MMR vyhlásilo výzvu k dotačnímu titulu COVID - Lázně

Cílem je zejména podpora lázeňského turismu. Dotace je určena na náklady vzniklé uznáním slevových voucherů na ozdravné preventivní pobyty v lázeňských zařízeních.

Lhůta pro doručení žádostí o dotaci začíná 24. 8. 2020 a končí 30. 9. 2020.

„Věřím, že se díky spuštěné výzvě a notifikaci Evropské komise celý projekt zastabilizuje a že i nadále bude velkému počtu lázní pomáhat přežít nelehkou dobu. Do 30. září letošního roku podají lázeňská zařízení žádost o dotaci. Současně mohou podat i první žádost o platbu. Další žádosti o platbu, v rámci kterých budou uplatňovat akceptované vouchery, mohou podávat až do 29. ledna 2021. Notifikace EK nám umožňuje vyčerpat připravenou částku ve výši 1 miliardy korun, což představuje 250 tisíc voucherů, respektive zvýhodněných preventivních pobytů v tuzemských lázních,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Podpora bude poskytována lázeňskému zařízení ve formě dotace na náklady vzniklé akceptací slevových voucherů (poukaz na „slevu“ 4 000 Kč) v rozhodném období od 1. 7. 2020 do 31. 12. 2020.

Podpora je v režimu Dočasného rámce (limit 800 tis. EUR/ na jeden podnik do konce roku 2020).

Žadatel podá žádost o dotaci a pak již průběžně podává žádosti o proplacení voucherů. Žádosti bude přijímat Státní fond podpory investic (SFPI).

Výzva platí pro zařízení, která mají platnou registraci od příslušného krajského úřadu, případně jiného správního orgánu oprávněného vydat oprávnění k poskytování lázeňské léčebně rehabilitační péče.

Podrobné informace a Výzvu samotnou naleznete zde


25.08.2020 (autor Redakce)Související

ÚP ČR omezuje úřední hodiny v Praze

vydáno 22.09.2020

Vzhledem k nejvyššímu stupni pohotovosti kvůli aktuální epidemické situaci v Praze omezuje Úřad práce ČR úřední hodiny na všech kontaktních pracovištích v hlavním městě. Tento krok se týká i Kontaktních pracovišť ÚP ČR pro Prahu - východ a Prahu - západ, která rovněž sídlí v metropoli. Lidé mohou i nadále komunikovat...

Téma: Koronavirus / Zaměstnanost

Rozšíření protiepidemických opatření ve školách a stravovacích zařízeních

vydáno 18.09.2020

V souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací v ČR Ministerstvo zdravotnictví přistupuje k dalším protiepidemickým opatřením. Resort rozšiřuje povinnost nošení roušek ve školách a omezuje otevírací dobu provozoven stravovacích služeb v nočních hodinách.

Téma: Koronavirus / Podnikání / Volný čas a cestování / Vzdělávání / Zdravotnictví

Laboratoře budou informovat pacienta o pozitivním výsledku testu na covid-19 elektronicky

vydáno 17.09.2020

S účinností od 17. září budou všechny laboratoře zajišťující vyšetření vzorků za pomoci RT-PCR testu na přítomnost nového koronaviru SARS-CoV-2 informovat pacienta o pozitivním výsledku prostřednictvím textové zprávy nebo elektronickou poštou (e-mail). Ukládá jim to nové mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví....

Téma: Koronavirus / Zdravotnictví


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2020, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz