Registrovat vozidlo lze od 1. června na jakémkoliv úřadě

Od 1. června mají motoristé možnost provádět změny v registru vozidel na jakémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností. Doposud bylo nutné chodit na úřad v místě trvalého bydliště či sídla firmy. Nové možnosti využilo již zhruba 2 500 lidí.

Na pracoviště registru vozidel dorazilo napříč republikou dohromady zhruba šest tisíc návštěvníků a z toho bylo dva a půl tisíce lidí, kteří provedli jednu ze změn na jiném úřadě, než by doposud museli navštívit. V přepočtu na procenta to znamená, že přibližně 40 % procent návštěvníků využilo jednodušší způsob zapisování změn do registru.

Evidence vozidel
Adresář úřadů, formuláře, odkazy„Podle prvních údajů je vidět, že zjednodušení kontaktu s úřadem lidé vítají a začali nové možnosti okamžitě využívat. Změna jim významným způsobem usnadní například vyřizování registrace nového vozidla nebo změnu vlastníka,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Na jakémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností je možné nově vyřídit nejen změnu vlastníka nebo provozovatele registrovaného vozidla, ale i registraci nového či dovezeného vozidla, vyřazení vozidla z provozu (tzv. depozit), nahlášení zániku vozidla, žádost o registrační značku na přání či na nosič kol nebo zápis tažného zařízení či přípojného vozidla. 

Změny v registru vozidel od 1. června provedete na jakémkoliv úřadě

vydáno 04.05.2017

Od 1. června vstoupí v účinnost novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, díky které budou moci majitelé a provozovatelé vozidel provádět úkony v registru vozidel na jakémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností. Doposud bylo nutné chodit na úřad v místě trvalého bydliště či sídla firmy.

Téma: DopravaAby se lidé vyhnuli při návštěvě úřadu frontám, Ministerstvo dopravy doporučuje využívat všude, kde je to možné, online objednání na přesný čas. Mapu všech úřadů obcí s rozšířenou působností, na které lze vyhledat pro nejvhodnější místo k návštěvě, je k dispozici na webových stránkách Ministerstva dopravy zde.

Možnost provádět úkony v registru vozidel na jakémkoliv úřadě ale není jedinou změnou, kterou novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích od 1. června přinesla, bližší informace o dalších změnách jsou zde.


Téma: Doprava / Evidence vozidel, Zdroj: Ministerstvo dopravy, Obrázek: Pixabay
02.06.2017 (autor Redakce)Související

Osoby invalidní ve třetím stupni mohou od července jezdit za polovinu běžného jízdného

vydáno 23.06.2022

Slevu může využít cestující, který se prokáže průkazem totožnosti a platným potvrzením s QR kódem.

Téma: Doprava

Výběr mýtného v květnu rostl, od prázdnin se rozšíří na další silnice

vydáno 17.06.2022

Výběr mýtného pro nákladní automobily v květnu vzrostl o deset procent.

Téma: Doprava

Finanční správa ČR - Přiznání silniční daně

vydáno 16.06.2022

Finanční správa doporučuje poplatníkům silniční daně, kteří mají povinnost podávat daňové přiznání k nákladním a přípojným vozidlům s největší povolenou hmotností 12 tun a více, aby si raději ověřili, zda z jejich strany nedošlo za zdaňovací období v letech 2021, 2020 a 2019 k porušení povinnosti přiznat a zaplatit...

Téma: Daně / Doprava


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2022, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz