Lidé z MPSV nabídnou uchazečům o práci cenné informace

Zástupci organizací spadajících pod Ministerstvo práce a sociálních věcí nebudou chybět mezi vystavovateli na veletrhu práce Profesia Days, který se koná ve dnech 21. a 22. října na výstavišti v Letňanech. Zájemci se dozví na jednom místě o nabídce zajímavých pracovních míst, novinách na trhu práce, chystaných projektech nebo můžou navštívit řadu praktických seminářů a workshopů. Záštitu nad veletrhem přijala ministryně Michaela Marksová.

„Pozitivní dopad na snižování nezaměstnanosti má samozřejmě růst ekonomiky a vládní pobídky. V neposlední řadě k tomu ale i přispívají akce, jako je právě veletrh Profesia Days, který umožňuje setkání zaměstnavatelů a uchazečů o práci a přispívá k výměně cenných informací o dění na trhu práce mezi jednotlivými návštěvníky a vystavovateli,“ uvedla ministryně práce Michaela Marksová.

Ministerstvo práce a sociálních věcí řídí Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) a na něj navazující Operační program Zaměstnanost (OPZ), prostřednictvím kterých čerpá Česká republika peníze z Evropského sociálního fondu. Peníze jsou použity na zvýšení zaměstnanosti a odstranění bariér na trhu práce. Lidé z MPSV budou poskytovat informace nejen o opatřeních, která se již úspěšně podařilo zavést do praxe, ale hlavně o připravovaných projektech ministerstva.

Stánek zde bude mít také Úřad práce ČR. Jeho zástupci zájemcům poradí nejen při výběru vhodného povolání či rekvalifikace, ale pomohou jim také s orientací ve vzdělávací nabídce škol, představí jednotlivé nástroje aktivní politiky zaměstnanosti a přiblíží projekty zaměřené na podporu zaměstnanosti konkrétních skupin uchazečů o zaměstnání. Návštěvníci získají přehled o tom, co v dnešní době zaměstnavatelé potřebují a o jaké profese mají zájem především nebo se dozví, jak postupovat, pokud přijdou o práci.

Poradci ze sítě EURES přiblíží možnosti pracovního uplatnění nejen v členských státech Evropské unie. Zahraniční zaměstnavatelé v současné době nabízí tisíce ověřených volných pracovních míst ve dvaatřiceti členských státech, ve kterých tato síť působí.

Fond dalšího vzdělávání (FDV) bude na veletrhu prezentovat veřejně dostupný katalog povolání, který slouží zaměstnavatelům, vzdělavatelům, kariérním poradcům, uchazečům o zaměstnání i studentům jako cenný zdroj podrobných informací o jednotlivých povoláních. Takzvaná Národní soustava povolání monitoruje a eviduje požadavky na výkon jednotlivých povolání a poskytuje díky tomu reálné informace o situaci na trhu práce.

Své zástupce bude mít na akci i Česká správa sociálního zabezpečen a odpoví na otázky související se sociálním pojištěním, tedy zejména důchody a dávkami nemocenského pojištění.

Jestliže hledáte nové uplatnění a zajímají vás novinky na trhu práce v ČR i celé Evropě, neváhejte a přijďte na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech na již pátý ročník veletrhu práce.


Petr Habáň
tiskový mluvčí


19.10.2015 (autor Redakce)Související

Inspektoři práce provedli téměř 27 tisíc kontrol, ubylo smrtelných pracovních úrazů

vydáno 20.04.2017

Státní úřad inspekce práce (SÚIP) provedl v loňském roce 26 620 kontrol a uložil 3 919 pokut v souhrnné výši 198 090 565 korun. Za loňský rok inspekce eviduje 101 smrtelných pracovních úrazů, což je méně než v roce 2015, kdy se jich stalo 122.

Téma: Práce a zaměstnanost

Kontroly diskriminace žen v zaměstnání

vydáno 19.04.2017

Přijmeme prodavačku důchodkyni. Nebo: Hledáme ženu s odrostlými dětmi, která už nepůjde na mateřskou. I s takovými inzeráty se setkal Státní úřad inspekce práce, který dohlíží na dodržování rovného zacházení a na zákaz diskriminace na pracovištích.

Téma: Práce a zaměstnanost

Inspektoři začali kontrolovat platové podmínky řidičů autobusů

vydáno 05.04.2017

Od ledna letošního roku platí nařízení vlády, které zlepšilo platové podmínky řidičů v osobní autobusové dopravě. Díky opatření mají zaměstnanci navýšený minimální hodinový mzdový tarif, zvýšila se odměna za čekání mezi jednotlivými spoji a při rozdělené směně dostávají řidiči nově příplatek ve výši deseti procent...

Téma: Práce a zaměstnanost

Anketa

Domníváte se, že je vhodné soužití dvou a více generací v jedné domácnosti?

ano  14
ne  41

Hlasovalo 55 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2017, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz