„Novou šanci“ dostalo 317 nezaměstnaných

Celkem 317 uchazečů o zaměstnání a 272 zaměstnavatelů se zapojilo do projektu s názvem „Nová šance“, který realizoval Úřad práce ČR (ÚP ČR) prostřednictvím své Krajské pobočky v Brně. Celkové náklady programu dosáhly 26,5 mil. Kč a poskytl je výhradně Evropský sociální fond.

Cílem programu, který ÚP ČR spustil 1. 9. 2014, byla podpora zaměstnávání lidí, jež byli v evidenci úřadu déle než jeden rok a žijí ve venkovských regionech Jihomoravského kraje. Konkrétně se jednalo o spádové oblasti Boskovice, Břeclav, Bučovice, Hodonín, Ivančice, Kyjov, Mikulov, Moravský Krumlov, Pohořelice, Tišnov, Veselí nad Moravou a Znojmo. Do programu mohlo vstoupit minimálně 300 zájemců, kteří jsou určitým způsobem znevýhodnění na trhu práce.

Podstatou programu byl příspěvek na vyhrazené společensky účelné pracovní místo, na které firma přijala dlouhodobě nezaměstnaného uchazeče. Pokud splnila veškeré podmínky, a zároveň měla i provozovnu na území některého z výše uvedených regionů, poskytl jí Úřad práce ČR měsíční příspěvek ve výši 13 400 Kč. A to po dobu až osmi měsíců.

„Výsledky projektu ukazují, že jsme zvolili správnou cestu. Konečný počet zapojených uchazečů a společností přesáhl původně plánovaný stav. Cíl programu se nám tak podařilo 100% naplnit,“ říká ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Brně Josef Bürger.

Do projektu vstoupilo 183 žen (57,7 % z celkového počtu účastníků) a 134 mužů (42,3 %). Téměř pětině zařazených osob bylo méně než 25 let (19,6 %) a naopak 16,7 % tvořili lidé starší 50 let. Celkem 40 % z podpořených účastníků bylo v evidenci ÚP ČR déle než dva roky.

Z hlediska kvalifikační struktury tvořily největší skupinu vyučení – 45 %. Středoškolské vzdělání s maturitou mělo 35 % účastníků a osob se základním vzděláním bylo 15 %. Vysokoškolské nebo vyšší odborné vzdělání pak mělo 5 % z podpořených uchazečů.

„Novou šanci“ dostali účastníci projektu nejčastěji v rámci dělnických profesí a pomocných prací. Firmy je dále zaměstnávaly jako prodavače v prodejnách, administrativní pracovníky, kuchaře, číšníky a servírky, skladníky, švadleny či šičky. Nejvyšší počet dohod uzavřela se zapojenými uchazeči společnost Lesy ČR s. p., dále pak Služby Města Veselí nad Moravou, Forlit, a.s. a ZD SEDLEC.

Důvodem, proč nemohou dlouhodobě evidovaní uchazeči najít zaměstnání, může být např. vysoký nebo naopak nízký věk, zdravotní stav nebo třeba nedostatečné pracovní zkušenosti. Přitom právě oni mohou být, pokud dostanou šanci, loajálními zaměstnanci, kteří budou nakonec pro zaměstnavatele opravdu přínosem,“ upozorňuje Josef Bürger.

V současné době připravuje Krajská pobočka ÚP ČR v Brně nový cílený program. Tentokrát se zaměří na podporu zaměstnanosti dlouhodobě evidovaných uchazečů, kteří žijí v Brně.


Kateřina Beránková, tisková mluvčí ÚP ČR


Téma: Zaměstnanost, Zdroj: Úřad práce ČR, Logo: mpsv.cz
10.12.2015 (autor Redakce)Související

Největší pracovní veletrh Profesia Days odstartuje v Letňanech

vydáno 19.10.2017

Podzim na výstavišti PVA Expo Praha Letňany patří již tradičně největšímu kariérnímu veletrhu Profesia Days. Letošní 7. ročník, který startuje přesně za týden, nabídne jako obvykle možnost setkání se zaměstnavateli z nejrůznějších oborů, včetně zástupců Ministerstva práce a sociálních věcí, Úřadu práce ČR či ČSSZ.

Téma: Zaměstnanost

Burza práce pro zájemce o práci na Lounsku, Žatecku a Podbořansku

vydáno 12.10.2017

Celkem 43 zaměstnavatelů a nabídka volných pracovních míst ve strojírenství, kovovýrobě, zdravotnictví, potravinářství, dopravě, telekomunikacích, plastikářském průmyslu a ve státních organizacích. To vše bude připraveno pro návštěvníky Burzy práce v Lounech (Kulturní dům Zastávka v Lounech), kterou pořádá Krajská...

Téma: Zaměstnanost

823 milionů korun na růst platů a mezd v sociálních službách míří ke krajům

vydáno 12.10.2017

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová vyhověla žádosti Asociace krajů ČR, která požadovala dofinancování sektoru sociálních služeb v kontextu čtyřprocentního navyšování platů před koncem roku 2016. Ministerstvo práce a sociálních věcí tak poskytne ze svého rozpočtu sociálním službám 823 milionů korun...

Téma: Zaměstnanost

Anketa

Jste spokojeni s výsledky voleb?

ano  57
ne  71
je mi to jedno  8

Hlasovalo 136 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2017, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz