Úvodní stránka

Portál veřejné správy byl odpojen od Internetu

 

Domény, na kterých byl Portál veřejné správy (http://portal.gov.cz) v provozu od roku 2003, byly přesměrovány na informaci o jeho nedostupnosti na webovských stránkách Datových schránek.

Je to smutná informace pro občany ČR, které si tímto zástupci Ministerstva vnitra berou jako rukojmí namísto toho, aby se k věci, kterou sami způsobili, postavili čelem.

Považujeme tento stav a postup Ministerstva vnitra za ostudné chování a postup neobhajitelný vůči občanům ČR, kteří takto nebudou mít např. možnost získavat informace o řešení svých životních situací a řadu dalších, které dosud takto měli.

Současně tento postup vlastní situaci, kdy Ministerstvo vnitra více než 8 měsíců neoprávněně užívalo naše aplikace a za služby neplatilo, vůbec neřeší.

Situace je obzvlášť smutná i z toho důvodu, že namísto jasného postoje k našemu obvinění - věcně i fakticky veřejně doloženému, ale i našemu návrhu na smírné řešení, který jsme Ministerstvu zaslali a který zůstává bez odezvy, přichází právě takovéto, velmi nedůstojné opatření.

Kauza na Ministerstvu vnitra - jak se k věci staví média

Téma: Portál veřejné správy, Zdroj: Redakce
09.03.2012 (autor Redakce)


Související
 

Ministr Dan Ťok: Zveřejňujeme přehledy smluv a faktur za resort dopravy

vydáno 05.03.2015

Na webových stránkách Ministerstva dopravy jsou zveřejněna další otevřená data. Jedná se o přehledy uzavřených smluv a uhrazených faktur nejen ministerstva, ale také jeho podřízených organizací. Po zveřejnění výše platů a odměn vedoucích pracovníků ministerstva jsou tak veřejnosti k dispozici další informace o...

Téma: Veřejné finance

Ministerstvo zdravotnictví smlouvy nad 50 tisíc zveřejňuje už 4 roky

vydáno 04.03.2015

Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes požádal dopisem jednotlivé členy kabinetu a centrální úřady, aby začaly zveřejňovat všechny nově uzavírané smlouvy nad 50 tisíc korun, pokud tak ještě nečiní.

Téma: Zdravotnictví

Kolem Portálu veřejné správy se strhly tahanice, šetří je policie

vydáno 10.09.2012

Pražští detektivové se podle zjištění Práva zabývají spory kolem projektu ministerstva vnitra na internetový Portál veřejné správy.

Téma: Portál veřejné správy

Anketa
 

Navštěvují nebo navštěvovaly Vaše děti jesle?

Hlasovalo 99 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2017, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz