Portál veřejné správy byl odpojen od Internetu

Domény, na kterých byl Portál veřejné správy (http://portal.gov.cz) v provozu od roku 2003, byly přesměrovány na informaci o jeho nedostupnosti na webovských stránkách Datových schránek.

Je to smutná informace pro občany ČR, které si tímto zástupci Ministerstva vnitra berou jako rukojmí namísto toho, aby se k věci, kterou sami způsobili, postavili čelem.

Považujeme tento stav a postup Ministerstva vnitra za ostudné chování a postup neobhajitelný vůči občanům ČR, kteří takto nebudou mít např. možnost získavat informace o řešení svých životních situací a řadu dalších, které dosud takto měli.

Současně tento postup vlastní situaci, kdy Ministerstvo vnitra více než 8 měsíců neoprávněně užívalo naše aplikace a za služby neplatilo, vůbec neřeší.

Situace je obzvlášť smutná i z toho důvodu, že namísto jasného postoje k našemu obvinění - věcně i fakticky veřejně doloženému, ale i našemu návrhu na smírné řešení, který jsme Ministerstvu zaslali a který zůstává bez odezvy, přichází právě takovéto, velmi nedůstojné opatření.

Kauza na Ministerstvu vnitra - jak se k věci staví média


Téma: Portál veřejné správy, Zdroj: Redakce
09.03.2012 (autor Redakce)Související

Kolem Portálu veřejné správy se strhly tahanice, šetří je policie

vydáno 10.09.2012

Pražští detektivové se podle zjištění Práva zabývají spory kolem projektu ministerstva vnitra na internetový Portál veřejné správy.

Téma: Portál veřejné správy

U veřejných zakázek již není možné podávat námitky

vydáno 26.06.2012

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže svým rozhodnutím ze dne 18. června 2012 přepisuje zákon o veřejných zakázkách. Podle úřadu již není možné v případě jednacího řízení bez uveřejnění podávat žádné námitky.

Téma: Veřejné zakázky / Portál veřejné správy

Ministerstvo vnitra nedokáže vysvětlit výroky svého ministra

vydáno 12.06.2012

Ministr vnitra Jan Kubice v rámci poslaneckých interpelací v Poslanecké sněmovně dne 2. 2. 2012 uvedl z hlediska autorského a vlastnického práva zásadní tvrzení, které nemá právně podloženo.

Téma: Portál veřejné správy


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2023, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz