Úvodní stránka

Lidé z MPSV nabídnou uchazečům o práci cenné informace

 

Zástupci organizací spadajících pod Ministerstvo práce a sociálních věcí nebudou chybět mezi vystavovateli na veletrhu práce Profesia Days, který se koná ve dnech 21. a 22. října na výstavišti v Letňanech. Zájemci se dozví na jednom místě o nabídce zajímavých pracovních míst, novinách na trhu práce, chystaných projektech nebo můžou navštívit řadu praktických seminářů a workshopů. Záštitu nad veletrhem přijala ministryně Michaela Marksová.

„Pozitivní dopad na snižování nezaměstnanosti má samozřejmě růst ekonomiky a vládní pobídky. V neposlední řadě k tomu ale i přispívají akce, jako je právě veletrh Profesia Days, který umožňuje setkání zaměstnavatelů a uchazečů o práci a přispívá k výměně cenných informací o dění na trhu práce mezi jednotlivými návštěvníky a vystavovateli,“ uvedla ministryně práce Michaela Marksová.

Ministerstvo práce a sociálních věcí řídí Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) a na něj navazující Operační program Zaměstnanost (OPZ), prostřednictvím kterých čerpá Česká republika peníze z Evropského sociálního fondu. Peníze jsou použity na zvýšení zaměstnanosti a odstranění bariér na trhu práce. Lidé z MPSV budou poskytovat informace nejen o opatřeních, která se již úspěšně podařilo zavést do praxe, ale hlavně o připravovaných projektech ministerstva.

Stánek zde bude mít také Úřad práce ČR. Jeho zástupci zájemcům poradí nejen při výběru vhodného povolání či rekvalifikace, ale pomohou jim také s orientací ve vzdělávací nabídce škol, představí jednotlivé nástroje aktivní politiky zaměstnanosti a přiblíží projekty zaměřené na podporu zaměstnanosti konkrétních skupin uchazečů o zaměstnání. Návštěvníci získají přehled o tom, co v dnešní době zaměstnavatelé potřebují a o jaké profese mají zájem především nebo se dozví, jak postupovat, pokud přijdou o práci.

Poradci ze sítě EURES přiblíží možnosti pracovního uplatnění nejen v členských státech Evropské unie. Zahraniční zaměstnavatelé v současné době nabízí tisíce ověřených volných pracovních míst ve dvaatřiceti členských státech, ve kterých tato síť působí.

Fond dalšího vzdělávání (FDV) bude na veletrhu prezentovat veřejně dostupný katalog povolání, který slouží zaměstnavatelům, vzdělavatelům, kariérním poradcům, uchazečům o zaměstnání i studentům jako cenný zdroj podrobných informací o jednotlivých povoláních. Takzvaná Národní soustava povolání monitoruje a eviduje požadavky na výkon jednotlivých povolání a poskytuje díky tomu reálné informace o situaci na trhu práce.

Své zástupce bude mít na akci i Česká správa sociálního zabezpečen a odpoví na otázky související se sociálním pojištěním, tedy zejména důchody a dávkami nemocenského pojištění.

Jestliže hledáte nové uplatnění a zajímají vás novinky na trhu práce v ČR i celé Evropě, neváhejte a přijďte na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech na již pátý ročník veletrhu práce.


Petr Habáň
tiskový mluvčí

19.10.2015 (autor Redakce)


Související
 

První mikrojesle jsou v Pardubickém kraji

vydáno 12.01.2017

Ministerstvo práce a sociálních věcí umožnilo vznik 72 mikrojeslí, které během tohoto roku zahájí svoji činnost. Mikrojesle jsou podpořeny z Operačního programu Zaměstnanost a bylo na ně uvolněno více než 133 milióny korun. První mikrojesle otevřelo začátkem ledna rodinné centrum Kulihrášek v Pardubicích.

Téma: Práce a zaměstnanost

Nezaměstnanost v prosinci

vydáno 09.01.2017

K 31. 12. 2016 evidoval Úřad práce ČR celkem 381 373 uchazečů o zaměstnání. To je o 18 618 více než v listopadu a o 71 745 méně než v prosinci 2015. Zároveň jde o nejnižší prosincovou hodnotu od roku 2008, kdy ÚP ČR evidoval celkem 352 250 nezaměstnaných. Z celkového počtu lidí bez práce bylo 360 170 dosažitelných...

Téma: Práce a zaměstnanost

Minimální mzda je od 1. ledna 2017 vyšší

vydáno 03.01.2017

Minimální mzda se od 1. ledna 2017 zvýší o 1 100 Kč. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová prosadila ve vládě návrh na její zvýšení na 11 000 korun za měsíc. Základní hodinová sazba hrubé minimální mzdy se zvýší z 58,70 Kč na rovných 66 Kč za hodinu.

Téma: Práce a zaměstnanost

Anketa
 

Dali jste si novoroční předsevzetí?

Hlasovalo 138 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2017, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz