Úvodní stránka

Lidé z MPSV nabídnou uchazečům o práci cenné informace

 

Zástupci organizací spadajících pod Ministerstvo práce a sociálních věcí nebudou chybět mezi vystavovateli na veletrhu práce Profesia Days, který se koná ve dnech 21. a 22. října na výstavišti v Letňanech. Zájemci se dozví na jednom místě o nabídce zajímavých pracovních míst, novinách na trhu práce, chystaných projektech nebo můžou navštívit řadu praktických seminářů a workshopů. Záštitu nad veletrhem přijala ministryně Michaela Marksová.

„Pozitivní dopad na snižování nezaměstnanosti má samozřejmě růst ekonomiky a vládní pobídky. V neposlední řadě k tomu ale i přispívají akce, jako je právě veletrh Profesia Days, který umožňuje setkání zaměstnavatelů a uchazečů o práci a přispívá k výměně cenných informací o dění na trhu práce mezi jednotlivými návštěvníky a vystavovateli,“ uvedla ministryně práce Michaela Marksová.

Ministerstvo práce a sociálních věcí řídí Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) a na něj navazující Operační program Zaměstnanost (OPZ), prostřednictvím kterých čerpá Česká republika peníze z Evropského sociálního fondu. Peníze jsou použity na zvýšení zaměstnanosti a odstranění bariér na trhu práce. Lidé z MPSV budou poskytovat informace nejen o opatřeních, která se již úspěšně podařilo zavést do praxe, ale hlavně o připravovaných projektech ministerstva.

Stánek zde bude mít také Úřad práce ČR. Jeho zástupci zájemcům poradí nejen při výběru vhodného povolání či rekvalifikace, ale pomohou jim také s orientací ve vzdělávací nabídce škol, představí jednotlivé nástroje aktivní politiky zaměstnanosti a přiblíží projekty zaměřené na podporu zaměstnanosti konkrétních skupin uchazečů o zaměstnání. Návštěvníci získají přehled o tom, co v dnešní době zaměstnavatelé potřebují a o jaké profese mají zájem především nebo se dozví, jak postupovat, pokud přijdou o práci.

Poradci ze sítě EURES přiblíží možnosti pracovního uplatnění nejen v členských státech Evropské unie. Zahraniční zaměstnavatelé v současné době nabízí tisíce ověřených volných pracovních míst ve dvaatřiceti členských státech, ve kterých tato síť působí.

Fond dalšího vzdělávání (FDV) bude na veletrhu prezentovat veřejně dostupný katalog povolání, který slouží zaměstnavatelům, vzdělavatelům, kariérním poradcům, uchazečům o zaměstnání i studentům jako cenný zdroj podrobných informací o jednotlivých povoláních. Takzvaná Národní soustava povolání monitoruje a eviduje požadavky na výkon jednotlivých povolání a poskytuje díky tomu reálné informace o situaci na trhu práce.

Své zástupce bude mít na akci i Česká správa sociálního zabezpečen a odpoví na otázky související se sociálním pojištěním, tedy zejména důchody a dávkami nemocenského pojištění.

Jestliže hledáte nové uplatnění a zajímají vás novinky na trhu práce v ČR i celé Evropě, neváhejte a přijďte na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech na již pátý ročník veletrhu práce.


Petr Habáň
tiskový mluvčí

19.10.2015 (autor Redakce)


Související
 

ÚP ČR poskytl v rámci investičních pobídek přes 42 mil. Kč

vydáno 07.12.2016

Během letošního roku poskytl Úřad práce ČR zaměstnavatelům v rámci investičních pobídek více než 42 mil. Kč a podpořil tak vznik téměř 400 nových pracovních míst. Finance vyplatil společnostem v Moravskoslezském a Ústeckém kraji.

Téma: Práce a zaměstnanost / Veřejné finance

Přes 1 miliardu korun z IROP může být použito na zapojení sociálně vyloučených osob na trh práce

vydáno 07.12.2016

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo první prosincové výzvy na podání žádosti o podporu integrovaných projektů v Integrovaném regionálním operačním programu. Cílem těchto výzev je podpořit vznik a rozvoj sociálních podniků, prostřednictvím kterých si sociálně vyloučené osoby budou moci snadněji najít cestu na trh...

Téma: Práce a zaměstnanost / Veřejné finance

Mimořádná výzva na podporu dětských skupin

vydáno 05.12.2016

Vzhledem k velkému zájmu o dětské skupiny ze strany rodičů i potenciálních poskytovatelů vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí novou výzvu podporující vznik a následný provoz této služby péče o děti. O dotaci z Operačního programu Zaměstnanost se mohou ucházet neziskové organizace, obce, kraje, vysoké školy...

Téma: Práce a zaměstnanost / Veřejné finance

Anketa
 

Kolik korun letos plánujete utratit za vánoční dárky?


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2016, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz