MŽP bude od roku 2023 komunikovat elektronicky i s živnostníky pomocí datových schránek

Všechny právnické osoby a podnikající fyzické osoby získají automaticky v roce 2023 datovou schránku pro komunikaci s úřady. Schránka bude založena na základě evidence v registru osob (ROS). Nově bude tedy i Ministerstvo životního prostředí využívat datové schránky pro odpovědi nebo vyjádření na všechna podání pro právnické i podnikající fyzické osoby, a to i v případě, že budou tyto podněty podány v listinné podobě.

Pokud tedy budete zasílat nebo předávat údaje (dále "podání") orgánům veřejné moci v souvislosti s plněním zákonných povinností (např. ve věci rozhodnutí, žádostí aj.) v agendách Ministerstva životního prostředí, odpověď nebo vyjádření dostanete do datové schránky (není-li v konkrétní povinnosti způsob komunikace jinak upraven).

Změna se týká především fyzických osob podnikajících, které do teď neměly povinnost využívat datové schránky zajišťované Ministerstvem vnitra. Tato změna se bude týkat i nestátních neziskových organizací. Do datové schránky budu směřovat i odpovědi na podání učiněné na úřady listinnou formou.

Doporučujeme si ověřit funkčnost svých datových stránek, které Vám budou k dispozici od 1.1.2023.

Zároveň doporučujeme již samotnou žádost, resp. vaše podání provést přímo prostřednictvím své datové schránky, které zjednoduší a výrazně urychlí vyřízení odpovědi.


01.12.2022 (autor Redakce)Související

Dotace na ochranu stád před vlkem, záchranná centra a záchranné stanice

vydáno 26.01.2023

Miliony pomohou záchranným stanicím a centrům CITES i farmářům na ochranu stád před vlky. Operační program Životní prostředí vyhlašuje novou výzvu.

Téma: Podnikání / Zemědělství


MPO podpoří projekty z oblasti výzkumu, vývoje, inovací a digitalizace

vydáno 18.01.2023

Ministerstvo průmyslu a obchodu pomůže zejména malým a středním podnikům s projekty z oblasti výzkumu, vývoje, inovací a digitalizace. Z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK) je vyčleněno až 650 milionů korun.

Téma: Podnikání


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2023, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz