Dalších 600 milionů korun z IROP pro mateřské školky

Ministerstvo pro místní rozvoj, které spravuje Integrovaný regionální operační program (IROP) vyhlásilo dvě výzvy na infrastrukturu předškolního vzdělávání. Pro žadatele je připraveno celkem 600 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). Příjem žádostí bude v obou výzvách zahájen přesně za týden v úterý 16. 10. 2018 ve 14 hodin a ukončen 31. 10. 2018 ve 14 hodin.

„Finance z této výzvy mají zajistit dostatečné kapacity kvalitních a cenově dostupných zařízení a tím umožnit lepší zapojení rodičů s dětmi předškolního věku na trhu práce. Podpora může být poskytnuta na vznik nebo zvýšení kapacity mateřských škol,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 
Výzva Infrastruktura pro předškolní vzdělávání II. je určena pro obce, kde se nenachází sociálně vyloučené lokality. Výzva Infrastruktura pro předškolní vzdělávání (SVL) II. je určena pro obce se sociálně vyloučenými lokalitami a pro území se schválenou strategií Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám. 
 
Mateřské školy a jejich projektové záměry musí být uvedeny v seznamu projektových záměrů pro investiční intervence IROP v Místním akčním plánu vzdělávání, který bude platný ke dni ukončení příjmu žádostí o podporu v dané výzvě. Veškeré další informace týkající se oprávněnosti žadatelů naleznete na níže v odkazech na výzvy.
 
Díky IROP bylo na začátku letošního školního roku otevřeno sedmdesát nově vybudovaných či modernizovaných mateřských škol za přibližně 780 milionů korun (EFRR). Kapacita těchto zařízení je více než tři tisíce dětí, z čehož přibližně 550 míst je určeno pro děti do tří let. Během letošního podzimu bude pak otevřeno dalších více než sto mateřských škol a zařízení předškolního vzdělávání. Celkově bude letos z IROP dobudováno přibližně 170 mateřských škol a zařízení předškolního vzdělávání v hodnotě 2,6 miliard korun. Celkově bude v předškolním vzdělávání podpořeno z IROP 9 200 míst, zejména v obecních mateřských školách, ze kterých bude 1 500 uzpůsobeno i pro děti do tří let.
 
Veškeré informace o výzvě č. 87 naleznete zde
 
Veškeré informace o výzvě č. 88 naleznete zde.
 
Zde naleznete kontakty na krajská pracoviště Centra pro regionální rozvoj, kde je možné konzultovat projektové záměry.


Téma: Vzdělávání, Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj, Obrázek: Pixabay
10.10.2018 (autor Redakce)Související

Školy budou ověřovat učební materiály pro digitální gramotnost

vydáno 04.02.2019

Od začátku února začne šest desítek škol pokusně ověřovat učební materiály na podporu rozvoje digitální gramotnosti. Do pilotáže, která potrvá do konce června 2020, se zapojily mateřské, základní i střední školy.

Téma: Vzdělávání

Vláda schválila financování velkých výzkumných infrastruktur

vydáno 14.12.2018

Kabinet schválil financování velkých výzkumných infrastruktur do roku 2022. Prostřednictvím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy tak bude podpořeno 48 velkých výzkumných infrastruktur včetně sedmi nových projektů působících v oblastech fyzikálních věd a inženýrství, energetiky, environmetálních, biologických,...

Téma: Vzdělávání

Kraje dostanou miliardu na vyrovnávání rozdílů v platech učitelů

vydáno 27.11.2018

Kraje dostanou v příštím roce peníze na vyrovnávání rozdílů v platech učitelů. Z nově vyhlášeného rozvojového programu MŠMT půjde na tyto účely 1, 053 miliardy korun. Vyrovnávání mezikrajových rozdílů v platech je jedním z opatření, kterými se MŠMT připravuje na reformu financování regionálního školství. Ta začne...

Téma: Vzdělávání

Anketa

Dostal(a) jste v roce 2018 body za spáchání přestupku?

ano  12
ne  59

Hlasovalo 71 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2019, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz