https://www.ebe.cz/ebe/prezentace.nsf/i/ram

IROP nepolevuje v tempu. Rozdělil v regionech již 90 miliard korun

Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, dosahuje v těchto dnech dalšího významného milníku. Již více než 90 miliard korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj bylo rozděleno 6 567 projektům po celé České republice. Příjemci tak realizují projekty za 79 % prostředků, které má IROP k dispozici.

„Od posledního kulatého čísla, tj. 80 miliard uplynuly necelé čtyři měsíce, což svědčí o tom, že o IROP je ze stran žadatelů zájem. Chtěla bych poděkovat jak pracovníkům Řídicího orgánu IROP, kolegům pracujícím na ITI a v místních akčních skupinách, tak pracovníkům Centra pro regionální rozvoj, kteří zajišťují příjem a hodnocení žádostí a pak také následnou kontrolu realizace projektů a proplácení. Díky těmto 90 miliardám korun bude v regionech rekonstruováno nebo modernizováno například přes 800 kilometrů silnic, vybudováno nebo modernizováno 280 školek, nebo se například pořídí 644 vozidel veřejné dopravy,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 
Možnost čerpat z IROP však úplně nekončí. Nedávno vyhlásil IROP 89. výzvu, která je zaměřena na podporu ekologičtější dopravy v tzv. uhelných regionech - Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji. Pro tyto kraje je připravena 1 miliarda na pořízení nízkoemisních a bezemisních vozidel pro veřejnou dopravu. Více se o výzvě dočtete zde. Touto výzvou IROP doplňuje program RE:START, který je zaměřen na pomoc těmto strukturálně postiženým krajům.
 
Zbývající finance v IROP jsou také ve výzvách určených pro integrované nástroje. Konkrétně se jedná se o Integrované územní investice (ITI), Integrované plány rozvoje území (IPRÚ) a Komunitně vedený místní rozvoj (CLLD), pro které ještě zbývá 6,3 mld. Kč. Všechny podrobné informace, a to nejen k vyhlašovaným výzvám, se zveřejňují na webových stránkách těchto integrovaných nástrojů.

Více informací o integrovaných nástrojích naleznete zde.


24.06.2019 (autor Redakce)Související

Obce získají na bezbariérové přístupy více než 13,3 milionů korun

vydáno 19.07.2019

Ministerstvo pro místní rozvoj pomůže dalším městům a obcím, které chtějí vyjít vstříc občanům s pohybovým handicapem. Na bezbariérové přístupy tak uvolní více než 13,3 milionů korun. Dotace putují mezi sedm projektů v různých částech České republiky.

Téma: Ekonomika a finance / Samospráva a regiony

Přes 139 milionů korun na nové kotle a čerpadla začne Liberecký kraj rozdělovat v září

vydáno 17.07.2019

Třetí a zároveň poslední vlna kotlíkových dotací byla vyhlášena v pondělí 15. července zveřejněním programu s názvem Kotlíkové dotace v Libereckém kraji III. Na zájemce o nové ekologické kotle čeká více než 139 milionů korun. Stejně jako v předchozí výzvě mohou zájemci žádosti podávat elektronicky, přijímat se začnou...

Téma: Ekonomika a finance / Životní prostředí

Soutěž Vesnice roku 2019 má své finalisty

vydáno 08.07.2019

Letošní již 25. ročník soutěže Vesnice roku 2019 jde pomalu do finále. Během května a června probíhala krajská hodnocení obcí, které se do soutěže přihlásily. Každý kraj má svého finalistu, který postoupil do celostátního kola. Vítěze a nositele titulu "Vesnice roku 2019" budeme znát v polovině září, kdy bude...

Téma: Samospráva a regiony


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2019, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz