https://www.ebe.cz/ebe/prezentace.nsf/i/ram

Finanční správa převede do optimalizovaného režimu 33 finančních úřadů

Finanční správa po "letním" jednání se starosty a starostkami obcí, kterých se týká optimalizace finančních úřadů, dospěla k rozhodnutí, že v prvním pololetí roku 2020 bude v rámci zvýšení efektivity převedeno do optimalizovaného režimu celkem 33 finančních úřadů. V původním návrhu Finanční správa plánovala optimalizovat 34 finančních úřadů, nicméně se po důkladné analýze rozhodla zachovat Územní pracoviště v Litvínově ve stávajícím režimu. V rámci tohoto opatření nebude zrušeno žádné pracoviště finančního úřadu, pouze budou dále fungovat v rámci tzv. režimu 2+2.

Rozsah služeb, které v současnosti územní pracoviště pro občany poskytují, zůstane stejný. Služby budou standardně poskytovány v úřední dny pondělí a středu, tedy minimálně dva dny v týdnu a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci Finanční správy. „V období podávání daňových přiznání, případně dalších důležitých obdobích po dohodě s příslušným finančním úřadem, je Finanční správa schopna a připravena posílit územní pracoviště tak, aby byly zajištěny plnohodnotné služby zvýšenému počtu daňových poplatníků, kteří ho navštíví ať již v souvislosti s podáním daňového přiznání nebo z jiného důvodu v rámci správy daní,“ uvedla generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová s tím, že po určité době je Finanční správa připravena změny znovu společně vyhodnotit a v případě objektivních důvodů upravit režim pracoviště.

Finanční správa se podle jejích slov snaží respektovat požadavek veřejnosti, aby orgány státní správy fungovaly efektivně, jejich zaměstnanci byli adekvátním způsobem vytíženi a organizační struktura se vhodným způsobem přizpůsobovala reálné poptávce po příslušné službě při zachování její dostupnosti. Nicméně Finanční správa, musí hledat cesty, které jí umožní reagovat na požadavky a úkoly, které jsou na ni kladeny. K tomu patří i plnění požadavků na snížení nákladů v oblasti prostředků na platy i v oblasti provozních nákladů. V následujících pěti letech by měla Finanční správa dosáhnout úspor ve výši zhruba 686 mil. Kč, aniž by toto opatření mělo zásadní dopad na služby poskytované daňové veřejnosti.

Finanční správa převede do optimalizovaného režimu 33 finančních úřadů

krajský finanční úřadúzemní pracoviště finančního úřadu
FÚ pro Jihočeský kraj
   ÚzP v Trhových Svinech
   ÚzP v Kaplici
   ÚzP v Dačicích
FÚ pro Jihomoravský kraj
   ÚzP v Mikulově
   ÚzP v Bučovicích
   ÚzP ve Slavkově u Brna
   ÚzP v Moravském Krumlově
FÚ pro Karlovarský kraj
   ÚzP v Ostrově
   ÚzP v Mariánských Lázních
FÚ pro Kraj Vysočina
   ÚzP v Chotěboři
   ÚzP v Ledči nad Sázavou
   ÚzP v Bystřici nad Pernštejnem
FÚ pro Královéhradecký kraj
   ÚzP v Novém Bydžově
   ÚzP v Hořicích
   ÚzP v Broumově
   ÚzP v Jaroměři
   ÚzP v Kostelci nad Orlicí
   ÚzP ve Dvoře Králové nad Labem
FÚ pro Liberecký kraj
   ÚzP v Novém Boru
   ÚzP v Tanvaldu
   ÚzP ve Frýdlantu
FÚ pro Moravskoslezský kraj
   ÚzP ve Frýdlantu nad Ostravicí
FÚ pro Olomoucký kraj
   ÚzP v Litovli
FÚ pro Pardubický kraj
   ÚzP v Hlinsku
   ÚzP v Holicích
   ÚzP v Litomyšli
   ÚzP v Moravské Třebové
FÚ pro Plzeňský kraj
   ÚzP v Kralovicích
   ÚzP v Sušici
   ÚzP ve Stříbře
FÚ pro Ústecký kraj
   ÚzP v Libochovicích
FÚ pro Zlínský kraj
   ÚzP ve Valašských Kloboukách
   ÚzP v Luhačovicích

Téma: Daně, Zdroj: Finanční správa ČR, Logo: financnisprava.cz
19.09.2019 (autor Redakce)Související

Vyšší ochrana před závislostmi a méně daňových výjimek. Poslanci schválili daňový balíček

vydáno 08.11.2019

Poslanecká sněmovna schválila daňový balíček Ministerstva financí. Návrh s účinností od 1. ledna 2020 upravuje zdanění tabákových výrobků, tvrdého alkoholu a hazardu.

Téma: Daně

V listopadu vyprší platnost u 38 tisíc pokladních certifikátů pro zařízení EET

vydáno 01.11.2019

Během letošního roku a začátkem roku 2020 dochází postupně k ukončení platnosti pokladních certifikátů pro zařízení elektronické evidence tržeb poplatníkům, kteří si vygenerovali pokladní certifikát v počátcích zavádění elektronické evidence tržeb, tzn. před třemi lety. V nadcházejícím měsíci listopadu expiruje téměř...

Téma: Daně

Paušální daň usnadní živnostníkům život

vydáno 11.10.2019

Ministerstvo financí vyslyšelo přání živnostníků a podnikatelů z řad OSVČ, kteří dlouhodobě volají po zásadním zjednodušení svých odvodových a daňových povinností a připravilo návrh institutu paušální daně.

Téma: Daně


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2019, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz