https://www.ebe.cz/ebe/prezentace.nsf/i/ram

Státní tiskárna cenin spustila portál pro žádosti o identifikační kód na tabákové výrobky

Od 20. května budou tabákové výrobky (cigarety a tabák k ručnímu balení cigaret) označeny kódem, který umožní sledování a vyhledávání konkrétního výrobku při obchodování s ním v Evropské unii. Svůj identifikační kód bude muset mít také každý subjekt, který s tabákovými výrobky nakládá. Žádat o něj může od 15. dubna, a to bezplatně, na veřejném portále Státní tiskárny cenin.

„Možnost sledovat a vyhledávat tabákové výrobky přispěje k jejich lepší kontrole. Dozorové orgány tak podle kódu snadněji zjistí, kde se výrobky právě nacházejí, což jednoznačně omezí nelegální prodej i falšování,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Státní tiskárna cenin, která byla jmenována vydavatelem kódů (jedinečných identifikátorů), spustila webový Portál pro hospodářské subjekty obchodující s tabákovými výrobky v rámci EU. Na něm je možné se od 15. dubna registrovat a podat žádost o přidělení identifikačního kódu. Registrace i podání žádosti jsou bezplatné.

Kód musí být přidělen výrobcům, dovozcům, přepravcům, distributorům či prodejcům zapojeným do obchodu s tabákovými výrobky. Bez těchto kódů nebude možné provozovat podnikatelskou činnost související s tabákovými výrobky.

Označeno bude každé jednotkové balení tabákového výrobku, tedy například každá krabička cigaret. Jedinečný identifikátor bude mít podobu alfanumerického kódu, který dozorovým orgánům umožní sledovat produkt od výroby až po maloobchodní prodejnu.

Odkaz na Portál, kde je možné najít informace o systému sledovatelnosti tabákových výrobků i o registračním procesu naleznete zde.


Téma: Podnikání, Zdroj: Ministerstvo zemědělství, Obrázek: Pixabay
16.04.2019 (autor Redakce)Související

MPO reaguje na výsledky poklesu průmyslu a připravuje jeho razantní podporu

vydáno 23.08.2019

Pokles průmyslové výroby v červnu MPO nepodceňuje a připravuje řadu opatření napříč odvětvími, a to jak s s okamžitým, tak dlouhodobým dopadem na podniky. Součástí opatření je individuální přístup k jednotlivým oblastem průmyslu. S jejich profesními zástupci začíná ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček intenzivně...

Téma: Podnikání

MPO vyhlásilo novou výzvu. Cílem programu je podpora spolupráce podnikatelské a vědecké sféry

vydáno 04.06.2019

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo III. Výzvu programu podpory Spolupráce - Technologické platformy v rámci implementace Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014-2020 (OP PIK).

Téma: Podnikání

OSVČ - termín pro podání přehledu o příjmech

vydáno 02.05.2019

Stejně jako v letech minulých, je i letos začátek měsíce května pro podnikatele (osoby samostatně výdělečně činné - OSVČ) spojen s termínem pro podání přehledu o příjmech a výdajích za uplynulý kalendářní rok příslušné okresní (v Praze Pražské, v Brně Městské) správě sociálního zabezpečení (OSSZ). V jakých termínech...

Téma: Podnikání


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2019, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz