https://www.pragodata.com/ict-bezpecnost-a-kyberbezpecnost#sofie

Dokládání příjmů a nákladů na bydlení za 2. čtvrtletí 2021

Každé čtvrtletí dokládají ve standardní situaci příjemci příspěvku na bydlení, přídavku na dítě a zvýšeného příspěvku na péči příjmy a uhrazené náklady na bydlení za předchozí kvartál.

Momentálně se jedná o podklady za 2. čtvrtletí letošního roku. Přestože v tom předchozím to, s ohledem na nouzový stav, nutné nebylo, aktuální příjmy za duben - květen - červen 2021 lidé dokládat musí.

K příspěvku na bydlení je navíc nutné, jako každý rok, kromě posledního vyúčtování zálohově hrazených nákladů, doložit k 1. 7. 2021 také novou vyplněnou žádost a dále přehled příjmů a nákladů na bydlení za předcházející kalendářní čtvrtletí a poslední vyúčtování zálohově hrazených nákladů.

Tato povinnost ale neznamená, že klienti musí trávit čas ve frontách. Přehled příjmů a výdajů mohou doručit Úřadu práce ČR až do konce července. Zároveň není vždy nutná osobní návštěva úřadu. Přehledy je možné zaslat elektronicky (datovou schránkou nebo s elektronickým podpisem), poštou (s vlastnoručním podpisem) nebo odevzdat na podatelně příslušného kontaktního pracoviště ÚP ČR.

Více se dozvíte v letáku a v tiskové zprávě.

Na co nezapomenout při vyplňování žádostí, co je třeba doložit a další podrobnosti k jednotlivým dávkám se dozvíte v těchto videích:


Všechny videospoty k nepojistným sociálním dávkám jsou k dispozici ZDE. Další informace se pak můžete dozvědět v letácích.

Téma: Bydlení, Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí, Obrázek: Pixabay
18.06.2021 (autor Redakce)Související

Kotlíkové dotace 2021 - 2022

vydáno 27.07.2021

Příspěvek na výměnu zastaralého kotle mohou v krajských výzvách získat nízkopříjmové domácnosti, kterým pokryje až 95 % nákladů.

Téma: Bydlení / Životní prostředí

Na podzim odstartuje další etapa programu Nová zelená úsporám

vydáno 27.07.2021

Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR připravilo pokračování populárního dotačního programu Nová zelená úsporám.

Téma: Bydlení / Životní prostředí

Bezplatný odběr vzorku pitné vody

vydáno 22.07.2021

U studní zaplavených povodní je možné požádat o bezplatný odběr vzorku pitné vody.

Téma: Bydlení / Zdravotnictví


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2021, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz