Ministerstvo zemědělství - Sazby pro mimořádnou podporu ve vybraných sektorech

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula schválil sazby pro mimořádnou podporu ve vybraných sektorech. Celkem 831 milionů korun je hlavně určeno na pomoc zemědělcům v krizové situaci a posílení soběstačnosti citlivých zemědělských sektorů. K nim patří především chov prasat, drůbeže, dojeného skotu a dále pěstování jablek nebo brambor.

„Chov prasat a drůbeže patří mezi klíčové odvětví živočišné výroby, proto mě znepokojuje, že se chovatelé dostávají vlivem rostoucích cen energií a krmiv do ztrát. Jsme připraveni jim pomoct. Proto jsme pro ně zajistili 541 milionů korun, pro chovatele dojeného skotu 140 mil. Kč a dále 150 milionů pro pěstitele jablek a brambor a díky těmto penězům pomůžeme zemědělcům, kteří zajišťují potraviny pro naše obyvatele,“ řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

Ministerstvo zemědělství (MZe) finanční podporu rozdělí do sektoru vepřového, drůbeže, mléka, jablek a brambor. Dotace zemědělcům pomohou zmírnit škody způsobené aktuálním nárůstem cen vstupů, jako jsou zvyšující se ceny energií, krmiv a pohonných hmot.

Rozdělení podpory:


Celková částka se skládá z národních peněz, konkrétně jde o 554 milionů korun. Další peníze, 277 milionů korun pochází z evropských zdrojů. Zájemci mohli o mimořádnou podporu žádat od 20. června do 30 června, kdy MZe otevřelo příjem žádostí. Podpora má být podle unijního nařízení vyplacena do 30. září 2022.


Téma: Podnikání / Zemědělství, Zdroj: Ministerstvo zemědělství, Obrázek: Pixabay
17.08.2022 (autor Redakce)



Související

Výsadba listnatých stromů v Česku roste

vydáno 22.09.2022

Loni bylo obnoveno téměř 50 tisíc hektarů, což je nejvyšší hodnota v novodobé historii České republiky.

Téma: Zemědělství

Novela, která zjednoduší povolovací řízení pro solární elektrárny

vydáno 16.09.2022

MPO navrhuje, aby se zvýšila hranice výkonu výrobny elektřiny, od které je nutné získat licenci od Energetického regulačního úřadu. Dosud bylo možné si bez licence nainstalovat elektrárnu o maximálním výkonu 10 kW, návrh MPO umožní si bez licence pořídit elektrárnu o výkonu až 50 kW.

Téma: Bydlení / Podnikání / Právo a zákony

Dotace na výstavbu větrných elektráren

vydáno 09.09.2022

Firmy mohou začít žádat o dotace na výstavbu větrných elektráren. Pro žadatele je připraveno celkem půl miliardy korun.

Téma: Ekonomika a finance / Podnikání


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2022, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz