Dotace na odstranění nelegálních skládek

Obce s rozšířenou působností mohou až do konce tohoto roku čerpat dotaci na odstranění nelegálních skládek. Státní fond životního prostředí ČR znovu otevřel příjem žádostí ve výzvě 11/2021. Obce získají až půl milionu korun.

Prostředky z Národního programu Životní prostředí pomohou radnicím s financováním odvozu a úklidu nezákonně soustředěného odpadu a jeho likvidací. Z veřejných prostranství včetně lesních porostů tak mohou zmizet hromady odpadků, starého oblečení, nábytku či pneumatik. Použít je obce naopak nemohou na nelegální skládky tvořené stavebním a demoličním odpadem nebo kontaminovanou zeminou.

Dotace obcím uhradí až 80 % celkových výdajů, minimálně 50 tisíc, maximálně pak půl milionu na jeden projekt. Dotační výzva je otevřena do 31. prosince 2022, nejpozději však do vyčerpání alokace.

Dokumenty k výzvě


10.10.2022 (autor Redakce)Související

Výzvy Ministerstva pro místní rozvoj na podporu cestovního ruchu v ČR

vydáno 01.12.2022

Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury i podpora marketingových aktivit. Na to se zaměřují dvě výzvy Ministerstva pro místní rozvoj, které podpoří cestovní ruch v České republice částkou 140 milionů korun.

Téma: Ekonomika a finance / Samospráva a regiony

MPO - zajistit dodávky energií pomůže obcím kontraktační povinnost

vydáno 22.11.2022

MPO, MMR a ÚOHS připravily soubor doporučení pro kraje, obce a jejich podřízené organizace, kterým se dlouhodobě nedaří poptat dodávky energií na příští rok.

Téma: Samospráva a regiony

MMR - Výzvy na bezpečnost dopravy a výstavbu chybějících chodníků

vydáno 21.10.2022

Nové lávky pro chodce a cyklisty, ale také chodníky. To všechno si mohou pořídit města a obce ze dvou výzev, které právě vypsal Integrovaný regionální operační program (IROP) spravovaný Ministerstvem pro místní rozvoj.

Téma: Samospráva a regiony


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2022, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz