MMR podporuje zrušení daně z nabytí nemovitosti

Ministerstvo pro místní rozvoj se připojuje k návrhu Ministerstva financí ke zrušení daně z nabytí nemovitosti. Tímto se pomůže zejména mladým lidem, kteří nejvíce nakupují tzv. „secondhandové“ nemovitosti. Ti by je tím pádem mohli získat o celá čtyři procenta levněji.

„Snížení těchto cen může rozpumpovat stagnující realitní trh a částečně snížením konečné ceny nemovitostí také dojde, i když jen drobně, ke snížení marže realitních makléřů. Klesnou tím pádem i nároky na vlastní zdroje u úvěru a finance budou lidé moci využít například na zařízení bytu,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Úspory budou v tomto případě vidět hned, zatímco u odečtu úroků z hypotečního úvěru se jedná de facto o dílčí vratky zatížené každoroční inflací. Cílem je z dlouhodobého hlediska zlepšit dostupnost bydlení ve vlastním pro mladé lidi, kterým v okamžiku po nákupu domu či bytu zbyde více peněz v hotovosti. Součástí opatření je úprava v oblasti uplatnění odpočtu úroků jako nezdanitelné části základu daně z nově uzavřených úvěrů na bydlení. Prodloužil by se i časový test pro příjmy z prodeje nemovitých věcí neurčených k vlastnímu bydlení z pěti na patnáct let, což omezí prostor pro spekulanty na realitním trhu a dále podpoří pořizování vlastního bydlení.


Téma: Bydlení / Daně, Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj, Obrázek: Pixabay
22.04.2020 (autor Redakce)Související

Vláda navrhne snížení DPH na ubytování a vstupenky, rozhodla také o otevření všech železničních a silničních přechodů s Německem a Rakouskem

vydáno 27.05.2020

Pořadatelé sportovních a kulturních akcí a také podnikatelé v ubytovacích službách by mohli ušetřit pět procent na DPH. Automobiloví dopravci by mohli ušetřit na silniční dani dokonce čtvrtinu. Počítá s tím návrh zákona, který schválila vláda.

Téma: Daně / Doprava / Koronavirus / Podnikání / Právo a zákony

Provoz na finančních úřadech po skončení nouzového stavu

vydáno 21.05.2020

S postupným uvolňováním opatření souvisejících s ukončením nouzového stavu obnovuje Finanční správa provoz na finančních úřadech a v následujících dnech začnou zaměstnanci postupně provádět i běžnou kontrolní činnost.

Téma: Daně

Vláda schválila zrušení daně z nabytí nemovitých věcí

vydáno 20.05.2020

Ministerstvo financí na jednání vlády předložilo návrh na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí ve výši 4 % z celkové kupní ceny. Vláda návrh v upraveném znění schválila a ten poputuje do Sněmovny. Projednán bude ve standardním legislativním procesu.

Téma: Daně


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2020, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz