k 1. 7. 2021 také novou vyplněnou žádost, dále přehled příjmů a nákladů na bydlení za předcházející kalendářní čtvrtletí a poslední vyúčtování zálohově hrazených nákladů. Podrobnosti jsou k dispozici zde.

I přes rozšíření úředních hodin a zlepšující se situaci kolem onemocnění COVID – 19 Úřad práce ČR nadále apeluje na veřejnost, aby s jeho zaměstnanci komunikovala primárně elektronicky, prostřednictvím telefonu nebo provozovatele poštovních služeb. V rámci přívětivého přístupu nabízí ÚP ČR možnost objednat se na určitý termín online (https://online.uradprace.cz). Případný vstup do jeho budov je veřejnosti nadále povolen pouze za použití ochranných prostředků dýchacích cest, a platí to i tehdy, když klient bude chtít odevzdat dokumenty na podatelně.

Úřad práce ČR nabízí možnost vyplnění žádostí o některou z nepojistných sociálních dávek, zprostředkování zaměstnání nebo třeba podporu v nezaměstnanosti z pohodlí domova. Formuláře, včetně jejich vyplněných vzorů, jsou k dispozici na https://www.mpsv.cz/web/cz/formulare. Žádosti je tedy možné podávat elektronicky (datovou schránkou nebo e-mailem se zaručeným elektronickým podpisem), prostřednictvím pošty (s vlastnoručním podpisem) nebo je odevzdat během úředních hodin na podatelně příslušného kontaktního pracoviště ÚP ČR.

Aby Úřad práce ČR lidem ještě více zjednodušil proces vyplňování žádostí, umístil na svých webových stránkách zde a Facebooku návodné videospoty. V jejich rámci lidem radí nejen jak na vyplňování žádostí, ale diváci se také dozví, jaké jsou základní podmínky pro získání nároku na konkrétní dávku nebo kde najdou potřebné informace. Na webových stránkách ÚP ČR - www.uradprace.cz - jsou k dispozici i další praktické podrobnosti. Stejně jako „virtuální asistent“, tzv. chatbot. V případě obecných dotazů pak zájemcům poradí operátoři Call centra ÚP ČR (tel. 800 779 900 bezplatná linka, e-mail: callcentrum@mpsv.cz, kontaktni.centrum@mpsv.cz).


Téma: Zaměstnanost, Zdroj: Úřad práce ČR, Logo: uradprace.cz
01.07.2021 (autor Redakce)Související

Senát schválil novelu zákona o zaměstnanosti

vydáno 10.06.2021

Novela zákona o zaměstnanosti, která přináší tzv. kurzarbeit, získala v Senátu podporu. Díky kurzarbeitu půjde zaměstnavatelům částečně kompenzovat vyplacené náhrady mzdy v situaci, kdy zaměstnancům nebude možné z objektivních důvodů přidělit práci. Stát tak může lépe pomoci firmám udržet pracovní místa.

Téma: Právo a zákony / Zaměstnanost

Kontrolujte si přehled dob důchodového pojištění a přihlášení k nemocenskému a důchodovému pojištění

vydáno 13.04.2021

Kontrolujete si pravidelně svoje doby důchodového pojištění nebo to, zda vás zaměstnavatel řádně přihlásil k nemocenskému a důchodovému pojištění a odevzdal za vás evidenční listy důchodového pojištění? Je to opravdu důležité.

Téma: Důchody / Nemocenské pojištění / Zaměstnanost

Zkrácený pracovní úvazek pro nezaměstnané

vydáno 12.03.2021

Až čtyři tisícovky lidí dostanou šanci získat zaměstnání na zkrácený pracovní úvazek v rámci sdíleného pracovního místa nebo generačního tandemu. Projekt s názvem „Podpora forem flexibilního zaměstnávání“, zkráceně FLEXI, spustil nově Úřad práce ČR (ÚP ČR) a poběží až do 30. června 2023.

Téma: Zaměstnanost


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2021, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz