První hackathon veřejné správy ukáže co s otevřenými daty

Od pátku 15. září do soboty 16. září budou v prostorách sídla Nejvyššího kontrolního úřadu programátoři zkoušet, jaké možnosti poskytují otevřená data českých veřejných institucí.

Při prvním hackathonu veřejné správy v České republice se spojilo několik institucí – Nejvyšší kontrolní úřad, Český statistický úřad, Ministerstvo vnitra, Ministerstvo financí, Česká správa sociálního zabezpečení, Český statistický úřad, Český úřad zeměměřický a katastrální, Vysoká škola ekonomická a Fond Otakara Motejla.

Cílem prvního hackathonu veřejné správy je ukázat, jak by se otevřená data dala využít pro efektivní fungování veřejné správy, aby z nich měli občané co největší užitek. Hackathon nabídne odlišný  pohled na data publikovaná veřejnou správou a ukáže zajímavé možnosti, služby a produkty, které na nich jde vytvořit.

Samotné programování odstartuje v 18 hodin v pátek 15. září a bude probíhat přes noc až do soboty 16. září. Vyhlášení výsledků hackathonu proběhne v sobotu 16. září od cca 19.30 hodin v prostoru Továrna v Holešovicích.

Více informací o hackathonu naleznete zde.

Podrobný program hackathonu je k dispozici zde.


14.09.2017 (autor Redakce)Související

Na osvobození od placení místního poplatku mají někteří jen 15 dnů

vydáno 09.01.2018

Od roku 2018 se mění pravidlo pro ohlášení nároku na osvobození od placení místních poplatků. Pokud poplatník neohlásí obecnímu úřadu údaj rozhodný pro osvobození nebo úlevu od poplatku včas, nárok mu zanikne.

Téma: Právo a zákony / Samospráva a regiony

Vláda schválila numizmatickou novelu

vydáno 08.01.2018

Vláda České republiky schválila dne 3. ledna 2018 návrh zákona, kterým se mění zákon o České národní bance a zákon o oběhu bankovek a mincí, a kterým se zrušuje zákon č. 76/1976 Sb., o ražbě československých dukátů, a postoupila jej Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, která bude návrh zákona projednávat jako sněmovní...

Téma: Ekonomika a finance / Právo a zákony

Igelitové tašky už nemohou být zdarma

vydáno 03.01.2018

Od nového roku musí být „igelitová“ taška zpoplatněna. Změnu přináší novela zákona o obalech. Česko se tak připojilo k řadě dalších zemí EU, které nezpoplatněné „igelitky“ zakázaly z ekologických důvodů. Od začátku tohoto roku jsou tedy povinně zpoplatněny plastové odnosné tašky. Výjimku představují velmi lehké...

Téma: Právo a zákony

Anketa

Byl Vám již vystaven eRecept?

ano  118
ne  94
nevím, co to je  32

Hlasovalo 244 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2018, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz