https://www.pragodata.com/ict-bezpecnost-a-kyberbezpecnost

Novela realitního zákona

Senátem byla schválena novela zákona o realitním zprostředkování. O půl roku se tak prodlouží doba, do kdy musí všichni makléři složit odborné zkoušky. Důvodem posunu je předchozí pandemická situace, kdy byly po určitou dobu zkoušky zakázány a kdy byly v řadě realitních firem karantény. Zákon nyní míří k podpisu prezidenta.

„Problém neodbornosti některých makléřů se dnes sice dotýká už jen menšiny podnikatelů, přesto je narovnání podmínek v jejich konkurenčním boji odbornou veřejností vítáno. Cílem zákona je, aby klientům poskytovaly služby jen kvalifikované realitní firmy. Zejména jde o povinnost makléře poskytovat přesné informace o nemovitosti,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 
Přísná pravidla jsou také stanovena na přebírání peněz do úschovy, a to na stejné úrovni jako u advokátů či notářů. Realitní kancelář musí navíc dopředu přesně definovat, jak si bude počítat svoji provizi, a kdy na ni má nárok. Zakázáno je pobírat bez vzájemného souhlasu provizi od kupujícího i prodávajícího současně. Systém realitního podnikání v ČR se tak srovnává s podmínkami ve většině členských států. 


Téma: Bydlení / Právo a zákony, Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj, Obrázek: Pixabay
11.06.2021 (autor Redakce)Související

Datum ukončení smlouvy najdete od ledna na faktuře za energie

vydáno 10.06.2021

Energetický regulační úřad vydal novou vyhlášku o vyúčtování, která nabyde účinnosti 1. ledna příštího roku.

Téma: Bydlení / Právo a zákony

Senát schválil novelu zákona o zaměstnanosti

vydáno 10.06.2021

Novela zákona o zaměstnanosti, která přináší tzv. kurzarbeit, získala v Senátu podporu. Díky kurzarbeitu půjde zaměstnavatelům částečně kompenzovat vyplacené náhrady mzdy v situaci, kdy zaměstnancům nebude možné z objektivních důvodů přidělit práci. Stát tak může lépe pomoci firmám udržet pracovní místa.

Téma: Právo a zákony / Zaměstnanost

Odstraňování černých staveb

vydáno 09.06.2021

Nový stavební zákon zatočí s černými stavbami, náklady na jejich demolici převezme od obcí stát.

Téma: Bydlení / Samospráva a regiony


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2021, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz