Na zkvalitnění přípravy učitelů půjde z fondů EU 400 milionů

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání výzvu určenou pro veřejné vysoké školy vzdělávající budoucí učitele. Výzva Pregraduální vzdělávání II podpoří koncepční proměny přípravného vzdělávání učitelů nejen na pedagogických fakultách, ale i na ostatních fakultách se studijními programy zaměřenými na učitelství. Ve výzvě je pro vysoké školy připraveno celkem 400 milionů korun.

Jde o pokračování úspěšné výzvy Pregraduální vzdělávání I, díky níž byly již před dvěma lety podpořeny částkou 363 milionů korun všechny pedagogické fakulty v ČR. „První vlna výzvy byla velmi úspěšná, zapojily se do ní všechny pedagogické fakulty. V aktuálně vyhlašované výzvě jsme rozšířili spektrum žadatelů, kteří budou moct podporu využít, a přidali jsme nové aktivity pro pedagogické fakulty, aby mohly dále rozvíjet výsledky z první výzvy,“ řekl Václav Velčovský, náměstek pro řízení sekce EU a ESIF.

Projekty vysokých škol mohou být zaměřené například na zvyšování kvality a inovace studentských pedagogických praxí, síťování fakult vzdělávajících budoucí učitele nebo na podporu didaktického využívání digitálních technologií ve výuce. Díky projektům dojde také ke zvýšení kvality práce vysokoškolských pedagogů a k rozvoji osobnostně-sociálních kompetencí budoucích učitelů v kontextu společného vzdělávání. Finanční podporu mohou žadatelé využít i na zahraniční výjezdy svých studentů (budoucích učitelů) nebo pedagogů zapojených do projektu.

Žádosti o podporu z výzvy Pregraduální vzdělávání II s alokací 400 milionů korun budou přijímány od 11. března 2019 do 28. června 2019.

Více informací naleznete na internetových stránkách OP VVV.


12.03.2019 (autor Redakce)Související

MŠMT zásadně navyšuje podporu trenérů v programu Talent

vydáno 07.03.2019

Péče o sportovně nadanou mládež je jedním z cílů a úkolů státu. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zásadně navyšuje podporu v programu Talent na práci profesionálních a poloprofesionálních trenérů mládeže s nadanými sportovci. Svazy a kluby tak mohou angažovat asi tisíc trenérů mládeže. Celková výše podpory...

Téma: Vzdělávání

Na obnovu kolejí a menz dá MŠMT 1,5 miliardy

vydáno 05.03.2019

MŠMT vypsalo dvě dotační výzvy na modernizaci a rekonstrukce vysokoškolských kolejí a menz v celkové výši 1,5 miliardy korun. Žádosti o dotace mohou veřejné vysoké školy podávat od března, nejméně 40 % z celkových nákladů si ale žadatelé musí zajistit ze svých zdrojů.

Téma: Ekonomika a finance / Vzdělávání

Organizace pracující s dětmi a mládeží mohou získat až 200 milionů z evropských fondů

vydáno 05.03.2019

Organizace pracující s dětmi a mládeží v oblasti neformálního vzdělávání mohou žádat o evropské prostředky z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV). V právě vyhlášené výzvě s názvem Zvyšování kvality neformálního vzdělávání je pro žadatele z řad spolků připraveno celkem 200 milionů korun.

Téma: Ekonomika a finance / Vzdělávání

Anketa

Třídíte doma odpad?

ano, ale jen plast nebo papír  143
ano, třídím všechen odpad  303
ne, odpad netřídím  50

Hlasovalo 496 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2019, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz