https://www.pragodata.com/ict-bezpecnost-a-kyberbezpecnost

Podání daňového přiznání elektronicky

Posledním dnem pro podání daňového přiznání k dani z příjmů za rok 2020 bez sankce (za pozdní podání a za pozdní úhradu) je 1. červen 2021, a to pouze v případě, že bude přiznání podáno elektronicky a zároveň nejpozději v tento den daň i zaplacena.

Finanční správa doporučuje využít elektronické podání přes Online finanční úřad, který je dostupný na webu www.mojedane.cz. Přihlášení je možné pomocí bankovní identity, občanského průkazu s čipem nebo datovou schránkou.

Pro úplnost uvádíme, že přiznání podaná poradcem mají lhůtu do 1. července. Nově nemusí být plná moc pro poradce uložena ve standardní 3 měsíční lhůtě u správce daně, ale stačí ji uplatnit např. až spolu s podáním daňového přiznání 1. července.

Návod, jak podat daňové přiznání prostřednictvím Online finančního úřadu, je součástí této tiskové zprávy. Finanční správa dosud eviduje bezmála 92 tisíc aktivních DIS+ (daňových informačních schránek plus) v portálu MOJE daně. „Portál umožnuje odeslat přiznání přímo na finanční úřad a také zaplatit daň například přes QR kód. Veřejnost tak může pohodlně a jednoduše podat daňové přiznání z domova,“ dodala generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Podrobnější informace vztahující se k podání přiznání k dani z příjmů včetně formulářů a informací k jejich vyplnění, jsou dostupné na internetových stránkách Finanční správy www.financnisprava.cz. Na webu Finanční správy naleznete i souhrnné informace k jednotlivým daním a odpovědi na nejčastější dotazy.

Příloha
MOJE daně - Vyplnění formuláře s využitím dříve elektronicky podaného přiznání a odeslání podání.

Přiložené soubory


Téma: Daně / Podnikání, Zdroj: Finanční správa ČRObrázek: Pixabay
26.05.2021 (autor Redakce)Související

API začala přijímat žádosti o dotace

vydáno 16.06.2021

Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) zahájila příjem žádostí o dotace v poslední výzvě programu Inovace.

Téma: Podnikání

Hodnota veřejných zakázek vzrostla na 715 miliard korun

vydáno 15.06.2021

Ministerstvo pro místní rozvoj předložilo vládě výroční zprávu o stavu veřejných zakázek.

Téma: Podnikání / Veřejné zakázky

Vláda schválila další zmírnění protiepidemických opatření

vydáno 15.06.2021

Vláda ČR schválila mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví, která zmírňují některá protiepidemická opatření. Od 15. června ruší povinnost nošení roušek ve školách ve všech krajích. Od 1. července pak bude v restauracích umožněná živá hudba a zvýší se také maximální počet návštěvníků hromadných akcí a bazénů.

Téma: Koronavirus / Podnikání / Vzdělávání / Zdravotnictví


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2021, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz