Informační materiály pro provozovatele

Ministerstvo zdravotnictví připravilo pro provozovatele restaurací, hotelů, barů a dalších služeb infomační materiály k volnému použití.

Cílem je zjednodušit provozovatelům a personálu práci při informování zákazníků o kontrole O-T-N.

Materiály jsou ke stažení na webu koronavirus.mzcr.cz.

„Jsme rádi, že provozovatelé vidí důležitost v kontrolování O-T-N u svých zákazníků. Jde o cestu, jak omezit další lockdowny a vrátit se k normálnímu životu i o způsob, jak ochránit zákazníky i personál před nákazou covid-19. Provozovatelům chceme v jejich snaze informovat své zákazníky maximálně pomoci, a proto jsme připravili sadu grafik, které mohou ve svých provozovnách volně použít,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Informační letáky jsou k dispozici na webu koronavirus.mzcr.cz v sekci Materiály ke stažení.

Od 1. listopadu se mění opatření, které nově ukládá povinnost provozovatelům služeb kontrolovat, zda jejich zákazníci splňují podmínku O-T-N, tedy očkování, negativní test nebo prodělanou nemoc v posledních 180 dnech.

Nejsnazší způsob kontroly O-T-N je mobilní aplikace čTečka. Tato aplikace umí kontrolovat QR kódy v aplikaci Tečka, vytištěné na papírových certifikátech nebo v PDF certifikátech zobrazených na obrazovce. Nevyžaduje připojení k internetu a funguje na většině chytrých telefonů.


02.11.2021 (autor Redakce)Související


Z veřejného zdravotního pojištění bude nově hrazených 5 PCR testů za kalendářní měsíc. Ve školách se bude testovat 1x týdně

vydáno 17.01.2022

Sjednocují se také pravidla pro lyžařské kurzy a upřesnila se pravidla pro testování v zaměstnání.

Téma: Koronavirus / Podnikání / Vzdělávání / Zdravotnictví


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2022, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz