Daň z přidané hodnoty u poštovních zásilek nízké hodnoty

Od 1. října platí občané vždy DPH u zásilek, které přijdou ze zemí mimo Evropskou unii. Zároveň od tohoto data platí povinnost podávat celní prohlášení pro všechny zásilky, tedy i pro ty s nízkou hodnotou do 150 EUR, v tomto případě výhradně elektronické. 

V září tohoto roku Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR definitivně schválila změnu zákona o DPH, která byla publikována ve Sbírce zákonů. V návaznosti na tuto změnu bude Celní správa ČR vyměřovat a vybírat DPH i u zásilek do hodnoty 22 EUR, pokud již kupující nezaplatil DPH při nákupu zboží na zahraničním e-shopu v režimu jednoho správního místa (IOSS).
 
Celní správa ČR bude vyžadovat u všech zásilek podání elektronického celního prohlášení. To může za příjemce zásilky vyřídit zástupce, například Česká pošta nebo expresní zasilatelská služba. Pokud bude daň z přidané hodnoty zaplacena v ceně zboží již na e-shopu, může elektronické celní prohlášení podat dopravce v jiném členském státě EU.
 
Elektronické celní prohlášení mohou občané podat i prostřednictvím speciální aplikace eCeP na poštovní zásilky s hodnotou do 150 EUR, kterou pro tyto účely Celní správa ČR připravila.
 
Podrobnosti lze najít na pravidelně aktualizovaném informačním webu www.celnicka.cz.


Téma: Daně, Zdroj: Celní správa ČR, Logo: celnisprava.cz
01.10.2021 (autor Redakce)Související

Celní správa ČR - Objednávejte dárky včas

vydáno 15.10.2021

S blížícími se vánočními svátky upozorňujeme příjemce zásilek, aby si objednávali dárky s dostatečným předstihem a zároveň dávali pozor o jaké výrobky se jedná.

Téma: Daně

Paušální daň pro živnostníky

vydáno 12.10.2021

Finanční správa spustila příjem oznámení o vstupu k paušální dani.

Téma: Daně / Podnikání

Celní orgány budou vybírat daň z přidané hodnoty u poštovních zásilek nízké hodnoty

vydáno 16.09.2021

Poslanecká sněmovna schválila novely zákonů o dani z přidané hodnoty a celního zákona.

Téma: Daně / Podnikání / Právo a zákony


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2021, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz