Evropská agentura pro životní prostředí vyhlašuje fotosoutěž na téma znovuobjevení pouta s přírodou kolem nás

Bez ohledu na to, kde se nacházíme, můžeme oceňovat zázraky přírody, a to v současné době možná více než kdy jindy. Letošní soutěž Evropské agentury pro životní prostředí „REDISCOVER Nature“, která se otevřela 22. května, nás zve k zachycení a sdílení našeho pouta s přírodou a životním prostředím kolem nás.

Cílem letošní soutěže je zachytit různé (mnohdy i opomíjené) zázraky přírody, ať už malé či velké, pohledy na detail života na okenním parapetu, na zahradě, nebo pohledy zachycující krajinu u klidného jezera či rozeklané hory. Chcete-li se zúčastnit, zašlete do 30. září 2020 své nejlepší fotografie ke kterémukoli z těchto tří témat:

Detaily přírody
Dokážete přiblížit a najít krásu přírody v nejmenších detailech? Dokážete zachytit složité biologické struktury rozvíjející se květiny, zachytit strukturu půdy nebo detaily kůže plazů? Vidíte magické tvary, linie, vzory, textury a barvy?

Příroda na našem prahu
Přírodu nemusíte zachycovat nutně jen na odlehlých místech či horských stezkách, přírodu můžete pozorovat hned za vaším prahem, v městském prostředí nebo v parcích kolem vás.

Příroda zpovzdálí
Udělejte krok zpět a užijte si přírodu, která vás obklopuje. Ať už pozorujete vlny u drsného pobřeží, sídla rozptýlená po krajině, jelena potulujícího se po lese nebo lidi pracující na polích. Možná ale také sledujte svět shora. Dokážete zachytit krajinu utvářenou či nezasaženou lidskou činností?

Pravidla soutěže
Soutěže se mohou zúčastnit občané členských zemí EU27, a dále zemí Islandu, Lichtenštejnska, Norska, Švýcarska a Turecka; a také občané spolupracujících zemí západního Balkánu: Severní Makedonie, Albánie, Kosova, Černé Hory, Srbska a Bosny a Hercegoviny. Soutěže se také mohou zúčastnit občané Spojeného království. Fotografie přihlášené do soutěže musí být pořízeny ve výše uvedených zemích. Minimální věk účastníků je 18 let.

Každý soutěžící může přihlásit maximálně 5 příspěvků, ke kterým má plná autorská práva. Přihlášená fotografie musí splňovat kritéria soutěže (minimální rozlišení 2000 pixelů pro dlouhou stranu fotografie, nejlépe více než 4960 pixelů, fotografii doplnit krátkým textem). Odesláním příspěvku každý soutěžící souhlasí s přijetím soutěžních pravidel a podmínek. Vzhledem k tomu, že každý záznam bude zpracováván samostatně, je nutné pro každý příspěvek vyplnit samostatný online formulář pro podání.

Více informací o soutěži, včetně pravidel a informací o možných tématech, naleznete na stránkách fotosoutěže REDISCOVER Nature.

Vítěz každé ze tří soutěžních kategorií obdrží finanční ocenění ve výši 1 000 EUR. EEA udělí rovněž zvláštní Cenu pro mládež za nejlepší fotografii zaslanou mladým člověkem (narození mezi roky 1996–2002), kterou ocení 500 EUR. Na základě on-line hlasování o fotografiích, které postoupí do finále, bude udělena také Cena veřejnosti, která bude rovněž ohodnocena částkou 500 EUR.
EEA oznámí vítěze všech kategorií 16. listopadu 2020.


29.05.2020 (autor Redakce)Související

Aktuální opatření

vydáno 02.07.2020

Jak je to od července 2020 s protiepidemiologickými pravidly.

Téma: Doprava / Koronavirus / Volný čas a cestování / Zdravotnictví

Vláda schválila vouchery do lázní

vydáno 30.06.2020

Vláda ČR schválila program COVID – Lázně. Na podporu českých lázeňských měst půjde jedna miliarda korun. Poukaz se bude vztahovat na pobyty zakoupené a realizované od 1.7. - 31. 12. 2020 v českých lázních. Jedinou podmínkou je strávit v lázeňském zařízení minimálně šest nocí a absolvovat alespoň pět procedur. Půjde o...

Téma: Koronavirus / Volný čas a cestování

Od července budou platit přísná protiepidemická opatření už jen v některých částech Moravskoslezského kraje

vydáno 30.06.2020

Epidemiologická situace v souvislosti s onemocněním covid-19 je z pohledu celé České republiky nadále stabilní, nicméně počet nakažených narůstá v existujících lokálních ohniscích v Moravskoslezském kraji. Proto se zde na rozdíl od zbytku republiky protiepidemická opatření od 30. června zpřísní. V Praze zůstane...

Téma: Koronavirus / Volný čas a cestování / Zdravotnictví


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2020, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz