https://www.helpgdpr.cz/rstsp/uzivatele.nsf/sluzby/hge-zaklad_gdpr

Již rok provozuje armáda leteckou záchrannou službu v Jihočeském kraji

Rok zajišťuje leteckou záchrannou službu v Jihočeském kraji Armáda České republiky. V neděli 1. ledna 2017 poprvé vzlétl armádní vrtulník W-3A Sokol s osádkou ze stanoviště letecké záchranné služby v Bechyni k ostrému zásahu.

Během ročního působení na stanovišti v Bechyni ošetřili záchranáři 611 pacientů při 592 vzletech vrtulníku W-3A Sokol. Počáteční půlroční provoz od svítání do soumraku byl 1. července 2017 nahrazen 24hodinovou službou (nepřetržitým provozem). Během nočního provozu provedli vojáci 65 zásahů, z toho 54 do terénu.
„V Karlovarském kraji, odkud pocházím, plní armáda leteckou záchrannou službu od roku 1991 k plné spokojenosti všech stran. Těší mě, že stejně dobře se tohoto úkolu zhostili vojáci i v Jihočeském kraji," uvedla ministryně obrany Karla Šlechtová.

„Provozováním letecké záchranné služby poskytuje armáda své schopnosti občanům. Vojenský zdravotnický personál během reálných zásahů získává i cenné zkušenosti, které využije také ve prospěch vojáků v zahraničních operacích,“ zhodnotil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

Tým tvoří dvacet dva zdravotníků - vojáků z povolání
Provoz letecké záchranky zajišťují příslušníci 24. základny dopravního letectva v Praze-Kbelích a Odboru letecké záchranné služby a urgentní medicíny Armády České republiky. Obsluhují tři kraje – Plzeňský, Karlovarský a Jihočeský, a to ze dvou míst: z letiště v Líních u Plzně a z Bechyně.

Tým tvoří dvacet dva zdravotníků-vojáků z povolání, kteří se rekrutují z Odboru letecké záchranné služby a urgentní medicíny Armády České republiky. Ti slouží jak v Plzni-Líních, tak v Bechyni. Vojáky dále doplňuje i třináct civilních zdravotníků, kteří působili u předchozího provozovatele. Jsou to čtyři lékaři a devět záchranářů.

„Výsledkem provozování letecké záchranné služby z letiště v Líních u Plzně a z Bechyně je bezmála 1086 letových hodin ve prospěch pacientů ve třech krajích našeho působení. Během roku jsme plně využili externí zaměstnance a na obou stanovištích poskytujeme služby na stejně vysoké úrovni. V minulém roce jsme ošetřili 1313 pacientů z toho 232 ve ztížených nočních podmínkách,“ zhodnotil lékař a náčelník Odboru letecké záchranné služby a urgentní medicíny AČR plukovník Zdeněk Pašek.


Téma: Zdravotnictví, Zdroj: Ministerstvo obrany, Obrázek: Ministerstvo obrany
05.01.2018 (autor Redakce)Související

Ministerstvo zdravotnictví spustilo nový portál pacientských organizací

vydáno 15.05.2018

Pacientům a pacientským organizacím je určen nový portál, který spouští Ministerstvo zdravotnictví. Pokračuje tak v naplňování svého dlouhodobého cíle ministerstvo více otevřít pacientům a věnovat se jejich potřebám. Součástí portálu je mj. databáze pacientských organizací, která poslouží pacientům a jejich blízkým...

Téma: Zdravotnictví

Ministerstvo zdravotnictví informuje o zvýšeném výskytu spalniček v České republice

vydáno 13.04.2018

K 6. dubnu 2018 bylo v České republice hlášeno celkem 70 případů spalniček. Nejvíce onemocnění evidujeme na území hlavního města Prahy (48 případů), dále ve Středočeském (10 případů), Libereckém (5 případů), Jihomoravském (3 případy), Pardubickém (2 případy), Plzeňském (1 případ) a Královéhradeckém kraji (1 případ).

Téma: Zdravotnictví

Zlepšuje se diagnostika dětí s autismem, pojišťovna už rok hradí nové vyšetření

vydáno 29.03.2018

Poruchy autistického spektra se daří lékařům diagnostikovat u většího počtu dětí. Zatímco v roce 2010 vykázali tuto diagnózou u 1 040 dětí z řad klientů VZP, v roce 2016 jich bylo již bezmála dvakrát tolik. VZP na tento současný trend upozorňuje v souvislosti se Světovým dnem autismu, který připadá na pondělí 2....

Téma: Zdravotnictví

Anketa

Obdrželi jste již od Finančního úřadu elektronickou informaci nebo složenku pro placení daně z nemovitosti?

ano  171
ne  159

Hlasovalo 330 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2018, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz