https://www.helpgdpr.cz/rstsp/uzivatele.nsf/sluzby/hge-posouzeni_rizik_gdpr

Soutěž Vesnice roku 2018 jde do finále

Další ročník soutěže Vesnice roku finišuje. Vítěz bude vyhlášen už tuto sobotu 15. září na Jarmarku venkova v Luhačovicích. Předání cen se samozřejmě zúčastní i ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová společně s ostatními zástupci vyhlašovatelů soutěže. Právě Ministerstvo pro místní rozvoj je totiž jedním z vyhlašovatelů soutěže, která si za dobu téměř čtvrt století získala velkou prestiž.

„Soutěž Vesnice roku umožňuje nahlédnout do každého koutu našeho venkova. Vidíme, jak s úctou a respektem všechny obce přistupují k historickému bohatství, k tradicím, s jakou přirozeností podporují spolkový, společenský a sportovní život, s jakou péčí se věnují zeleni a ochraně životní prostředí, a že promyšleně a prakticky připravují plány, investují a tím vším dělají ze svých vesnic krásná místa nejen pro bydlení, ale hlavně pro život. Jarmark venkova je jedinečnou příležitostí, kde návštěvník může poznat, ale také ,ochutnat´ všechny finalisty letošního ročníku,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 
Zlatou stuhu za vítězství v krajském kole získaly tyto obce: Svatý Jan nad Malší z okresu České Budějovice, Hrušky z okresu Vyškov, Nový Kostel z okresu Cheb, Stěžery z okresu Hradec Králové, Tatobity z okresu Semily, Úvalno z okresu Bruntál, Šumvald z okresu Olomouc, Pustá Kamenice z okresu Svitavy, Kamenný Újezd z okresu Rokycany, Cítov z okresu Mělník, Kytlice z okresu Děčín, Vepříkov z okresu Havlíčkův Brod a Dolní Němčí z okresu Uherské Hradiště. Vítěz celostátního kola bude vyhlášen na Jarmarku venkova v Luhačovicích dne 15. září. Vítěz a nositel titulu "Vesnice roku 2018", do níž se letos přihlásilo 228 obcí, získá finanční odměnu formou dotace od Ministerstva pro místní rozvoj a vůz na dva roky zdarma od partnera letošního ročníku soutěže ŠKODA AUTO.


14.09.2018 (autor Redakce)Související

MŠMT a MMR podpoří obnovu a výstavbu sportovních zařízení na rok 2019

vydáno 18.09.2018

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj návrh, jak nadále podporovat obnovu a výstavbu sportovních zařízení ve vlastnictví měst a obcí. Oba resorty vyhlásí v polovině října investiční programy na rok 2019 s celkovou alokací 1,1 mld. Kč.

Téma: Samospráva a regiony / Vzdělávání

Vesnicí roku 2018 se stala obec Dolní Němčí

vydáno 17.09.2018

Vítězem letošního ročníku soutěže Vesnice roku se stala obec Dolní Němčí ze Zlínského kraje. Druhé místo patří obci Šumvald z Olomouckého kraje. Na třetí příčce se umístila obec Nový kostel z Karlovarského kraje. Ceny vítězům byly předány dnes na Jarmarku venkova v Luhačovicích za účasti ministryně pro místní rozvoj...

Téma: Samospráva a regiony

Vláda schválila novelu narovnávající trh s krátkodobým ubytováním

vydáno 13.09.2018

Vláda schválila Ministerstvem financí předloženou novelu zákona o místních poplatcích, která reaguje na dynamický rozvoj sdílené ekonomiky a nastavuje rovná pravidla pro trh s krátkodobým ubytováním.

Téma: Právo a zákony / Samospráva a regiony

Anketa

Zúčastníte se říjnových voleb do Senátu a zastupitelstev obcí?

ano  231
ne  65
nevím  16

Hlasovalo 312 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2018, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz