https://www.ebe.cz/ebe/prezentace.nsf/i/ram

Ministerstvo životního prostředí spustilo soutěž Zacíleno na udržitelný rozvoj!

Který z problémů dnešního světa je pro mladou generaci nejpalčivější, a který z Cílů udržitelného rozvoje OSN vnímají mladí Češi jako nejdůležitější? A co pro jeho řešení mohou udělat? Právě to chce zjistit soutěž Zacíleno na udržitelný rozvoj!, který pořádá MŽP při příležitosti Evropského týdne udržitelného rozvoje.

„Nechte zaznít svůj hlas a pošlete nám video, ve kterém ukážete svůj pohled na některý z Cílů udržitelného rozvoje. V něm můžete například představit lidi ze svého okolí, kteří přispívají k řešení tohoto cíle nebo v něm ukázat vlastní způsob řešení problému,“ představuje základní kritéria soutěže ministr životního prostředí Richard Brabec.

Do soutěže se do 31. 5. 2019 mohou zapojit žáci základních škol a středních škol všech typů, ale také studenti základních umělecký škol nebo organizace volnočasových aktivit. Soutěžní týmy mají za úkol natočit krátké video o délce maximálně 2,5 minuty. V něm odpoví na otázky: Jak se nás týká udržitelný rozvoj? Které z Cílů jsou podle Vás důležité a proč? Co pro ně můžete vy jako třída nebo jednotlivci udělat?

Kritéria soutěže a další podrobnosti jsou uvedeny na internetové stránce Týdne udržitelného rozvoje.

První tři místa v každé kategorii získají ocenění Ministra životního prostředí a udržitelné věcné ceny (látkové tašky, znovupoužitelné hrníčky a lahve na pití). Tvůrce nejlepšího videa přijede navštívit ministr Richard Brabec s besedou o tom, jak si Česko stojí v udržitelném rozvoji a jaké výzvy nás do budoucna čekají.

Součástí soutěže je také divácké hlasování na Facebookové stránce Udržitelný rozvoj. Vítězové diváckého hlasování na facebookové stránce získají udržitelné věcné ceny a vstup pro celý tým na Fórum udržitelného rozvoje 2019.

Soutěž probíhá v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje (ETUR), který se letos koná již po páté, od 31. května do 5. června. Celoevropský festival akcí propaguje myšlenky udržitelného rozvoje a spolu s ním i organizace a jednotlivce, kteří udržitelným rozvojem žijí. Součástí týdne udržitelnosti jsou přednášky, diskuse, exkurze, výstavy, či sousedská setkání, kterých se zúčastňují desetitisíce lidí po celé Evropě. V Česku ETUR zastřešuje Ministerstvo životního prostředí. Přehled všech akcí pro rok 2019 najdou zájemci na webu www.tydenudrzitelnosti.cz.


24.04.2019 (autor Redakce)Související

Na úsporné renovace škol, nemocnic či úřadů míří další 4,5 miliardy korun

vydáno 21.05.2019

Z evropských fondů přitékají další peníze na ekologii měst a obcí a jejich úspornější provoz. Ministerstvo životního prostředí pokračuje v mimořádně úspěšných dotacích a nabízí obcím, městům, ale například i ministerstvům a jejich organizacím celkově 4,5 miliardy korun z Operačního programu Životní (OPŽP) prostředí...

Téma: Samospráva a regiony / Životní prostředí

Česká inspekce životního prostředí provedla vloni přes 16,5 tisíce kontrol a uložila pokuty za více než 100 milionů korun

vydáno 03.05.2019

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) provedla vloni 16 572 kontrol, což je o 708 více než v roce 2017 (15 864) a uložila 2547 pravomocných pokut (o 108 méně než v roce 2017) v celkové výši 100 274 621 korun. Na jednoho inspektora připadlo v roce 2017 v průměru 41 kontrol, tedy stejně jako loni. Nejvíce pokut...

Téma: Životní prostředí

Česko Slovensko hledá sysly. Po zimním spánku je mapují odborníci i veřejnost

vydáno 25.04.2019

S přicházejícím jarem skončil zimní spánek syslů. Monitoring tohoto kriticky ohroženého savce může právě začít. Do terénu vyrazí odborníci na jižní Moravě i na západním Slovensku. Mapování syslů je ale velmi náročné, a tak odborníci uvítají pomoc veřejnosti.

Téma: Životní prostředí


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2019, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz