MPSV podpoří výstavby a rekonstrukce objektů pro sociální služby

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo v rámci Národního plánu obnovy novou výzvu, která podpoří investiční projekty zaměřené na rozvoj a modernizaci materiálně technické základny sociálních služeb. Celkem 2,8 miliardy korun, což je objem finančních prostředků vyčleněných v rámci této výzvy, lze použít na výstavby, rekonstrukce a úpravy objektů či zázemí sloužících pro poskytování sociálních služeb.

MPSV prostřednictvím Národního plánu obnovy vytvoří podmínky pro kvalitní poskytování sociálních služeb, zlepšení a obnovu jejich materiálně technické základny. „Česká populace stárne, a spolu s tím rostou nároky na kapacitu infrastruktury sociálních služeb. Nová výzva by měla přispět k řešení tohoto problému,“ uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

Cílem výzvy je přispět k přeměně těch služeb, které jsou považovány za ústavní zařízení. Prostředky by měly být využity na zvyšování kapacity komunitních sociálních služeb podporujících nezávislý život seniorů či osob se zdravotním postižením, ať už v domácím prostředí nebo v prostředí pobytové sociální služby. Konkrétně lze prostředky použít například na výstavbu a rekonstrukci domovů pro seniory, chráněného bydlení, domovů se zvláštním režimem či domovů pro osoby se zdravotním postižením.

Národní plán obnovy představuje vládou ČR schválený plán reforem a investic, který umožní využít prostředky z evropského Nástroje pro oživení a odolnost (Recovery and Resilience Facility) pro oživení ekonomiky po pandemii COVID 19. Celkem má MPSV v rámci Národního plánu obnovy na rozvoj a modernizaci materiálně technické základny služeb k dispozici 8,3 miliardy korun.

Cílem je vybudovat, příp. zrekonstruovat až 288 zařízení sociální péče, v nichž by mělo dojít k vytvoření, resp. navýšení kapacity minimálně o 5000 nových lůžek. Více informací o Národním plánu obnovy a detailní podmínky výzvy najdete na webu MPSV.


Téma: Bydlení, Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí, Obrázek: Wikimedia
10.05.2022 (autor Redakce)Související

Novela stavebního zákona zjednoduší stavební řízení

vydáno 06.05.2022

Novela zanechává princip „Jeden úřad, jedno řízení, jedno razítko“, stejně jako dostupnost stavebních úřadů v regionech, ovšem adekvátně zohledňuje například ochranu životního prostředí a památek.

Téma: Bydlení / Právo a zákony

Finanční správa začíná rozesílat složenky pro zaplacení daně z nemovitých věcí

vydáno 22.04.2022

Složenky budou poplatníkům doručeny nejpozději do 25. května 2022. Kdo se přihlásil k zasílání údajů pro placení daně e-mailem, dostane všechny potřebné informace do své e-mailové schránky.

Téma: Bydlení / Daně

Posun termínu zákazu provozu starých kotlů

vydáno 11.04.2022

Vláda schválila návrh MŽP na posun termínu zákazu provozu starých kotlů. Kotlíkové dotace běží dál, kraje je vypíší na přelomu jara a léta.

Téma: Bydlení / Životní prostředí


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2022, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz