První hackathon veřejné správy ukáže co s otevřenými daty

Od pátku 15. září do soboty 16. září budou v prostorách sídla Nejvyššího kontrolního úřadu programátoři zkoušet, jaké možnosti poskytují otevřená data českých veřejných institucí.

Při prvním hackathonu veřejné správy v České republice se spojilo několik institucí – Nejvyšší kontrolní úřad, Český statistický úřad, Ministerstvo vnitra, Ministerstvo financí, Česká správa sociálního zabezpečení, Český statistický úřad, Český úřad zeměměřický a katastrální, Vysoká škola ekonomická a Fond Otakara Motejla.

Cílem prvního hackathonu veřejné správy je ukázat, jak by se otevřená data dala využít pro efektivní fungování veřejné správy, aby z nich měli občané co největší užitek. Hackathon nabídne odlišný  pohled na data publikovaná veřejnou správou a ukáže zajímavé možnosti, služby a produkty, které na nich jde vytvořit.

Samotné programování odstartuje v 18 hodin v pátek 15. září a bude probíhat přes noc až do soboty 16. září. Vyhlášení výsledků hackathonu proběhne v sobotu 16. září od cca 19.30 hodin v prostoru Továrna v Holešovicích.

Více informací o hackathonu naleznete zde.

Podrobný program hackathonu je k dispozici zde.


14.09.2017 (autor Redakce)Související

Pracovní agentury bojují s přísnějšími pravidly

vydáno 22.09.2017

Novela zákona o zaměstnanosti výrazně zpřísnila podmínky pro agentury práce. Od léta 2017 musejí nově skládat kauci ve výši půl milionu korun na účet Úřadu práce. Sílící kritiku postižených agentur politici odmítají. Úpravy prý mají za cíl zlepšit pracovní podmínky pronajímaným zaměstnancům a garantovat jim vyšší...

Téma: Právo a zákony / Zaměstnanost

Při placení v restauraci pozor na tzv. servis

vydáno 20.09.2017

Některé české restaurace účtují spotřebitelům neoprávněně vyšší částky. Česká obchodní inspekce Středočeského kraje a Hlavního města Prahy uskutečnila kontrolu v Café Restaurant na Střeleckém ostrově v Praze, zákazníkům zde účtovali téměř o 40 korun více, než byly objednávky.

Téma: Ochrana spotřebitele

Vláda schválila věcný záměr novely zákona o ochraně spotřebitele

vydáno 19.09.2017

Ministerstvo průmyslu a obchodu s Ministerstvem spravedlnosti předložilo věcný záměr nového zákona o ochraně spotřebitele s cílem posílení zajištění ochrany práv spotřebitelů.

Téma: Ochrana spotřebitele / Právo a zákony

Anketa

Darovali jste někdy krev?

ano  54
ne  45

Hlasovalo 99 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2017, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz