Dotace pomohou obcím s černými skládkami

Hromada odpadků, starý nábytek, pneumatiky, hadry či suť. Černou skládku už asi každý někdy viděl, hyzdí okolí a jejich odstraňování dělá obcím díry do rozpočtu.

Obcím s rozšířenou působností teď pomůže s financováním likvidace nelegálních skládek nová dotační výzva Národního programu Životní prostředí. Dotace mohou radnice čerpat na úklid a odvezení nezákonně soustředěného odpadu, tedy jinak černých skládek. Výjimkou jsou takové skládky, které tvoří pouze stavební a demoliční odpad, včetně vytěžené kontaminované zeminy.

„Žádat mohou obce s rozšířenou působností, připraveno je pro ně 50 milionů korun. Úspěšným žadatelům uhradíme až 80 procent způsobilých výdajů,“ řekl ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Valdman a dále upřesnil, že minimální výše podpory na jeden projekt je padesát tisíc korun, maximální pak půl milionu.

Výzva se otvírá 1. prosince letošního roku, žádosti mohou obce podávat do konce června 2022, nejpozději však do vyčerpání alokace.

Dokumenty k výzvě


18.11.2021 (autor Redakce)Související

Obce mohou žádat o dotaci v programu Podpora rozvoje regionů ještě dva týdny

vydáno 02.12.2021

Ministerstvo pro místní rozvoj připomíná blížící se konec příjmu žádostí v programu Podpora rozvoje regionů, ve kterém mohou obce žádat o dotaci na obnovu místních komunikací, sportovní infrastruktury nebo na rekonstrukci veřejných budov.

Téma: Samospráva a regiony


Sociální bydlení v ČR

vydáno 12.11.2021

Projekt Ministerstva práce a sociálních věcí ČR Podpora sociálního bydlení vydává nový materiál s názvem Sociální bydlení v ČR.

Téma: Bydlení / Samospráva a regiony


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2021, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz