https://www.pragodata.com/ict-bezpecnost-a-kyberbezpecnost

Nový kompenzační program v kontextu s koronavirem pomůže podnikům ve ztrátě

Nový program COVID – Nepokryté náklady, který připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), schválila vláda. Má pomoci podnikatelům, kteří se kvůli pandemii koronaviru nachází ve ztrátě, s uhrazením části nepokrytých fixních nákladů.

Jedná se o plošně zaměřený, záchytný program pro firmy bez ohledu na konkrétní sektor, formu vlastnictví či počet zaměstnanců.  Spolu s pomocí z COVID – 2021 nahradí dosavadní specifické programy. Kromě těchto dvou kompenzací bude pokračovat náhrada mzdy v programu Antivirus a kompenzační bonus OSVČ.

Podmínkou získání podpory v programu COVID – Nepokryté náklady bude pokles obratu firmy v lednu a únoru 2021 ve srovnání se stejným obdobím roku 2019 alespoň o 50 % a doložení účetní ztráty.

COVID - Nepokryté náklady bude alternativou k dnes rovněž schválenému programu COVID - 2021. Firmy si budou moct vybrat jednu z těchto dvou kompenzací, která pro ně bude výhodnější.

„Pomoc bude určena všem živnostníkům bez ohledu na obor, ve kterém podnikají. Každý, komu v daném období poklesl obrat nejméně o polovinu a splní podmínky výzvy, si bude moci o podporu požádat,“ řekl vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček a dodal: „Výše podpory bude činit 60 % nepokrytých fixních náklad, limit na jednoho žadatele bude 40 milionů korun. Podnikatelům tak pomůžeme s úhradou části nákladů/výdajů, které nejsou pokryty výnosy/příjmy.“

„Dotace na úhradu nepokrytých nákladů z nového programu znamená plošnou a současně jasně směřovanou podporu podnikatelským subjektům, které ji prokazatelně potřebují, bez ohledu na sektor,“ řekla náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro zahraniční obchod EU Martina Tauberová a dodala: „Pomůže podnikům ve ztrátě uhradit fixní náklady, navýšit likviditu a tím jim poskytnout odrazový můstek pro zotavení.“

Program respektuje Dočasný rámec Evropské komise, podle jehož bodu 3.12. lze poskytovat v souvislosti s koronavirem podporu do výše až 10 milionů eur na jednoho příjemce. O dotaci se bude žádat přes informační systém MPO, na který jsou firmy a OSVČ zvyklé již z předchozích programů. Výzvu a detaily podpory resort zveřejní na webu www.mpo.cz.


10.03.2021 (autor Redakce)Související

Změny při dovozu zásilek nízké hodnoty od 1. července

vydáno 14.05.2021

Legislativa Evropské unie stanovuje, že od 1. července 2021 budou účinná nová pravidla při dovozu zásilek nízké hodnoty (do 22 EUR) poštovními operátory a expresními přepravci ze zemí mimo EU.

Téma: Daně / Podnikání / Právo a zákony

Finanční správa posiluje zabezpečení pokladních zařízení pro EET

vydáno 13.05.2021

Finanční správa ukončuje 1. 6. 2021 podporu zastaralých šifrovacích protokolů TLS, které již nezaručují bezpečnou komunikaci mezi pokladním zařízením používaným k evidenci tržeb.

Téma: Daně / Podnikání

Změny v rotační výuce ZŠ

vydáno 12.05.2021

Od 17. května budou bez rotací fungovat 1. stupně ZŠ v celé ČR a 2. stupně v krajích Pardubickém, Plzeňském, Královéhradeckém, Karlovarském, Libereckém, Středočeském a v Praze.

Téma: Koronavirus / Vzdělávání


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2021, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz