SFRB má připraveno nejen na podporu bydlení přes miliardu korun. Více se zaměřuje na obce a města.

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) v roce 2018 podpoří bydlení v České republice částkou zhruba 1,1 mld. Kč, a to formou nízkoúročených úvěrů a dotace v rámci svých programů. Novinkou je program Regenerace sídlišť – úprava veřejných prostranství, který kombinuje dotaci s úvěrem.

„Úkolem Fondu v roce 2018 bude nejen podpora bydlení. Právě program na regeneraci veřejného prostranství je první vlaštovkou v přerodu SFRB na Státní fond regionálního rozvoje, a tedy jeho větší zacílení na rozvoj měst a obcí,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Finanční prostředky z rozpočtu SFRB půjdou v roce 2018 na: Poskytování nízkoúročených úvěrů na výstavbu nájemních bytů – program Výstavby (270 mil. Kč), na opravy a modernizace bytových domů – program Panel 2013+ (500 mil. Kč), na úvěry pro mladé na pořízení vlastního bydlení – program 600 (50 mil. Kč), úvěry pro mladé na zkvalitnění bydlení – program 150 (50 mil. Kč), dále pak na podporu obnovy bydlení zničeného či poškozeného živelní pohromou – program Živel (10 mil. Kč), a na podporu rozvoje obcí – program Pro obce (20 mil. Kč).

Novinkou v portfoliu SFRB je program Regenerace sídlišť – úprava veřejných prostranství, který kombinuje dotaci s úvěrem. V rozpočtu dotační části je připraveno 100 mil. Kč a v rozpočtu úvěrové části též 100 mil. Kč.

Právě nový program Regenerace sídlišť – úprava veřejných prostranství je určen pro obce a zejména města. Veřejná prostranství na městských sídlištích si mnohde zaslouží úpravu a modernizaci. Dotaci je možné poskytnout až do výše 50 % uznatelných nákladů, nejvýše může činit 6 milionů Kč na projekt. Spolu se žádostí o dotaci si žadatel může vzít výhodný úvěr na dofinancování projektu. Celkově tak lze financovat až 90% nákladů na projekt. Bližší informace zde: 1url.cz/ztOTL
Rozdělení částek programů SFRB se může v průběhu roku 2018 měnit v závislosti na aktuálním počtu žádostí v jednotlivých programech.

Další informace na zde.


Téma: Bydlení, Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj, Obrázek: Pixabay
09.01.2018 (autor Redakce)Související

Miliarda korun pro nízkoúročené úvěry na bydlení

vydáno 07.12.2017

Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj doporučil Poslanecké sněmovně k přijetí návrh rozpočtu a střednědobého výhledu Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB). Jen na nízkoúročené úvěry na bydlení je vyčleněna miliarda korun. Celkové výdaje SFRB budou v příštím roce činit 2,17 miliardy korun.

Téma: Bydlení

Novela stavebního zákona zrychlí vydávání stavebních povolení

vydáno 06.11.2017

Již 1. ledna příštího roku nabývá účinnosti novela stavebního zákona, na níž ministryně Karla Šlechtová spolu s odborníky pracovala tři roky. Novela řeší řadu palčivých problémů v současném stavebnictví. V září letošního roku ministryně Šlechtová zároveň předložila Vládě ČR základní teze Rekodifikace veřejného...

Téma: Bydlení / Právo a zákony

743 milionů korun na podporu sociálního bydlení v regionech

vydáno 25.10.2017

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo 743 milionů korun na podporu sociálního bydlení v regionech. Na dotace prostřednictvím Integrovaného regionální operačního programu (IROP) dosáhlo 119 projektů.

Téma: Bydlení

Anketa

Byl Vám již vystaven eRecept?

ano  85
ne  63
nevím, co to je  19

Hlasovalo 167 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2018, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz