S úsporou energií pomohou nové semináře

Ministerstvo pro místní rozvoj zve zájemce o snižování energetické náročnosti na semináře pořádané v průběhu podzimu v Praze a vybraných regionálních městech. Zájemci se na nich budou moci seznámit s možností a rozsahem podpory napříč dotačními programy zaměřenými na úsporu energií a ochranu životního prostředí.

„Semináře veřejnosti představí možnosti čerpání z evropských a národních zdrojů v oblasti energetických úspor. Zájemci se dozvědí, jak mohou získat prostředky na zateplení budovy, výměnu kotle či výstavbu nových nízkoenergetických budov. Poskytnou také orientaci v problematice energetických úspor ve veřejných budovách, podnicích, rodinných i bytových domech. Semináře jsou široce zaměřeny a mohou se jich zúčastnit jak nepodnikající fyzické osoby, tak podnikatelé, bytová družstva, obce či neziskové organizace,“ uvedla Olga Letáčková, náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů.
 
Celodenní semináře se uskuteční během září a října napříč republikou. Akce jsou pořádány Eurocentry v 
PrazeÚstí nad LabemJihlavě Olomouci ve spolupráci s odbornými lektory za jednotlivé dotační programy. V rámci seminářů budou představeny možnosti energetických úspor jednak z evropských programů, jako je Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, Operační program Životní prostředí a Integrovaný regionální operační program, ale i národních programů, a to z Nové zelené úsporám, programu EFEKT, Úspory energií s rozumem a programu Panel 2013+. Podrobnější informace a termíny konání naleznete v našem letáku.


Téma: Bydlení / Podnikání, Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj, Obrázek: Pixabay
14.09.2017 (autor Redakce)



Související

Podomní obchodníci s elektřinou okrádají živnostníky a malé firmy. Jak se bránit?

vydáno 14.11.2017

Zástupci nepoctivých firem se často vydávají za reprezentanty energetických společností. Na rozdíl od domácností nemohou podnikatelé od nevýhodných smluv jednoduše odstoupit. Riziko je tak pro ně ještě větší.

Téma: Podnikání

Podnikatelé táhnou český výzkum, časovanou bombou jsou evropské dotace

vydáno 09.11.2017

Podnikatelé se stali hlavními tahouny tuzemského výzkumu a vývoje. Na výdajích na výzkum za minulý rok se podíleli z 57 procent, zatímco předloni to bylo jen 48 procent.

Téma: Podnikání

Zrakově postižení podnikatelé budou dočasně vyjmuti z evidence tržeb

vydáno 08.11.2017

Nařízení týkající se dočasného vyloučení nevidomých a hluchoslepých podnikatelů ze systému evidence tržeb dne 6. listopadu schválila vláda. Účinné bude od vyhlášení ve Sbírce.

Téma: Daně / Podnikání

Anketa

Víte, jak Vás ovlivní GDPR?

ano  33
ne  46
nevím o co jde  140

Hlasovalo 219 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2017, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz