MMR podporuje zrušení daně z nabytí nemovitosti

Ministerstvo pro místní rozvoj se připojuje k návrhu Ministerstva financí ke zrušení daně z nabytí nemovitosti. Tímto se pomůže zejména mladým lidem, kteří nejvíce nakupují tzv. „secondhandové“ nemovitosti. Ti by je tím pádem mohli získat o celá čtyři procenta levněji.

„Snížení těchto cen může rozpumpovat stagnující realitní trh a částečně snížením konečné ceny nemovitostí také dojde, i když jen drobně, ke snížení marže realitních makléřů. Klesnou tím pádem i nároky na vlastní zdroje u úvěru a finance budou lidé moci využít například na zařízení bytu,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Úspory budou v tomto případě vidět hned, zatímco u odečtu úroků z hypotečního úvěru se jedná de facto o dílčí vratky zatížené každoroční inflací. Cílem je z dlouhodobého hlediska zlepšit dostupnost bydlení ve vlastním pro mladé lidi, kterým v okamžiku po nákupu domu či bytu zbyde více peněz v hotovosti. Součástí opatření je úprava v oblasti uplatnění odpočtu úroků jako nezdanitelné části základu daně z nově uzavřených úvěrů na bydlení. Prodloužil by se i časový test pro příjmy z prodeje nemovitých věcí neurčených k vlastnímu bydlení z pěti na patnáct let, což omezí prostor pro spekulanty na realitním trhu a dále podpoří pořizování vlastního bydlení.


Téma: Bydlení / Daně, Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj, Obrázek: Pixabay
22.04.2020 (autor Redakce)Související

Informace GFŘ k peněžitému příspěvku na stravování zaměstnanců

vydáno 30.04.2021

Daňovým balíčkem pro rok 2021, který je součástí zákona č. 609/2020 Sb., kterým se mění některé zákony v oblasti daní a některé další zákony, byla mimo jiné přijata i úprava, která od 1. ledna 2021 umožňuje zaměstnavatelům poskytovat zaměstnancům jako další formu příspěvku na stravování za zvýhodněných daňových...

Téma: Daně / Podnikání / Právo a zákony

Daňové přiznání

vydáno 29.04.2021

Na podání daňového přiznání v listinné podobě zbývá jen několik dní. Nestihnete to? Odešlete ho elektronicky a získáte měsíc navíc.

Téma: Daně / Podnikání

První složenky pro zaplacení daně z nemovitých věcí dorazí v těchto dnech do schránek poplatníků

vydáno 22.04.2021

Finanční správa začala rozesílat celkem 3,3 mil. obálek se složenkami na zaplacení daně z nemovitých věcí na rok 2021 a informace pro placení daně z nemovitých věcí e-mailem, případně do datové schránky. Složenky by měly být poplatníkům doručeny do schránek nejpozději do 25. května letošního roku.

Téma: Daně


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2021, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz