Nebezpečná panenka

Česká obchodní inspekce se při svých kontrolách také zaměřuje na nebezpečné výrobky, které by mohly ohrozit zdraví spotřebitele. Na českém trhu objevila hračku, která může pro děti znamenat zdravotní riziko.

Inspektoři objevili, že je v nabídce a prodeji dětská hračka – panenka. Jedná se o plastovou hračku, která má měkkou plastovou hlavu s hnědými vlásky. Tělo je také vymodelováno z tvrdého neprůhledného plastu. Panenka je oblečena do fialových šatů a na hlavě má korunku. Na obalu hračky je mimo jiné uvedeno označení CE, piktogram „Nevhodné pro děti do tří let“, varování v anglickém jazyce (není vhodné pro děti do tří let z důvodu obsahu malých částí) a informace, že sada obsahuje další doplňky, které se panence budou hodit jako brýle, sponky atd., nevhodné pro holčičky do 3 let, nebezpečí polknutí nebo vdechnutí malých oddělitelných částí.

Laboratorními zkouškami bylo zjištěno, že hračka nevyhověla požadavkům nařízení EU. Obsahovala množství škodlivých látek, které překročily limity povolené výše uvedenou platnou legislativou.

Česká obchodní inspekce uložila prodejci zákaz distribuce výrobku a stažení z distribuce.
Hračka byla rovněž nahlášena kontaktnímu bodu na MPO a informace o ní byly zveřejněny v databázi RAPEX pod číslem notifikace A12/1634/17.

Panenka „FASHION GIRL“

Název výrobku uvedený na obalu: FASHION GIRL
Typ / číslo modelu: NO: 338
EAN: 6923400115300 na samolepící etiketě
6953216603388 přímo na prodejním balení – krabičce
Země původu hračky: Made in China
Identifikační údaje výrobce: Neuvedeny
Identifikační údaje dovozce: B&B Market, 319 Libušská, Praha 4
Identifikační údaje obchodníka: UNIONA, s.r.o., Žábova 377, 149 00 Praha


Téma: Ochrana spotřebitele, Zdroj: Česká obchodní inspekce, Obrázek: Česká obchodní inspekce
15.12.2017 (autor Redakce)Související

Online platby za nedoručené dárky lze získat zpět

vydáno 20.12.2017

Pokud internetový prodejce nedoručil objednané zboží zaplacené kartou a ani nechce vrátit peníze, spotřebitelům může pomoci nástroj zvaný chargeback. Podle zkušeností Evropského spotřebitelského centra vycházejí banky svým klientům vstříc a zaplacenou částku obyčejně stáhnou zpět od banky podnikatele. Při platbě...

Téma: Ochrana spotřebitele

Doporučení a rady České obchodní inspekce před Vánoci

vydáno 18.12.2017

Vánoce jsou pro obchodníky a spotřebitele jedním z nejdůležitějších období roku. Prodejci v hojné míře nabízí produkty a služby, které musí mít zákonné náležitosti. Spotřebitel by pak měl odpovědně zvážit výběr a nákup zboží, za které se rozhodl zaplatit.

Téma: Ochrana spotřebitele

Počet padělků na českém trhu neklesá

vydáno 13.12.2017

Česká obchodní inspekce provedla ve 3. čtvrtletí 2017 kontroly zaměřené na padělky zboží, které někteří obchodníci nabízí a prodávají jako originální značkové výrobky. ČOI zajistila 7 018 kusů padělků v hodnotě originálů za téměř 13 milionů korun.

Téma: Ochrana spotřebitele

Anketa

Byl Vám již vystaven eRecept?

ano  85
ne  63
nevím, co to je  19

Hlasovalo 167 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2018, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz