https://www.ebe.cz/ebe/prezentace.nsf/i/ram

Dalších 600 milionů korun z IROP pro mateřské školky

Ministerstvo pro místní rozvoj, které spravuje Integrovaný regionální operační program (IROP) vyhlásilo dvě výzvy na infrastrukturu předškolního vzdělávání. Pro žadatele je připraveno celkem 600 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). Příjem žádostí bude v obou výzvách zahájen přesně za týden v úterý 16. 10. 2018 ve 14 hodin a ukončen 31. 10. 2018 ve 14 hodin.

„Finance z této výzvy mají zajistit dostatečné kapacity kvalitních a cenově dostupných zařízení a tím umožnit lepší zapojení rodičů s dětmi předškolního věku na trhu práce. Podpora může být poskytnuta na vznik nebo zvýšení kapacity mateřských škol,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 
Výzva Infrastruktura pro předškolní vzdělávání II. je určena pro obce, kde se nenachází sociálně vyloučené lokality. Výzva Infrastruktura pro předškolní vzdělávání (SVL) II. je určena pro obce se sociálně vyloučenými lokalitami a pro území se schválenou strategií Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám. 
 
Mateřské školy a jejich projektové záměry musí být uvedeny v seznamu projektových záměrů pro investiční intervence IROP v Místním akčním plánu vzdělávání, který bude platný ke dni ukončení příjmu žádostí o podporu v dané výzvě. Veškeré další informace týkající se oprávněnosti žadatelů naleznete na níže v odkazech na výzvy.
 
Díky IROP bylo na začátku letošního školního roku otevřeno sedmdesát nově vybudovaných či modernizovaných mateřských škol za přibližně 780 milionů korun (EFRR). Kapacita těchto zařízení je více než tři tisíce dětí, z čehož přibližně 550 míst je určeno pro děti do tří let. Během letošního podzimu bude pak otevřeno dalších více než sto mateřských škol a zařízení předškolního vzdělávání. Celkově bude letos z IROP dobudováno přibližně 170 mateřských škol a zařízení předškolního vzdělávání v hodnotě 2,6 miliard korun. Celkově bude v předškolním vzdělávání podpořeno z IROP 9 200 míst, zejména v obecních mateřských školách, ze kterých bude 1 500 uzpůsobeno i pro děti do tří let.
 
Veškeré informace o výzvě č. 87 naleznete zde
 
Veškeré informace o výzvě č. 88 naleznete zde.
 
Zde naleznete kontakty na krajská pracoviště Centra pro regionální rozvoj, kde je možné konzultovat projektové záměry.


Téma: Vzdělávání, Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj, Obrázek: Pixabay
10.10.2018 (autor Redakce)Související

Školy získají na modernizaci učeben z IROP 19,7 miliardy korun

vydáno 01.04.2019

Školství a zlepšování podmínek na výuku se intenzivně věnuje MMR svými programy. Na zlepšení infrastruktury škol a podmínek ve vzdělávání se díky Integrovanému regionálnímu operačnímu programu (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, rozdělí 19,7 miliard korun.

Téma: Ekonomika a finance / Vzdělávání

Pětina učitelů zahajuje praxi bez uvádějícího učitele

vydáno 25.03.2019

Přibližně 80 % začínajících učitelů se může při zahájení praxe spolehnout na pomoc uvádějícího učitele. Začínající učitelé nejčastěji potřebují poradit s kázeňskými problémy (53,5 %), s vedením školní dokumentace (52,8 %) nebo s hodnocením žáků (40,1 %). Vyplývá to ze šetření, které organizoval tým projektu SYPO a...

Téma: Vzdělávání

MŠMT podpoří stavby sportovišť za téměř tři miliardy korun

vydáno 21.03.2019

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ukončilo proces hodnocení více než 250 žádostí o investiční podporu na rok 2019 ve dvou výzvách. Celková dotace MŠMT činí 1,6 mld. Kč a hodnota letos realizovaných staveb je téměř 3 miliardy Kč.

Téma: Vzdělávání


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2019, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz