https://www.ebe.cz/ebe/prezentace.nsf/i/ram

IROP nepolevuje v tempu. Rozdělil v regionech již 90 miliard korun

Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, dosahuje v těchto dnech dalšího významného milníku. Již více než 90 miliard korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj bylo rozděleno 6 567 projektům po celé České republice. Příjemci tak realizují projekty za 79 % prostředků, které má IROP k dispozici.

„Od posledního kulatého čísla, tj. 80 miliard uplynuly necelé čtyři měsíce, což svědčí o tom, že o IROP je ze stran žadatelů zájem. Chtěla bych poděkovat jak pracovníkům Řídicího orgánu IROP, kolegům pracujícím na ITI a v místních akčních skupinách, tak pracovníkům Centra pro regionální rozvoj, kteří zajišťují příjem a hodnocení žádostí a pak také následnou kontrolu realizace projektů a proplácení. Díky těmto 90 miliardám korun bude v regionech rekonstruováno nebo modernizováno například přes 800 kilometrů silnic, vybudováno nebo modernizováno 280 školek, nebo se například pořídí 644 vozidel veřejné dopravy,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 
Možnost čerpat z IROP však úplně nekončí. Nedávno vyhlásil IROP 89. výzvu, která je zaměřena na podporu ekologičtější dopravy v tzv. uhelných regionech - Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji. Pro tyto kraje je připravena 1 miliarda na pořízení nízkoemisních a bezemisních vozidel pro veřejnou dopravu. Více se o výzvě dočtete zde. Touto výzvou IROP doplňuje program RE:START, který je zaměřen na pomoc těmto strukturálně postiženým krajům.
 
Zbývající finance v IROP jsou také ve výzvách určených pro integrované nástroje. Konkrétně se jedná se o Integrované územní investice (ITI), Integrované plány rozvoje území (IPRÚ) a Komunitně vedený místní rozvoj (CLLD), pro které ještě zbývá 6,3 mld. Kč. Všechny podrobné informace, a to nejen k vyhlašovaným výzvám, se zveřejňují na webových stránkách těchto integrovaných nástrojů.

Více informací o integrovaných nástrojích naleznete zde.


24.06.2019 (autor Redakce)Související

Parlament schválil rovná pravidla pro trh s ubytováním

vydáno 17.10.2019

Novela zákona o místních poplatcích, kterou schválila Poslanecká sněmovna v původním znění, přinese rovná pravidla pro všechny poskytovatele krátkodobého ubytování a zajistí odpovídající příjmy pro obce a města.

Téma: Právo a zákony / Samospráva a regiony

8. kolo Programu rozvoje venkova startuje

vydáno 08.10.2019

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) začal přijímat žádosti k 8. kolu Programu rozvoje venkova (PRV). Cílem je podpořit investice do potravinářských a lesnických podniků, projekty na diverzifikaci příjmů zemědělců, vzdělávání i projekty spolupráce. Celkem je pro žadatele připravena částka 1,6 miliardy korun.

Téma: Ekonomika a finance / Samospráva a regiony

Podpora zaměstnanosti mladých z peněz EU: vysoká podpora v době rekordně nízké nezaměstnanosti

vydáno 01.10.2019

Nejvyšší kontrolní úřad prověřil poskytování a čerpání podpory z EU na zvýšení zaměstnanosti mladých lidí v letech 2014 až 2018. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) na tuto podporu rozdělilo z operačního programu Zaměstnanost 2014–2020 (OPZ) přes 1,3 miliardy korun a zapojilo se do něj přes 10 tisíc mladých...

Téma: Ekonomika a finance


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2019, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz