MZV ČR - Informace k cestám do zahraničí

Před cestou do zahraničí doporučuje MZV ČR ověřit si předem aktuálně platné podmínky vstupu do země, jejichž přehled přinášíme níže na stránce.

Z důvodu epidemiologické situace ve světě stále může docházet k omezením v dopravě, MZV ČR proto doporučuje ověřit si tyto podmínky ideálně přímo u sjednaného přepravce hromadné dopravy (letadlo, autobus, vlak).  Od cestujících může být vyžadována předchozí elektronická registrace cílové země, doklad o bezinfekčnosti Covid-19. To může platit pro všechny cesty, včetně návratu zpět do České republiky. Přehled podmínek návratu do České republiky

 
Přehled podmínek ke vstupu do jednotlivých států a území naleznete na stránkách MZV ČR.

22.06.2022 (autor Redakce)Související

Pravidla pro cestování se zvířaty do zahraničí

vydáno 15.06.2022

Cestování s domácími mazlíčky po členských zemích Evropské unie se řídí zvláštní unijní legislativou, která upravuje cestování se psy, kočkami a fretkami.

Téma: Volný čas a cestování

Nehody na motorce nejsou jen doménou mladých řidičů

vydáno 31.05.2022

Zažitá domněnka, že tragické nehody na motorce jsou doménou mladých, nevyježděných řidičů, kteří zkrátka přecenili své síly, dávno neplatí. Statistiky dopravních nehod naopak ukazují, že nejproblematičtější skupinou jsou motorkáři ve středním věku.

Téma: Doprava / Volný čas a cestování

Při koupi zájezdu buďte opatrní

vydáno 30.05.2022

MMR v souvislosti s pořizováním dovolených apeluje na zákazníky, aby si vždy předem ověřovali, zda je pořadatelem kupovaného zájezdu cestovní kancelář.

Téma: Volný čas a cestování


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2022, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz