SZIF začíná vyplácet další tři dotace: na bílkovinné plodiny, brambory a chmel
Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) spouští vydávání rozhodnutí na další tři dotace v rámci Dobrovolných podpor vázaných na produkci. Jde o bílkovinné plodiny, konzumní brambory a chmel. Celkem díky těmto dotacím poputuje k zemědělcům 613,3 milionů korun.
Dobrovolná podpora vázaná na produkci (VCS) směřuje k citlivým sektorům, které čelí určitým obtížím. Zároveň jsou důležité z hospodářských, sociálních nebo jiných důvodů. Patří sem mimo jiné produkce bílkovinných plodin, konzumních brambor a chmele. Výše dotace se odvíjí od rozlohy plochy (minimum je jeden hektar).
O podporu na bílkovinné plodiny prostřednictvím Jednotné žádosti 2020 požádalo 6 490 žadatelů, a dostanou celkem 475,38 milionů korun. Na produkci konzumních brambor půjde 51,08 milionu korun, o tuto podporu si u Fondu zažádalo celkem 744 pěstitelů. Žádost o dotaci na chmel podalo 123 zemědělců, a rozdělí se mezi ně 86,84 milionů korun.
Přesný přehled sazeb je k dispozici v Příručce pro žadatele 2021, umístěné na webových stránkách www.szif.cz.
Žadatelé se mohou pro urychlení výplat vzdát práva na odvolání. To je možné provést přes Portál farmáře v části Ostatní podání. Případně lze využít formulář „Prohlášení o vzdání se práva odvolání“, který je na webových stránkách www.szif.cz / JEDNOTNÁ ŽÁDOST, v sekci „Ke stažení“, ve složce Jednotná žádost.
SZIF zasílá rozhodnutí o poskytnutí dotace primárně do datových schránek, nebo na Portál farmáře. Pouze v případě, že žadatel nemá datovou schránku, ani přístup k účtu na Portálu farmáře, doručí mu rozhodnutí pošta. Žadatelé, kteří potřebují obnovit přístup do Portálu farmáře SZIF/eAgri, najdou potřebné informace na https://www.szif.cz/cs/faq.
Pro případné dotazy je k dispozici infolinka SZIF na telefonním čísle 222 871 871 nebo e-mailu info@szif.cz
08.02.2021 (autor Redakce)
Související
vydáno 08.03.2021
Povinné testování na koronavirus se bude od středy 10. března nově týkat i zaměstnanců veřejné správy. Povinnost testovat už platí ve velkých firmách i podnicích od 50 do 249 zaměstnanců. Nově u těchto zaměstnavatelů musí být testovány i osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) a pracovníci agentur.
Téma: Koronavirus / Podnikání / Zdravotnictví
vydáno 05.03.2021
Česká správa sociálního zabezpečení důrazně apeluje (nejen) na OSVČ, které nyní začínají podávat Přehledy o příjmech a výdajích za rok 2020, aby tak činily výhradně elektronickou formou, případně prostřednictvím podatelen či schránek umístěných zpravidla u vstupů příslušných správ sociálního zabezpečení.
Téma: Daně / Podnikání / Sociální zabezpečení