Evropská agentura pro životní prostředí vyhlašuje fotosoutěž na téma znovuobjevení pouta s přírodou kolem nás

Bez ohledu na to, kde se nacházíme, můžeme oceňovat zázraky přírody, a to v současné době možná více než kdy jindy. Letošní soutěž Evropské agentury pro životní prostředí „REDISCOVER Nature“, která se otevřela 22. května, nás zve k zachycení a sdílení našeho pouta s přírodou a životním prostředím kolem nás.

Cílem letošní soutěže je zachytit různé (mnohdy i opomíjené) zázraky přírody, ať už malé či velké, pohledy na detail života na okenním parapetu, na zahradě, nebo pohledy zachycující krajinu u klidného jezera či rozeklané hory. Chcete-li se zúčastnit, zašlete do 30. září 2020 své nejlepší fotografie ke kterémukoli z těchto tří témat:

Detaily přírody
Dokážete přiblížit a najít krásu přírody v nejmenších detailech? Dokážete zachytit složité biologické struktury rozvíjející se květiny, zachytit strukturu půdy nebo detaily kůže plazů? Vidíte magické tvary, linie, vzory, textury a barvy?

Příroda na našem prahu
Přírodu nemusíte zachycovat nutně jen na odlehlých místech či horských stezkách, přírodu můžete pozorovat hned za vaším prahem, v městském prostředí nebo v parcích kolem vás.

Příroda zpovzdálí
Udělejte krok zpět a užijte si přírodu, která vás obklopuje. Ať už pozorujete vlny u drsného pobřeží, sídla rozptýlená po krajině, jelena potulujícího se po lese nebo lidi pracující na polích. Možná ale také sledujte svět shora. Dokážete zachytit krajinu utvářenou či nezasaženou lidskou činností?

Pravidla soutěže
Soutěže se mohou zúčastnit občané členských zemí EU27, a dále zemí Islandu, Lichtenštejnska, Norska, Švýcarska a Turecka; a také občané spolupracujících zemí západního Balkánu: Severní Makedonie, Albánie, Kosova, Černé Hory, Srbska a Bosny a Hercegoviny. Soutěže se také mohou zúčastnit občané Spojeného království. Fotografie přihlášené do soutěže musí být pořízeny ve výše uvedených zemích. Minimální věk účastníků je 18 let.

Každý soutěžící může přihlásit maximálně 5 příspěvků, ke kterým má plná autorská práva. Přihlášená fotografie musí splňovat kritéria soutěže (minimální rozlišení 2000 pixelů pro dlouhou stranu fotografie, nejlépe více než 4960 pixelů, fotografii doplnit krátkým textem). Odesláním příspěvku každý soutěžící souhlasí s přijetím soutěžních pravidel a podmínek. Vzhledem k tomu, že každý záznam bude zpracováván samostatně, je nutné pro každý příspěvek vyplnit samostatný online formulář pro podání.

Více informací o soutěži, včetně pravidel a informací o možných tématech, naleznete na stránkách fotosoutěže REDISCOVER Nature.

Vítěz každé ze tří soutěžních kategorií obdrží finanční ocenění ve výši 1 000 EUR. EEA udělí rovněž zvláštní Cenu pro mládež za nejlepší fotografii zaslanou mladým člověkem (narození mezi roky 1996–2002), kterou ocení 500 EUR. Na základě on-line hlasování o fotografiích, které postoupí do finále, bude udělena také Cena veřejnosti, která bude rovněž ohodnocena částkou 500 EUR.
EEA oznámí vítěze všech kategorií 16. listopadu 2020.


29.05.2020 (autor Redakce)Související

MŽP posílá obcím 7 miliard korun na ČOV, kanalizace a vodovody

vydáno 29.07.2020

Desítky tisíc domácností se budou moci brzy připojit na centrální kanalizaci, čistírnu odpadních vod nebo obecní vodovod. Ministr Richard Brabec schválil podporu ve výši 7 miliard korun třem stovkám obcí, která jim pomůže zajistit kvalitnější čištění odpadních vod, chybějící vodohospodářskou infrastrukturu nebo...

Téma: Samospráva a regiony / Životní prostředí

MZ ČR zavádí na vnitřních akcích roušky a snižuje maximální počet osob

vydáno 24.07.2020

Na základě datových podkladů o vývoji epidemie covid-19 a doporučení epidemiologů dochází od soboty 25. července k zavedení povinnosti nosit roušku na všech vnitřních organizovaných hromadných akcích nad 100 osob a od pondělí 27. července se snižuje maximální počet lidí na vnitřních hromadných akcích na 500 osob....

Téma: Koronavirus / Volný čas a cestování / Zdravotnictví

Stát přispěje ubytovacím zařízením za pozastavení provozu

vydáno 21.07.2020

Vláda schválila další z programů MMR, které pomáhají našim občanům a podnikatelům v boji proti dopadům koronavirové pandemie. Program COVID – Ubytování je zaměřen na naše ubytovací zařízení. Stát jim přispěje částkou 100 až 330 Kč na pokoj a noc za období, kdy musela být uzavřena. Výzva by měla být vyhlášena v srpnu.

Téma: Ekonomika a finance / Koronavirus / Volný čas a cestování


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2020, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz