https://paclik.eu/portfolio/

Na finančních úřadech je stále nevyzvednutých 5,5 milionu korun z II. pilíře důchodového spoření

V roce 2016 byl ukončen II. pilíř důchodového spoření a počátkem roku 2017 byly nevypořádané prostředky účastníků převedeny penzijními společnostmi na Finanční správu. Bývalí účastníci důchodového spoření si o vyplacení svých úspor mohou požádat na finančním úřadě až do konce roku 2023.

„Ke konci srpna evidujeme 1 113 účastníků důchodového spoření, kteří si o své prostředky dosud nepožádali. Jedná se o nevyplacené prostředky v celkové výši 5 503 810 Kč,“ uvedl zástupce generálního ředitele Finanční správy Jan Ronovský. Počet poplatníků, kteří mají u svého místně příslušného finančního úřadu evidován z II. pilíře důchodového spoření přeplatek, i částka nevypořádaných prostředků tak jsou stále poměrně vysoké, a to i přesto, že účastníci byli jak penzijními společnostmi, tak finančními úřady o možnosti vyplacení tohoto přeplatku informováni.

Nevyzvednuté prostředky z II. pilíře důchodového spoření mohou být poplatníkovi (bývalému účastníkovi II. pilíře důchodového spoření) vyplaceny pouze na základě podané žádosti o vrácení přeplatku u svého místně příslušného finančního úřadu. Správce daně přeplatek vrátí poplatníkovi do 30 dnů od podání žádosti. Informaci o existenci přeplatku poskytne místně příslušný správce daně, který se u fyzické osoby řídí jejím místem pobytu (tj. adresou místa trvalého bydliště nebo adresou hlášeného místa pobytu u cizince). K vyplnění žádosti mohou poplatníci využít webovou aplikaci Finanční správy nebo žádost o vrácení přeplatku na pojistném na důchodovém spoření.

Prostředky z II. pilíře důchodového spoření mohou být poplatníkům vyplaceny nejpozději do konce roku 2023. Poté budou v souladu se zákonem převedeny do státního rozpočtu.


Téma: Důchody / Ekonomika a finance, Zdroj: Finanční správa ČR, Logo: financnisprava.cz
08.09.2022 (autor Redakce)Související

Stavebnictví rozhýbou dotace na zateplení: řemeslníci se přeškolují, materiálů je dostatek

vydáno 19.09.2023

Stavebnictví rozhýbou dotace na zateplení: řemeslníci se přeškolují, materiálů je dostatek

Téma: Bydlení / Ekonomika a finance / Podnikání

MPO podpoří hybridní prodejny na venkově

vydáno 19.09.2023

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dlouhodobě podporuje provoz prodejen na venkově. Program Obchůdek 2021+ pomáhá s provozními náklady a projekt Česko platí kartou poskytuje podnikatelům platební terminál na jeden rok zdarma. Nyní se ministerstvo zaměřuje na podporu hybridních prodejen, které fungují 24/7.

Téma: Ekonomika a finance / Samospráva a regiony

Poslanecká sněmovna dala zelenou on-line žádosti o důchod, novela sjednotí i výplatní termíny důchodů

vydáno 13.09.2023

Poslankyně a poslanci dnes schválili novelu zákona o organizaci a provádění sociálního zabezpečení, která přináší změny ve zpracování a výplatě důchodů. Zásadním bodem novely je možnost elektronického podání žádosti o důchod, a to od 1. prosince 2023. Další významnou změnou bude postupné zúžení okruhu výplatních...

Téma: Důchody


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2023, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Spojovací 428, 251 63 Strančice
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz