MMR - Výzvy na bezpečnost dopravy a výstavbu chybějících chodníků

Nové lávky pro chodce a cyklisty, ale také chodníky. To všechno si mohou pořídit města a obce ze dvou výzev, které právě vypsal Integrovaný regionální operační program (IROP) spravovaný Ministerstvem pro místní rozvoj. Celkem je pro ně připraveno více než 1,8 mld. korun.

„Největšímu nebezpečí v dopravě stále čelí chodci a cyklisté. I proto jsme se v IROP rozhodli vypsat další výzvy na bezpečnost dopravy a výstavbu chybějících chodníků v kritických místech. Stejně tak si mohou obce a města podat žádost o finance na lávky pro pěší a cyklisty překonávající frekventované silnice nebo také na stavební úpravy v místě křižovatek v obcích, kde dochází k častým nehodám,“ řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Výzvy podporují výstavbu a rekonstrukci komunikací pro cyklisty a pěší, které jsou vedeny podél silnic a místních komunikací s hustou dopravou. Díky dotacím by mělo dojít ke zvýšení bezpečnosti nemotorové dopravy v lokalitách, kde dochází k častým nehodám. 

40. výzva IROP má stanovenou částku 1, 1 mld. Kč z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) a je určena pro projekty na území méně rozvinutých regionů. Ve 41. výzvě IROP je připravená částka ve výši 695 mil. Kč z EFRR a je pro projekty na území přechodových regionů.

V obou případech se jedná o průběžné výzvy, což pro žadatele znamená, že hodnocení projektu bude probíhat po podání žádosti o dotaci do Monitorovacího systému 2021+.

Informace k semináři pro žadatele a příjemce určenému pro vyhlášené výzvy je možné sledovat na webových stránkách IROP. 

Kategorie regionů naleznete na webových stránkách IROP. 


21.10.2022 (autor Redakce)Související

MPO - zajistit dodávky energií pomůže obcím kontraktační povinnost

vydáno 22.11.2022

MPO, MMR a ÚOHS připravily soubor doporučení pro kraje, obce a jejich podřízené organizace, kterým se dlouhodobě nedaří poptat dodávky energií na příští rok.

Téma: Samospráva a regiony

Výzvy IROP - Výstavba a rekonstrukce cyklostezek

vydáno 12.10.2022

Výzvy podpoří také doprovodnou cyklistickou infrastrukturu. Jedná se zejména o parkovací místa pro kola a odpočívky u nově budovaných cyklostezek nebo u již existující hojně využívané cyklistické komunikace.

Téma: Ekonomika a finance / Samospráva a regiony

Dotace na odstranění nelegálních skládek

vydáno 10.10.2022

Obce s rozšířenou působností mohou až do konce tohoto roku čerpat dotaci na odstranění nelegálních skládek.

Téma: Samospráva a regiony


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2022, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz