Úvodní stránka

České firmy se tento týden představí v Maroku

 

Desítka českých firem z oblasti potravinářství, zemědělství, logistiky a finančnictví se již tento týden představí svým marockým protějškům. Stane se tak při příležitosti další podnikatelské mise organizované Hospodářskou komorou České republiky (HK ČR), která ve dnech 18. – 22. února 2015 doprovází předsedu Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha na jeho oficiální návštěvě Marockého království.

Podnikatelskou delegaci HK ČR vede její viceprezident Bořivoj Minář. „Maroko patří v současnosti v rámci zemí severní Afriky k nejzajímavějším a nejstabilnějším obchodním partnerům. Navíc je relativně nejméně zasaženo politickými turbulencemi v rámci tzv. Arabského jara. Jedná se o zájmovou zemi českého exportu a tradičního, stále důležitějšího obchodního partnera v regionu, v němž s ohledem na rostoucí domácí ekonomiku, rozvoj domácí poptávky, veřejných investic a sektoru služeb vidíme potenciál do budoucna,“ řekl před odletem Minář. Marocká ekonomika je založena na otevřenosti, liberalizaci, rozsáhlých investicích a strukturálních reformách. V posledních letech navíc zaznamenala hospodářský růst – v roce 2014 ve výši 3,2 % HDP. „Jedná se o zemi, která si velmi úspěšně buduje svou pozici vstupní brány do subsaharské Afriky, a která podporuje obchodní vztahy se subsaharskými zeměmi. České firmy by tak z našeho pohledu mohly při navázání spolupráce s významnými marockými firmami využít jejich kontaktů ne jenom na marockém trhu, ale i v subsaharské Africe, a tím tak významně zvýšit odbytové možnosti,“ dodal Minář.

V průběhu mise budou vedena jednání v 5 městech – Rabatu, Casablance, Marrákeši, Taroudantu a Agadiru. Firmy budou mít možnost jednat s ministrem energetiky Abdelkadarem Amarem, ministrem zemědělství Azizem Akhannouchem a ministrem zdravotnictví Houcine El Ouardim. Na programu mise jsou i jednání s Obchodní komorou města Rabat anebo Česko-marocké podnikatelské fórum organizované Svazem marockých podnikatelů ve spolupráci s HK ČR, kanceláří CzechTrade v Casablance a Velvyslanectvím ČR v Rabatu. Podnikatelé se v rámci mise setkají s walim (guvernérem) regionu Souss-Massa-Draa Mohamedem El Yazidem Zellou.

Téma: Podnikání, Zdroj: Hospodářská komora ČR, Logo: komora.cz
18.02.2015 (autor Redakce)


Související
 

Finanční správa registruje 100% zvýšení tržeb

vydáno 20.01.2017

Elektronická evidence tržeb funguje plynule a bez problémů. Do systému se od spuštění zapojilo již 43 tis. poplatníků, kteří odeslali celkem 119 mil. účtenek. Průměrná doba odezvy, která je měřena i nezávislými třetími stranami, se pohybuje pod setinou sekundy.

Téma: Daně a poplatky / Podnikání

MF mezi výherce rozdělí 65 milionů ročně

vydáno 09.12.2016

Ministerstvo financí chce v polovině příštího roku spustit účtenkovou loterii pod názvem „Účtenkovka“. Loterie má zákazníky motivovat k přebírání účtenek a tím zvýšit efektivitu systému evidence tržeb a podpořit řádný výběr daní.

Téma: Daně a poplatky / Podnikání

Dlouhodobě vyvážený obchodní vztah s financující bankou

vydáno 11.10.2016

Rádi bychom se v tomto článku zaměřili na oblast výběrového řízení k financování projektů – resp. poptávky po úvěru, konkrétně na některé požadované specifické obchodní podmínky, které municipality jako zadavatelé veřejných zakázek nejčastěji požadují v rámci zadávacích podmínek (u zakázek malého rozsahu i u zakázek...

Téma: Podnikání / Veřejné zakázky

Anketa
 

Navštěvují nebo navštěvovaly Vaše děti jesle?

Hlasovalo 95 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2017, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz